• Advertisement

Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

Да
47
57%
Не
36
43%

Общо гласове : 83

Re: Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

Мнениеот contraintuitive » 2 Октомври 2015, 11:26:35

бонджорно'принчипеса написа:А ти готов ли си и приятелката ти да ти изневерява само физически, или това е едностранно споразумение? Абе не мисля, че никой мъж със самочувствие не би се съгласил. Айде сега, не изхождай само от себе си. Естествено, за теб ти си си еталон, но това не означава, че обективно е така. На мен не си ми :P.

Виж какво писах горе за респектирането на чувствата и емоциите. Нещата, които описвам би трябвало да въжат и в обратна посока.

бонджорно'принчипеса написа:Всеки е различен, тези неща са индивидуални. В един брак на 20+ години някаква спорадична изневяра е човещинка. Но за млада връзка на под 10 години, според мен е съвсем друго и аз лично категорично не бих била съгласна, заради това съм си подбрала партньор, който да ми подхожда.

Това твой личен опит ли или твърдения на база разкази и впечатления у други? Нали викаш, че всеки е различен. Аз мисля, че не е баш така. :mrgreen:

бонджорно'принчипеса написа:Имала съм отношения с женен мъж и много добре знам колко сексът е само секс. Няма такова нещо, освен ако сексът не е едноразов. Има ли страст, има ли привличане и някаква продължителност на "само секса", мъжът започва да има чувства. Тъкмо защото съм била от тази страна на медала, не бих допуснала да бъда от другата.

Може да е развил чувства. Тогава му липсват при жена му.

бонджорно'принчипеса написа: Сравнително моногамни и много свестни мъже има достатъчно, и това зависи от мъжа, а не само от партньорката. Има си мъже, които и най най най дълбоката връзка да имат, те не могат да бъдат верни. Това да си женкар е генетично и на тези хора мине ли им началният период на влюбване, започват да си набавят тръпка. Заради това, видя ли такова нещо у човека, бягам.

Сравнително моногамни? Хахаха демек, полигамни. Да има. И е хубаво да ги има. Иначе имаме примерно амоклауф в УСА. ;-)

Мацка, много теоретизирано аргументираш. Някак си от втора ръка. Както някой го е описал или разказал някъде.Липсва ти хендс-он практика. Ама те разбирам. Моята екс беше такава като тебе. Половин тон факти от книги и съвсем малко практика. :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 2 Октомври 2015, 11:37:17

Казвам сравнително, защото абсолютно моногамен никой не е, всички сме грешници и мъже и жени. На всеки му се иска емоционално разтръсвне и експлоадиране, което една красива и хармонична връзка няма как да даде. Екстремните емоции се изпитват при екстремни условия.
Както казах, омъжените жени се съблазняват най-лесно, и на тази тема има изписани романи :mrgreen: . За верността на жените може много да се пише и спори :) . Реалистичното твърдение е, че жените не са толкова първосигнални и също така са по-прикрити. Друго не може да се твърди с чиста съвест.

Не мисля, че точно аз теоретизирам. За теб мнението ми, че ти след като си страдал от липса на женско внимание, точно ти си този, който теоретизира и компенсира. Мъжете, които залитат по разните пикапи, обикновено априори иат проблеми с жените.

За мен е различно мъж да кръшне след някакъв продължителен период, защото така се е случило (все пак сме хора от плът и кръв) и това да има системни изневери. С едното бих могла спокойно да живея щастливо, с другото -не. Качествени мъже има достатъчно и заради това не виждам смисъл да си причинявам душевни терзания с "хойкащ" мъж. Която смята, че всички качествени мъже изневеряват, да си хваща такъв мъж, но да не се надценява. Аз съм гледала сеира на такава отворена връзка, но не ми се пише тук.

Та до авторката --търси си готин качествен мъж, и проблемът ти е поне 70% решен. Другото зависи от качеството на самата връзка.
Относно какво не му давала жена му на въпросния женен мъж, то никой човек не ти дава нещо на 100% идеално няма в този живот. С един човек ще изживееш едни емоции, с друг -други. Ако някой е тръгнал в поиски на идеалния букет от емоции, които може да получи от 15 партньорки, да ходи да си прави харем с жени, на които им харесва такъв тип отношения.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 2 Октомври 2015, 11:52:17, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот contraintuitive » 2 Октомври 2015, 11:49:56

бонджорно'принчипеса написа:Мъжете, които залитат по разните пикапи, обикновено априори иат проблеми с жените. .

Имат най-вече проблеми със себе си и жените са компенсацията. Не отричам, че преди съм се занимавал "пикапи" и се радвам, че съм го преживял. Изводите съм си ги направил за себе си и сега съм далеееч от "пикапи". Но е нещо преживяно в реално време. Не е виртуално или на теория.

Имам един въпрос към тебе. С колко мъже си имала връзка? Ама, чесно! :mrgreen:
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 2 Октомври 2015, 12:00:54

Както е грешно от теория да се ходи към практика, така е и грешно от практиката да се пишат теории и да се обобщава.
това, което е валидно за теб, далеч не е валидно за някой друг.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 2 Октомври 2015, 12:29:23, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 2 Октомври 2015, 12:21:17

bknf написа:А то проблем ли е изобщо, ако мъъничко кръшне, човека..
И ако жената не разбере и не знае, да речем ;-)

Еми, ако не се разбира, тогава няма как да има проблем, наистина. :) Но авторката явно е разбрала. Както при американците 90% нагоре си е оценка "А". 90% вярност си е отлична оценка и за двамата партньора. ама под 60%- "F". :mrgreen:
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот contraintuitive » 2 Октомври 2015, 13:14:03

бонджорно'принчипеса написа:Та до авторката --търси си готин качествен мъж, и проблемът ти е поне 70% решен. Другото зависи от качеството на самата връзка.

Неудобно ти е да кажеш? Окей, разбирам те. В случай, че нямаш достатъчен опит с мъжкия пол /събран не от книги и филми, не от разкази на мама и тати и приятели мъже, с други намерия/ на собствен гръб, което е моята интуиция /може да се заблуждам понеже не те познавам/, тогава как така даваш съвети за мъже на други жени?! :mrgreen: В немското пространство това се наричаше май миниму Fahrlässigkeit. ;-)
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 2 Октомври 2015, 13:39:49

contraintuitive написа: Затова като се срещам с някоя жена и казвам, още от още началото, че физически не съм верен, което не пречи да я обичам и уважам и респектирам нея, нейните емоции и чувства

E да ама.. представи си и обратната ситуация.
Срещнал си някоя жена, точно твоя тип. Страшно много ти харесва (и е взаимно).
Обаче, и тя каже същото. В смисъл - "абе харесваш ми, ама не мога да гарантирам, че някой хубав ден.." и т.н.;-)

И да, така ако се погледна нещата, то да - и двамата могат да бъдат верни един на друг.

А и не току така много хора се и разделят. Живяли - живяли заедно, обаче .. нещо стане и вземат че се разделят.
Други пък, не се разделят..

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
Mony60
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 2 Октомври 2015, 14:14:15

боже, това е тема отпреди 7 години. авторката сигурно отдавна се е развела, според статистиките :mrgreen: :mrgreen:
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Stojan » 2 Октомври 2015, 16:21:56

Една моя близка позната, доста активна жена, при това образована, умна и сладка, каза веднъж една мъдра мисъл: Е, какво сега! Всички, дето бяха целомъдрени се изпоразведоха. Само ние, ку----те, останахме неразведени. Хахахаха!

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот contraintuitive » 2 Октомври 2015, 16:43:18

ще рече и човек добре да живее се жени, и после и добре да е оженен се развежда! :mrgreen:
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот max » 2 Октомври 2015, 22:30:34

Никой не е моногамен, това е вярно, но в безразборните връзки с честа смяна на партньори остава най-вече пустота. Тръпката е много повърхностна и краткотрайна, а остава пустотата накрая. Такъв тип живот не е пълноценен и не носи удовлетворение. Най-добре си е с постоянен партньор или пък да си сам. В последния случай няма да има мрънкане от партньор, няма да има семейни драми, опити за манипулация, сцени, борба за дърпане на чергата към едната или другата посока, преструване на щастлива двойка и прочие ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот olga » 2 Октомври 2015, 22:43:31

max написа:Най-добре си е с постоянен партньор или пък да си сам. В последния случай няма да има мрънкане от партньор, няма да има семейни драми, опити за манипулация, сцени, борба за дърпане на чергата към едната или другата посока, преструване на щастлива двойка и прочие ;-)

За теб да си "с постоянен партньор" означава "мрънкане от партньор, няма да има семейни драми, опити за манипулация, сцени, борба за дърпане на чергата към едната или другата посока, преструване на щастлива двойка" ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот max » 3 Октомври 2015, 07:30:47

Не означава това. Както съм написал най-добре е с постоянен партньор в добрия вариант, а накрая съм добавил негативния вариант от постоянното партньорство - от страх да не останеш сам прикриваш и търпиш проблемите. И че да си сам е някъде по средата...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот bknf » 3 Октомври 2015, 10:29:58

мрънкане..семейни драми.. манипулация, сцени, дърпане на чергата към едната или другата посока, преструване на щастлива двойка..

Тоест въпроса отива не към това, дали даден мъж е верен (сексуално, духовно) на жена си, приятелката си - (или там, както е в други случаи), а в това дали двама души остават заедно - или се разделят.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 4 Октомври 2015, 00:24:14

max написа:Не означава това. Както съм написал най-добре е с постоянен партньор в добрия вариант, а накрая съм добавил негативния вариант от постоянното партньорство - от страх да не останеш сам прикриваш и търпиш проблемите. И че да си сам е някъде по средата...

Е, айде сега, това го има във всяка двойка. Без дърпане на чергите закъде сме :) . Винаги съм си мислила, че хомосексуалистите живеят мъжката промискуитетна мечта, ама явно и те се забиват във връзки :) .

bknf с тази духовна вярност ме убивате :mrgreen: :mrgreen: . Какво точно значи "духовно верен" ?

Stojan, и аз съм го наблюдавала това сред познатите си и нямам обяснение за този феномен, но наистина има нещо вярно.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов