• Advertisement

Секс в космоса?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Секс в космоса?

Мнениеот DrJeckyl_and_MrHyde » 6 Декември 2007, 00:41:36

Ще може ли скоро да правим Секс в космоса?

Една може би интересна тема! Сигурен съм, че въпросът дали е възможен полов контакт (сношение) в условията на безтегловност занимава учените, дори някои от тях по стар навик да отричат това.
Дали са правени вече опити и кога наистина са започнали? Задавали ли сте си вие самите този въпрос? Как мислите, ще доживеем ли да опитаме и това, и какви предимства и / или недостатъци ни очакват? ;)

Помествам Link за желаещите да се запознаят с оригиналният текст, а за останалите и също тези, които не знаят езика се опитах да го преведа:

Москва (дпа) Слухове за сексуални практики между космонавтите по време на престоя им в космоса възбуждат духовете в Русия. Централата по управление на полетите край Москва отрече по данни на агенция Interfax сведенията от сряда, според които космонавтите по време на често мнoгoмесечните си пребивавания в космоса са имали полов контакт.

Естествено, че космонавтите също са хора, но никога в цялата досегашна история на космическите полети не е повдиган такъв въпрос - заяви заместник - директора на руския институт по медицинско – биологичните въпроси Валери Богомолов. Още никoй не се е оплаквал от сексуално въздържание, също и по време на тренировъчните фази, продължаващи често по няколко седмици. Богомолов подчерта, че по темата не е имало руски експерименти. Ученият реагира така на публикации от западни вестници както и книги, според които руски космонавти са участвали в секс – експерименти на американската космическа служба НАСА. Според неговите сведения САЩ са се занимавали с въпроса на сексуалните практики в състояние на безтегловност през 1996 година.
При това от 20 възможни пози в компютърни симулации, са били избрани десет. В последствие двама пробанти в рамките на едно практично изследване са обявили четири пози за “подходящи в условията на безтегловност”.
Аватар
DrJeckyl_and_MrHyde
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот criyo » 6 Декември 2007, 00:45:40

Че те учените въобще занимават ли се със секс, колега :)
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот mart » 6 Декември 2007, 01:16:08

Леле, леле и то в безтегловност.....,
Аватар
mart
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот liverbird » 6 Декември 2007, 01:23:37

Остава ни да проверим доколко тези експерименти са верни :lol:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот makeno » 6 Декември 2007, 01:26:41

Все едно си в заседнал асансьор,които само се клатушка.Същото е :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот liverbird » 6 Декември 2007, 01:31:53

Ей, как ще има да ни липсват сбрицаните бг асансьори :oops:
Немците не знаят какво изтърват :D
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот elle » 6 Декември 2007, 01:32:52

makeno написа:Все едно си в заседнал асансьор,които само се клатушка.Същото е :)

искам демонстрация :D
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Re: Секс в космоса?

Мнениеот gina » 6 Декември 2007, 01:33:25

DrJeckyl_and_MrHyde написа:Ще може ли скоро да правим Секс в космоса?

Една може би интересна тема! Сигурен съм, че въпросът дали е възможен полов контакт (сношение) в условията на безтегловност занимава учените, дори някои от тях по стар навик да отричат това.
Дали са правени вече опити и кога наистина са започнали? Задавали ли сте си вие самите този въпрос? Как мислите, ще доживеем ли да опитаме и това, и какви предимства и / или недостатъци ни очакват? ;)

Помествам Link за желаещите да се запознаят с оригиналният текст, а за останалите и също тези, които не знаят езика се опитах да го преведа:

Москва (дпа) Слухове за сексуални практики между космонавтите по време на престоя им в космоса възбуждат духовете в Русия. Централата по управление на полетите край Москва отрече по данни на агенция Interfax сведенията от сряда, според които космонавтите по време на често мнoгoмесечните си пребивавания в космоса са имали полов контакт.

Естествено, че космонавтите също са хора, но никога в цялата досегашна история на космическите полети не е повдиган такъв въпрос - заяви заместник - директора на руския институт по медицинско – биологичните въпроси Валери Богомолов. Още никoй не се е оплаквал от сексуално въздържание, също и по време на тренировъчните фази, продължаващи често по няколко седмици. Богомолов подчерта, че по темата не е имало руски експерименти. Ученият реагира така на публикации от западни вестници както и книги, според които руски космонавти са участвали в секс – експерименти на американската космическа служба НАСА. Според неговите сведения САЩ са се занимавали с въпроса на сексуалните практики в състояние на безтегловност през 1996 година.
При това от 20 възможни пози в компютърни симулации, са били избрани десет. В последствие двама пробанти в рамките на едно практично изследване са обявили четири пози за “подходящи в условията на безтегловност”.

4естно казано, аз си мисля че тези учени, които се занимават с това и харчат pari за да го изследват, са сигурно леко изкукали или поне тези, които са решили, че това трябва да се изследва. То ние сме оправили секса на земята, че тръгваме и из космоса. Е, кажете ми за кого ще са в полза тези резултати, дали за разни разгонени космонавти или за времето, когато ще настъпи Армагедон и ще трябва да се спасяваме с ракети.
:evil:
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот makeno » 6 Декември 2007, 01:50:39

elle написа:
makeno написа:Все едно си в заседнал асансьор,които само се клатушка.Същото е :)

от теб асансьора,от мен другото...:)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот elle » 6 Декември 2007, 11:45:33

makeno написа:
elle написа:

от теб асансьора,от мен другото...:)

Паааф. :D

Аз на 2000 км от вкъщи като съм понякога се депресирам и ми е едно криво, та ми е само до *** .. Но, ако един ден попадна в Космоса (в което @estira, познавайки ме не се съмнява) то дано се засека с @makeno. Може да е измислен герой от приказките, но ми е любимия :love5: Изображение
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот deyan » 6 Декември 2007, 13:05:52

Защо в заседнал асансьор? Там няма безтегловност. Има за кратко време в падащ асансьор.
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lili_vlaeva » 6 Декември 2007, 14:30:32

deyan написа:Защо в заседнал асансьор? Там няма безтегловност. Има за кратко време в падащ асансьор.

Виж това не искам да го пробвам :D Ама за Космоса, що пък не, сигурно ще е интересна гледка :lol: !
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vwpolo » 6 Декември 2007, 15:08:24

в тоя ред на мисли, знаете ли коя птица лети най-високо :roll: ?
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот deyan » 6 Декември 2007, 15:25:49

Дали в падащ асансьор или в падащ самолет - проблемът е един, си мисля: времето не стига.
Затова трябва горе. Обаче качвайки се горе, експериментите трябва да не се отлагат, защото нали иначе мускулите се отпускат, понеже липсва гравитация.
А мускулите могат да бъдат разделени поне на две групи в контекста на такова едно разглеждане.
Едната група би била силно засегната след продължителен престой в условия на безтеглосвност, както вече беше допуснато.
Не по-малко интересно е, че другата група също би могла да осуети ефективно провеждане на експеримента и да доведе до непредставителни резултати както горе, така обаче и тук долу на Земята, ако мускулите или мускулът не са били ползвани в продължение на много време. Тук гина е права, че ние на земята не сме го оправили, та тръгнахме из космоса. Но независимо от това задачата остава интересна.
deyan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот foxi » 6 Декември 2007, 17:43:24

стига песимизъм! Очакваме скоро на пазара наръчник за безопасен секс в космоса.
за малко да напиша космически секс вместо секс в космоса :lol: което не е баш същото.

@deyan, а представи си колко тъпо ще звучи: отпусни се скъпа!
Curiosity killed the cat!
В любовта и в прогнозите за времето няма лъжа, а само грешки.
Аватар
foxi
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Следваща

Назад към Всичко е любов