• Advertisement

депресията

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

депресията

Мнениеот ms_semra » 5 Януари 2008, 20:09:15

хора кажете как се справяте със стреса и депресивните състояния
усещам че навлизам в блато и не мога де преодолея кризата, а по принцип съм оптимист по душа...
Аватар
ms_semra
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Babetka » 6 Януари 2008, 00:42:49

Зависи за какъв вид депресия и стрес става дума.Като гледам къде си пуснал(a) темата,май е депресия от любов или?
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот liverbird » 6 Януари 2008, 00:53:43

Теми, в които сме засягали депресията във "Всичко е любов":
как преживявате разделите
чувствате ли се самотни понякога?
Дано да намериш нещо полезно и горе главата :)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Re: депресията

Мнениеот tonic » 6 Януари 2008, 09:40:46

ms_semra написа:хора кажете как се справяте със стреса и депресивните състояния
усещам че навлизам в блато и не мога де преодолея кризата, а по принцип съм оптимист по душа...

във всеки случай потърси специалист, той може да ти каже точно как в твоя случай да преодолееш конкретната ситуация, ако не си в състояние, потърси приятели, сподели проблемите си, всеки е имал сходни ситуации и тези, които не са потърсили подкрепа, са го направили от криворазбрана гордост...

започни физически упражнения, мисли за хубавите неща, които могат да ти се случат, мечтай, ако трябва и на глас, измисли си хоби, ако е трудно в такъв момент си припомни, какво винаги ти се е искало да правиш и не си имал време до сега - сега е моментът...

Например: ... проведи си едно фото сафари... може в 2 варианта - виртуално или на яве... изчети какво е необходимо да носиш със себе си, направи си списъците с вещи, яхвай Гугъл ърт и тръгвай по предварително определените от теб маршрути, събирай снимки от различните държави, изследвай различни резервати и кътчета, после си направи албум със намерените снимки и описанията на всичко, което те е впечатлило... ей туй същото можеш да го нпарвиш на живо в града, в който живееш, ама не така отгоре, отгоре, а бавно и старателно...

Сигурно и други могат да дадат подходящи примери...
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2008, 13:15:37

Мен ме е хванала депресия...защото се прибрах в Берлин.Откакто съм кацнала само рева...колкото и всичко да е шибано искам БГМай не трябваше да се ходя тъкмо бях свикнала тук..
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот elle » 6 Януари 2008, 14:59:28

Lanti написа:Мен ме е хванала депресия...защото се прибрах в Берлин.Откакто съм кацнала само рева...колкото и всичко да е шибано искам БГМай не трябваше да се ходя тъкмо бях свикнала тук..

Не реви, мила - ще ти излязат бръчки.. Така като си кажа и веднага ми спират сълзите :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2008, 15:03:37

Lanti написа:Мен ме е хванала депресия...защото се прибрах в Берлин.Откакто съм кацнала само рева...колкото и всичко да е шибано искам БГМай не трябваше да се ходя тъкмо бях свикнала тук..

Мисля всеки, който е от по-дълго в чужбина го е изживявал. Всички сме минавали през тези настроения, но трябва да удържиш. За съжаление чужбината в повечето случаи ти предлага един по-достоен начин на живот.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот tonic » 6 Януари 2008, 16:15:57

я вземи и си спретни една табличка, всичко хубаво, коеето се сещащ там и тук , и съответно всичко лошо и там и тук.... подробно и акуратно си попълни табличката... предполагам, че сълзите ти ще намаляват с анализиране на това, което си си написала в табличката...

междувпрочем...плакането е много полезно за лечение на депресивни състояния...така че вече си на прав път...
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny

Мнениеот bknf » 6 Януари 2008, 16:33:28

Няма страшно ;) Според мен...без да знам повече (никакви други) подробности, на първо време вземи си запиши какво те вълнува и какво не ти харесва в момента, или пък през последните месеци/ години, или пък всичко каквото ти харесва...И лека полека ще разбереш какви са причините. То за всяка криза си има причини, и това винаги е като кръстопът, ти избираш от няколко варианта на мислене или решения. Какво означава според теб депресия, или пък „блато“?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Lanti » 6 Януари 2008, 17:10:00

В Германия съм от септември...и нямам толкова много приятели още. Затова ми е супер самотно...Иначе дори само за престоят от 12 дни в БГ след като бях 3 месеца в ДЕ ми е ясно какви са плюсовете тук...но...колкото и да е малък градът ми в България ми липсва адски много.Даже братята ми с които само се дразним ми липсват.

П.П....за бръчки не знам ама ме цепи глава след плакане :?
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот bknf » 6 Януари 2008, 19:10:54

Виж, според мен човек сам трябва да си разбере какво му дава сили и кое му харесва, какво може да направи. Я си представи какво би било, ако нямаше интернет...;) Лека полека ще си създадеш и познати, и приятели! И дано да дойде време когато ще те боли корема от смеене..Аз лично едва ли бих могъл да ти дам съвет за това, а и всеки е различен, като тебе няма никoй. На мeн например не ми е било самотно, по-скоро любопитно (толкова много интересни възможности). Запознавай се с хора, някой някъде ти хареса, или нещо ти се стори интересно - отивай и го заприказвай. И ето, след време ще имаш една камара и познати, и приятели, които сама си си ги избрала.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Mottor » 6 Януари 2008, 19:35:14

Да ти кажа честно, лекувам депресията със стрес, а стреса с депресия. :)
За мен това са си нормални състояния. Само трябва да им свикнеш. :D
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Януари 2008, 20:03:25

Mottor написа:

Да ти кажа честно, лекувам депресията със стрес, а стреса с депресия. :)
За мен това са си нормални състояния. Само трябва да им свикнеш. :D

Нека ви светна: той иска д акаже, че като е депресиран работи повечко, а като работи повечко гледа да се депресира и кашонира (дума от моя речник, коренът и е от "кашон") подобаващо.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот Mottor » 6 Януари 2008, 20:27:04

Точно това исках да кажа. Мерси за превода. :)
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Liska » 7 Януари 2008, 15:24:35

Не плача, че после боли глава. Не пия...пак боли глава. Спирам да ям и да спя. Работя денонощно. Не че помага, ама накрая така каталясва човек, че депресията става най-малкия проблем... ;).
Важното е, скоро да излезеш от “дупката“
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Всичко е любов