• Advertisement

депресията

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Re: депресията

Мнениеот incredibus » 9 Януари 2008, 10:24:52

ms_semra написа:как се справяте със стреса и депресивните състояния
усещам че навлизам в блато и не мога де преодолея кризата, а по принцип съм оптимист по душа...

Ревейки и пазарувайки! Скъсвам се да рева един ден - на следващия дивия ми оптимизъм се е завърнал, та даже подсилил...казвам си че вече няма да се самосъжалявам и влизам във вълната "Мачкам ора!"... и решавам че е време за пазар! Отивам и си купувам нещо бомбастично откъм цена, замазвам червените от рев очи с много грим и те тАва е! Щастлива като никога досега! ...и така до следващата депресия.
incredibus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 9 Януари 2008, 16:15:38

incredibus и аз доста често прилагам шопинг терапията, само че после при мен идва другата депресия - "Портмонето ми е празно" :? :lol:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот isisito » 9 Януари 2008, 20:56:07

"Никога не е толкова лошо, че да не може да стане още по-лошо"
Тази мисъл ме крепи в тежки моменти.
А шопингът е задължителен след това.....Разбивам магазините за обувки и очаквам с надежда за по-добро следващите дни....
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот MapTu4ka » 11 Януари 2008, 03:29:20

И на мен ми беше много трудно в началото тук...и това начало продължава вече втора година....Старая се да приема всичко и да не стоя и да се самосъжалявам, защото така си докарвам депресия и истерия...Няма смисъл...Нито ми олеква нито нищо...
Поглеждам се и си казвам: " Здрава съм, имам два крака и две ръце, не тъна в мизерия, немотия и глад, имам прекрасно семейство, чудесен човек до себе си, верни приятели. Неприятно ми е че съм в Германия, но живота не е цветя и рози....Пък и има хора, които са много по-зле и живеят с други болки и тревоги...така че нямам право да се оплаквам..." Пия едно кафе, паля една цигара и започвам да кроя планове как ще оползотворя следващия си престой в Родината.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот isisito » 11 Януари 2008, 18:46:33

MapTu4ka,

Изображение
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот wawy4ka » 11 Януари 2008, 20:57:57

Като ви чете човек и си представя, че сте едва ли не на края на света сам-самички :? С риск да ме разпнете, ама като не ви харесва това, което правите или там, където сте защо мъчите и себе си и своите близки, които трябва да ви успокояват след депресиите?
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот MapTu4ka » 13 Януари 2008, 20:23:33

wawy4ka написа:Като ви чете човек и си представя, че сте едва ли не на края на света сам-самички :? С риск да ме разпнете, ама като не ви харесва това, което правите или там, където сте защо мъчите и себе си и своите близки, които трябва да ви успокояват след депресиите?

Ами понякога човек трябва да прави неща, които не са му приятни и въпреки, че осъзнава колко се тормози и колко му е тежко на душата, знае че трябва да продължи напред заради себе си. Но това не означава, че оставайки в същата обстановка с решението да се бори докрай ще му е леко!
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lamarinka » 13 Януари 2008, 20:33:38

MapTu4ka написа:
wawy4ka написа:Като ви чете човек и си представя, че сте едва ли не на края на света сам-самички :? С риск да ме разпнете, ама като не ви харесва това, което правите или там, където сте защо мъчите и себе си и своите близки, които трябва да ви успокояват след депресиите?

Ами понякога човек трябва да прави неща, които не са му приятни и въпреки, че осъзнава колко се тормози и колко му е тежко на душата, знае че трябва да продължи напред заради себе си. Но това не означава, че оставайки в същата обстановка с решението да се бори докрай ще му е леко!

Аз пък точно това се чудех, въпреки че съм съгласна с wawy4ka: колко ли воля и каква ли мотивация се иска да правиш нещо, което не искаш да правиш и да го правиш успешно?? Винаги съм си мислела, че хората тук ги крепи огромното желание да са тук и да се развиват тук, ама явно има и друг вариант...
Аватар
lamarinka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Venera » 21 Януари 2008, 02:31:46

шопинга при мене също има благотворно въздействие, но го прилагам само в случай, че не мога да се видя с хора. те това ми действа най-благотворно- да се наприказваш, да се повеселиш и да си пийнеш с приятели, да се натанцуваш до припадък. а, рева си също винаги, когато ми се реве- много облекчава.

не е толкова трудно да се запознаеш с хора, горе главата Lanti. Има интернет, все пак..има български центрове или инициативи в почти всеки град. Да не говорим за студентите :)
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Toncho » 29 Януари 2008, 17:32:55

Като стъпим на немска почва, след няколко еуфорични месеца има голяма вероятност да изпаднеме лека полека в абстиненция. Това, което ни е създавало уют, което ни е давало сили и хранило душата вече го нямааа. Особено в началото, когато човек няма много приятели. Мозъка - като алкохолик, на когото са отнели "горивото" - почва да се тормози здраво. Сгърчва ти се душата. Делириум тременс. И тук идва момента, в който следва да си намерим нови източници на сила и добро настроение. Важното е - както други вече споменаха - да не оставаш пасивна. Депресияата не можеш да я пребориш диркетно. Опитай се да се дистанцираш от кофтите мисли. Ти си ти, а те са те. Опитват се да се намърдат гадините, ама никой не ги е канил. Добре де, намърдали са се вече. Браво на тях. И к'во? Да не би да са 100 кила? Дори да са цял тон, и к'во? Айде довиждане. Взимаш си шапката и ги оставяш да си стоят сами - да видят гот ли е. А ти (с малко усилие на волята) излизаш навън. Учи в библиотеката, там лесно се заприказва човек. Хвани някой спорт - хеле тука има не един и два кам унитата - и газ! каквото си е важно за теб - учене, работа - си го гони, пък дори и да не си в супер настроение. Остани активна. Те депресиите идват и си отиват. А ти пробвай каквото ти дойде на ум и не се притеснявай.
Аватар
Toncho
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lady_any » 4 Ноември 2008, 18:24:48

Депресии може да има човек както в чужбина, така и в родината си. Това си е напълно човешко. Дори бих се учудила, ако някой ми каже, че никога не се е чувствал депресиран, защото това означава да си напълно безчувствен!

Депресираме се, когато съдбата ни поднесе тежък удар, който не сме очаквали и който не можем да предотвратим. Но така е в живота. Добрите моменти се редуват с негативните. И щом Ви се е случило нещо много лошо, то трябва да знаете, че за в бъдеще Ви очаква нещо много хубаво. Само след като сме изтърпяли нещастието и болката, можем да оценим доброто и любовта. Можем да се радваме на това, което притежаваме.

Изходът от депресията са приятелите и хората, които те обичат и на които можеш да доверяваш. Много е важно някой да те прегърне и да те утеши в мъката.

Съвети за положително мислене:
- Скоро ще отмине.
- Всяко зло за добро!
- Което не ме убива, ме прави по силен!
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот affetto » 22 Май 2011, 21:44:52

Хора, помагайте, вече не знам какво да правя. Така съм потънала в депресия, само ям и спя. По задължение правя всичко останало, което преди поне ми правеше удоволствие, а понякога на такъв истеричен смях ме избива, само и само да не започна да рева или да троша нещо се смея като идиот, всички само ме питат какво ми става, а аз не мога да им обясня, че не се смея от хубаво, а защото бавно откачам. :-& :-#

Изречения от рода: Стегни се, напий се, започни да пушиш или това са глупости, просто не помагат, за мое най-голямо съжаление.

Проблемът е, че към депресията трябва да добавя, че нямам и най-малка частица късмет. Като тръгне накриво върви така с месеци. На това съм свикнала, но като прибавим и това нежелание за нищо, вече става прекалено. :( :( :( :( :(
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот bknf » 23 Май 2011, 13:41:17

Ами то късмета и с това има общо - според мен първо са мислите, оттам вътрешната нагласа, емоциите, действията и т.н.
Но без да се знае всичко, едва ли биха могли да се дават успешни съвети. А "всичкото" само ти си го знаеш - или поне имаш възможността да го разбереш, структурираш. Оттам можеш и да почнеш.. и лека полека, и късмета ще си дойде, и т.н.
Явно нещо не ти харесва, не си доволна с нещо си.. но какво е - само ти си знаеш.
Някоя хубава и интересна книга определено може те насочи към други мисли, или музика която ти харесва..
А може и да ти се струва безсмислено (за теб самата) това което правиш, там където си.. Тогава решението е малко по-друго, но пак през тия неща можеш да минеш.. Тогава трябва да видиш как можеш да промениш нещата така, че да ти харесва.
Пиенето или пушенето - какъв пък е смисъла в тия неща)) Аз за себе си не го виждам))
Дано да съм ти помогнал поне мъничко с това мнение :)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот seli » 23 Май 2011, 15:23:32

За да помогнем трябва да разберем причината.
Иначе става изстрел в нощта...
Проблеми на работното място.
Неподходяща професия.
Неудвлетворение от партньор, сексуален живот, от връзка, или липса на такава.
Липса на приятели, хобита.
Отдалечени родствени връзки, починали родители.

...Или съвкупност от всичко изброено горе!

За да изиграем роята на психиатри ще трябва ти да ни помогнеш, а ние само да ти кажем неща, които ти самата знаеш, но понеже ще е казано от друг ефектът ще е по-голям и по лесно ще откриеш пътя към себе си! :)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот Armira » 20 Януари 2012, 10:12:47

Най-добре е контакт с психотерапевт. Психиятрите предписват психофармака. Психотерапевтите работят върху актуалните проблеми.
Armira
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Предишна

Назад към Всичко е любов