• Advertisement

Кой е силният пол?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Кой е силният пол?

Мнениеот vwpolo » 23 Януари 2008, 12:59:09

Уж ние мъжете сме силните, взимаме важни решения, гледаме смело напред.... или може би така си мислим?
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 23 Януари 2008, 14:11:53

Според мен зависи къде. В Германия и Италия например са жените по-силни, в Мароко и Япония - мъжете. :)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот DerWolf » 23 Януари 2008, 14:17:00

И ти ли Бруте си минал на страна на еманципацията ? :wink:

Въпрос на типове емоционалност е вземането на решения, не е до пол.
Както има смотани мъже, така има и смотани жени.
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 23 Януари 2008, 15:02:51

Аз сънувам ли или това е първата тема започната от мъж в този раздел, чиито първи 3 мнения също да са само на мъже?! 8O Нещо ви има момчета,провете какво е навреме. :lol:

И преди да се започне една дискусия, да определим какво разбираме под "силен". Не веднъж историята,а и ежедневният ни живот доказват,че емоционално жените са по-силните. Устояват повече на кризи и са пригодени да се справят с абсолютно всякакви ситуации, породено може би от майчиния им инстинкт.

От друга страна пък винаги съм адмирирала способността на мъжете да мислят по-трезво и спокойно в определени ситуации. Жените са паникьосваме и малко губим връзка с реалността в някои напрегнати и стресови моменти.

И в крайна сметка какво излиза - за всяка ситуация си има силен и слаб пол. Не може така категорично да се определи.

П.С. Понякога е забавно обаче да се правиш на по-слаб отколкото си,за да привлечеш внимание или пък просто да провериш "силата" на половинката си. :wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот liverbird » 23 Януари 2008, 18:29:16

Ми дайте един турнир по канадска и вдигане на тежести да си спретнем и да видим :lol: Нииищо не се знае предварително :D

Както Лили каза - заедно можем повече :!: :!: :!:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот DerWolf » 23 Януари 2008, 19:00:17

:lol: Ама чакайте сега, дайте да уточним за сила на мускулите ли ще си говорим или за сила на психиката ?
И в двата случая колкото повече тренираш толкова по-силен ставаш.
Балансът между двете е много важен - иначе лошо.

Виж това ще е интересно - жена играеща на канадска :lol:
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vwpolo » 23 Януари 2008, 19:10:42

DerWolf написа:И ти ли Бруте си минал на страна на еманципацията ? :wink:

не съм, ама ми прави кеф да бягам от отговорност при очевадна вина :roll:

Както Лили каза - заедно можем повече

абе да ти кажа доста често дори в отборна игра ние мъжете си можем... още повече 8)
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот liverbird » 23 Януари 2008, 19:20:32

DerWolf написа:Виж това ще е интересно - жена играеща на канадска :lol:

Ако ми видиш ръчичките направо смешно ще ти стане :lol:

Темата ми се вижда някак поредния дебат м/у половете.
Не мисля и че има само един правилен отговор, а за предимствата на жените и мъжете май сме си поговорили вече......
Затова си позволих такива предложения да давам - т.е. не може току-така да се мерят и преценяват тези неща.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 23 Януари 2008, 19:22:06

Според мен женската сила се изразява във физическа и психическа издръжливост. Мъжката сила пък е в абстрактното и рационално мислене и в чисто мускулната сила. На феминистките пък силата им е в това, че прилагат психическата си сила за да заемат позиции за които се изисква абстрактното и рационално мислене, в което в най-общия случай са слаби. :)
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 23 Януари 2008, 19:38:52

Нека се изразя малко по-така. Ако жената до един мъж не е щастлива, то рано или късно и на мъжа ще му се стъжни. Това си го знаем. Чисто подсъзнателно ние мъжете се мъчим да задоволяваме женските потребности, демек ние можем да разгледани като функция от женски прищевки, умножена с някакъв фактор и понеже е времево-меняща се функция може да сложим sin(wt) в началото. ще се получи нещо от сорта на това :

Изображение

вижда се, че женското мнение (съвкупността от женски мисли и насторения) никога не е линейно. За сметка на това пък мъжкото е съвкупност от много линейни функции, които могат да се опишат по доста елементарен начин, но винаги следват женските функции. Ясно се вижда кой налага тенденциите в една двойка.
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lubo_kranchew » 23 Януари 2008, 19:54:07

От горната графика забелязваме, че в началото на всяка връзка развитието на мъжа и жената е положително. Ако допуснем, че развитието на мъжа е функция от развитието на жената(според мен е възможно обаче и обраното), от това ще следва, че ако мъжа си смени жената веднага след първия локален максимум, то развитието на мъжа ще е монотонно растящо !!!
:)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lili_vlaeva » 23 Януари 2008, 20:27:42

vwpolo написа:вижда се, че женското мнение (съвкупността от женски мисли и насторения) никога не е линейно. За сметка на това пък мъжкото е съвкупност от много линейни функции, които могат да се опишат по доста елементарен начин, но винаги следват женските функции. Ясно се вижда кой налага тенденциите в една двойка.

Noch ein Mal aber auf Bulgarisch 8O 8O :lol:

А какво доказва това кой налага тенденциите? Дозателство за сила? Не,не мисля. Това е доказатеслство за нещо друго,което в случая не обсъждаме. "Не е луд,който яде баницата,а който му я дава". И ако трябва да задълбая в тая насока,на където си тръгнал, то тогава точно сложността на женското устройство я прави по-силната и по-способната да се справя в живота. А не е просто една линейна функция. :wink:

lubo_kranchew написа:Ако допуснем, че развитието на мъжа е функция от развитието на жената(според мен е възможно обаче и обраното), от това ще следва, че ако мъжа си смени жената веднага след първия локален максимум, то развитието на мъжа ще е монотонно растящо !!!

Ти така правиш, за да ти е постоянно растящо развитието, нали? :lol: :wink:

Ми и това не мисля,че е вярно. Ние, ако описваме живота си с графики и функции,то всичко ще ни е наред тогава.Ама математиката е точна наука, а жените не. !

И в крайна сметка и двамата не казвате нищо конкретно по темата. Само ни замазвате очите с някакви сложни изречения,ама неуспешно. На краставичар краставици сте тръгнали да продавате Изображение
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Re: Кой е силният пол?

Мнениеот elle » 23 Януари 2008, 20:34:35

vwpolo написа:Уж ние мъжете сме силните, взимаме важни решения, гледаме смело напред.... или може би така си мислим?

Това не се определя от пол-а, а от характер-а. Да се обръщаш назад и да живееш със спомени е чисто и просто загубено време. В този смисъл "само напред и нагоре" е девизът на успяващите хора, независимо от кой пол са.

Слаб си когато зависиш изцяло от някой друг и този някой го знае. Така е и в работата, и в любовта.

Слабостта на мъжа в известен смисъл се крие в егото му. В това, че от време на време има нужда да бъде възхваляван, да бъде значим в нечии очи. Някои жени добре са се специализирали в тази област.

Един мъж и добре да живее идва момент, в който има нужда от спокойствие, домашен уют и неделни сутрини, в които да отиде със сина си да поритат. Ако не беше така никoй мъж нямаше да се жени.

Жената... ами тя има нужда да се грижи за някого. Призвание. Две X-хромозоми.

Тука се сещам за една двойка - близки приятели в Тулуза, съжителстващи заедно.
С. беше казал на Д. да прави да струва в четвъртък и събота да не го закача, понеже това са му "вечерите с приятели".
Отделно при всеки по-важен мач на ЦСКА тя трябваше да е подготвена за гости вкъщи. Д. недоволстваше и все казваше "Ако, не съм аз да Ви нарежа салатата...". С. веднъж, "почерпен", се ядоса на тези приказки които слушаше за кой ли път и си позволи, в наше присъствие, следната реплика:

"Абе, Д., ти не разбра ли, че салатата и сам мога да си я нарежа, но ти сама деца не можеш да си направиш??"

Не знам колко седмици после е спал на дивана в хола.. Знам само, че преди известно време ми прати своя снимка с един бебок от горе до долу в червено облечен и с червена панделка на главата, нищо, че почти нямаше коса.

"От малка ЦСКА-рка ще я правим" - ми вика С.

Никога не съм го виждала по-щастлив...

Ето, че женските и мъжките слабости са взаимосвързани. Все още.

А, относно еманципацията - тази тема пак ли ще я коментираме? Колкото и успяла да е една жена в това, което върши, тя има нужда от някого когото да дарява с топлина и нежност, за да се чувства наистина пълноценна.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 27 Януари 2008, 03:35:02

lili_vlaeva написа:Ти така правиш, за да ти е постоянно растящо развитието, нали? :lol: :wink:

Не, това мога да го правя само ако аргумента ми клони към плюс безкрайност, просто анлизирам графиката. :)

lili_vlaeva написа:Ми и това не мисля,че е вярно. Ние, ако описваме живота си с графики и функции,то всичко ще ни е наред тогава.Ама математиката е точна наука, а жените не. !

Stimmt

lili_vlaeva написа:И в крайна сметка и двамата не казвате нищо конкретно по темата. Само ни замазвате очите с някакви сложни изречения,ама неуспешно. На краставичар краставици сте тръгнали да продавате

Лили извинявай за любопитството, но ти какво учиш? В интерес на истинат писах отвлечени изречения само защото си мислех, че само мъже ще ги прочетат. Явно не съм бил прав. :-(
Последна промяна lubo_kranchew на 27 Януари 2008, 08:11:44, променена общо 1 път
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 27 Януари 2008, 03:39:45

мъжете много високо оцениха анализа на графиката. мойте хора се счупиха от смях и казах да те черпя едно ако дойдеш на бг парти Изображение
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Всичко е любов