• Advertisement

Какво ще кажете за връзките "от разстояние" ?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Re: Какво ще кажете за връзките "от разстояние" ?

Мнениеот estira » 28 Януари 2009, 00:08:43

Mony60 написа:Тва не е телефонен секс!

Телефонен секс е! Също и skype секс, ICQ секс, и да не навлизам още по-надълбоко в розовата тема. :mrgreen:

Mony60 написа:И понеже е рядко, хората страдат и им влизат въпросните пеперуди в корема(обясних ти го в другия форум).

Пеперудите нямат нищо общо със страданието, по-скоро с гъделичкъщото пърхащо усещане в стомаха, когато си влюбен. При Xерберт Грьонемайер са самолети. В рекламата на Schöfferhofer Weizen е бира. (нещо много често започнах да я употребявам тази дума)

Обяснено по научному

Mony60 написа:Затова им се иска все да са заедно и като се съберат най-после, пеперудите изчезват.

По-добре да не изчезват веднага, защото това би значело началото на края.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот gina » 28 Януари 2009, 00:36:24

Връзките от разстояние според мене също си имат двете страни на медала. Радостното очакване, тръпката на нетърпението, фантазията, която рисува желаните от нас представи - това са положителни емоции, които дори окриляват.
От друга страна, недостатък е че все пак липсва нормалното съжителство отблизо, което позволява реално опознаване на партньора, няма ги изпитанията на баналното ежедневие, когато най-достоверно може да се прецени, дали характерите на двамата наистина си хармонират. Много двойки се борят точно с това, да не позволят на ежедневието да се превърне в бреме и killer на тяхната връзка. Представете си двама бивши партньори от разстояние, които най-после се решават да преодолеят географските бариери и заживяват заедно (според обстоятелствата правейки и съответни жертви) и след месец установяват, че не могат да се понасят.
Разбира се, че всичко е индивидуално и не трябва да се поставят стереотипи, но според мен връзките от разстояние са само за зрели характери, за хора, които имат точна представа от своя партньор и разбира се само за такива, за които понятията доверие, компромис, толерантност, уравновесеност са правила в живота.
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот paparazzo » 29 Януари 2009, 16:41:59

gina написа:....Извинявай paparazzo...

споко-извинена си...
аз само ще те допълня:
ще цитирам тук Оскар Уайлд по памет: .... "мъжете се женят защото са отегчени, жените от любопитство ... и двата са разочаровани" :)
или:
"жената е равнина ,която се преструва на глъбина" -Фридрих Ницше....
:)
“Хайде да се позабавляваме, защото може да ни е за последно.'"
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 29 Януари 2009, 20:37:15

paparazzo написа: "жената е равнина ,която се преструва на глъбина" -Фридрих Ницше....

Нали знаеш, 4е Ницше е спал през живота си само с една жена и тя го е заразила с венери4еска болест :mrgreen:
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот gina » 29 Януари 2009, 21:26:30

paparazzo написа:
gina написа:....Извинявай paparazzo...

споко-извинена си...
аз само ще те допълня:
ще цитирам тук Оскар Уайлд по памет: .... "мъжете се женят защото са отегчени, жените от любопитство ... и двата са разочаровани" :)
или:
"жената е равнина ,която се преструва на глъбина" -Фридрих Ницше....

Ооох, сега пак какви игрички си пуснал в действие...или наистина си си помислил, че съм искала да ти се извиня.

Скъпи съфорумнико paparazzo, сигурно ти е ясно че нямам нищо против теб, но все пак ще се опитам да ти обясня като на цивилизован човек, защо някои от твоите изказвания ни се отразяват тежко на храносмилането. Първо, темата любов, влюбване etc е много сериозна, и които го отрича просто лъже околните си. Затова не тu вярваме, всеки човек има нужда от любов, а ти сигурно най-много от всички. Второ, твоите неуместно-саркастични коментари засягат повечето жени, всяка жена иска да и се свалят звезди от небето, дори и да не си признава, всички жени искат романтика, чувства, фанфари, да срешнат своя принц, които ще ги ухажва до безкрай, всички мечтаят за романтичен секс, умен и верен мъж до себе си, сигурно дори не ти е убягнало, колко обширен е форумът "Всичко е любов". Повечето жени не се забавляват от подобни изказвания, при тях те предизвикват просто подсмихване с половин уста и повдигане на раменете.

Затова, бъди честен и пиши наистина ясно и просто какво ти е мнението по темите, не вярвам, че си "аграрен тип", както вече беше отбелязал, та се чудя защо ли ни караш да вярваме в това. :-k

Искал си да ме допълниш с тези два цитата, ама нещо си се объркал, никога не съм изразявала подобна позиция по отношение на брака, мъжете и жените. Пък и хич не вярвам, че и ти вярваш на това, което си цитирал. ;-)
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот paparazzo » 29 Януари 2009, 23:13:06

“Хайде да се позабавляваме, защото може да ни е за последно.'"
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lubo_kranchew » 29 Януари 2009, 23:35:00

А ако не срещнат принц, хващат някой, който срещнат, и се опитват да го приведат към принц. ;-)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот daisy » 31 Януари 2009, 17:14:34

Емиии, Любо, не сте всички принцове. Какво да ви правим?! ;-)

Веднъж имах такава връзка. Продължи две години. Разстоянието, разбира се, беше проблем. Исках да прекарваме повече време заедно, да споделяме, но нямаше как да стане. Но най-важното е дали това наистина е човекът. При мен се оказа, че не е и реших, че няма смисъл да продължавам. Мисля, че ако живеехме заедно, сигурно щях да го забележа и по-рано. Ако искате връзката ви да просъществува, грижете се за нея! Не е невъзможно, но изисква жертви. Желая ти успех! :)
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот nanie » 31 Януари 2009, 18:54:00

Има ли 4увства растоянието не е проблем,о6те пове4е 4е има телефони интернет и т.н.,С приятеля ми сме по4ти 6 години заедно-а има6е периоди по полувин година не се бяхме виждали,мног е трудно но пък за сметка.Радвам се 4е това време ве4е е монало :kysmet:
Бъди себе си,има достата4но други хора.

Не забравяй да оби4а6 себе си!!

Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват!
Аватар
nanie
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lalala » 3 Февруари 2009, 00:34:48

Имам таква връзка повече от 2 години и 4-5 месеца. Не искам да се впускам в подробности- проблемите са много, повечето са ясни, дори очевадни за всеки трезвомислещ човек. Много пъти сме били на границата на раздялата, но се радвам, че не сме я минали. Обичам го, защото е най-добрият ми приятел; човекът (успоредно с майка ми), който ме познава най-добре; защото е единственият, който не казва просто " ще ти стискам палци", а пита " как да ти помогна?"; защото съм го допуснала толкова близо до себе си, че го чувствам като част от мен; защото вече не видам разликата "твое"-"мое".Не е принц от приказките, но да не би аз да съм принцеса? В характера на всеки човек се борят ангел и демон, както е казал Яворов,а аз го приемам такъв , какъвто е, и обичам недостатъците му,макар да ме изкарват извън релси. Така и така никога не съм била на коловоза на нормалния живот, може би повече ми допада да криввам...
Затова мога да кажа, че са си заслужавали всички жертви. Надявам се от октомври да сме си по-близко....
"И мисли глупакът, че само мисли са мислите, които го спохождат..."
Аватар
lalala
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lubo_kranchew » 8 Февруари 2009, 01:56:05

На мен лично, заради разстоянието са ми пропадали две връзки. Като първата пропадна в рамките на 3 седмици, а разстоянито беше 100 км. (София-Благоевград). На 4 седмица се случи рожден ден на един колега, на който присъстваха общо 8 човека и 12 бутилки водка с витамин С! :) Та там една от купонджийките ми излекува любовната мъка още същата нощ! :)

П.П. (трябва да се срамувам от това ама ... случват се такива неща в Студентски град) Вече някъде в четвърти курс запивахме бира на дървеното на 22-ри блок, преди някакъв мач с чорбата беше. Та това същото момиче, също беше попаднало там и аз се опитах на ново да се запозная с нея, без да си спомням как се опознахме, така да се каже в детайли, още в първи курс. Баси толкова конфузно ми стана като ми обясни как сме се запознали :(
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lady_any » 8 Февруари 2009, 12:57:36

lubo_kranchew написа:На мен лично, заради разстоянието са ми пропадали две връзки. Като първата пропадна в рамките на 3 седмици, а разстоянито беше 100 км. (София-Благоевград). На 4 седмица се случи рожден ден на един колега, на който присъстваха общо 8 човека и 12 бутилки водка с витамин С! :) Та там една от купонджийките ми излекува любовната мъка още същата нощ! :)

П.П. (трябва да се срамувам от това ама ... случват се такива неща в Студентски град) Вече някъде в четвърти курс запивахме бира на дървеното на 22-ри блок, преди някакъв мач с чорбата беше. Та това същото момиче, също беше попаднало там и аз се опитах на ново да се запозная с нея, без да си спомням как се опознахме, така да се каже в детайли, още в първи курс. Баси толкова конфузно ми стана като ми обясни как сме се запознали :(

lubo, в твоята ситуация причината за разтурените връзки не е била в разстоянието ... От това дето чета, ми става ясно, че второто момиче всъщност е живяло 4 г. в същия квартал, в който ти си живял.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Mony60 » 8 Февруари 2009, 19:10:33

lubo_kranchew написа:Баси толкова конфузно ми стана като ми обясни как сме се запознали

Ами на нея не и ли беше конфузно?
Любо, за втората връзка нищо не каза!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот lady_any » 8 Февруари 2009, 20:25:57

Аз си мисля, че проблемът не е в разстоянието, а в хората и характерите. Има хора, които не желаят да се обвързват или пък постоянно изневеряват, дори да живеят заедно с половинката си. Разстоянието не е оправдание.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот lubo_kranchew » 8 Февруари 2009, 21:01:01

Mony60 написа:
lubo_kranchew написа:Баси толкова конфузно ми стана като ми обясни как сме се запознали

Ами на нея не и ли беше конфузно?
Любо, за втората връзка нищо не каза!

Дали и е било конфузно - не знам, не мога да чета мисли. :) Преполагам, че не - кой знае и тя колко младежи е опознала по купоните и дали си спомня за всичките. :)
Иначе целта на разказа беше, да се извлече поука, че не е толкова страшно, ако някоя връзка пропадне, било то заради разстояние или заради нещо друго. Човек не знае, кога ще срещне голямата си любов. Не искам да обръщам форума на онлайн вестник "Лична драма" :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов