• Advertisement

Какво ще кажете за връзките "от разстояние" ?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Re: Какво ще кажете за връзките "от разстояние" ?

Мнениеот makeno » 8 Февруари 2009, 21:55:07

И на мен ми пропадна една връзка така.Но след това пък си намерих друга връзка,по-хубава :)
Съгласен съм с Любо, че всяко зло за добро.Днес се разделяш,а утре намираш по-голяма любов, която иначе не би я срещнал. И така всеки ден :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот lady_any » 9 Февруари 2009, 16:16:30

lubo_kranchew написа:Иначе целта на разказа беше, да се извлече поука, че не е толкова страшно, ако някоя връзка пропадне, било то заради разстояние или заради нещо друго. Човек не знае, кога ще срещне голямата си любов.

А как ще разбереш, че е истинската любов, след като не си готов нищо да инвестираш във връзката?
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот lubo_kranchew » 9 Февруари 2009, 20:48:55

lady_any написа:
lubo_kranchew написа:Иначе целта на разказа беше, да се извлече поука, че не е толкова страшно, ако някоя връзка пропадне, било то заради разстояние или заради нещо друго. Човек не знае, кога ще срещне голямата си любов.

А как ще разбереш, че е истинската любов, след като не си готов нищо да инвестираш във връзката?

Какво разбираш под инвестиция във връзката?
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот lady_any » 10 Февруари 2009, 17:19:56

Под инвестиция разбирам вложени чувства, вярност, време, а също и пари. Нещата, които до сега коментирахме ...

А ти как ще познаеш голямата любов, като към всяка връзка се отнасяш като към временно явление и предпочиташ да я прекъснеш при първа възможност? Безпрекословна е само родителската любов, а за една връзка между равностойни партньори се изискват компромиси.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lubo_kranchew » 10 Февруари 2009, 19:49:01

Е защо реши, че не съм и, че не искам да инвестирам тия неща в една връзка? И защо реши, че искам да я прекъсна при първа възможност? Ти ме изкара някакъв съвсем развей прах. :) Компромиси също съм склонен да правя, стига да си заслужава момичето. :) А връзки съм прекъсвал само, когато усетя, че се опитват да ме командват, превъзпитават и вкарват някакви колковози. :)
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 10 Февруари 2009, 21:20:07

lubo_kranchew написа:Е защо реши, че не съм и, че не искам да инвестирам тия неща в една връзка? И защо реши, че искам да я прекъсна при първа възможност? Ти ме изкара някакъв съвсем развей прах. :) Компромиси също съм склонен да правя, стига да си заслужава момичето. :) А връзки съм прекъсвал само, когато усетя, че се опитват да ме командват, превъзпитават и вкарват някакви колковози. :)

Това може да са някои от компромисите, за които говорим. Ако нито едно не допуснеш, не знам на какви компромиси си склонен. :-k Предполагам просто за теб не си е струвало. Но някои от тези неща в известна степен са част от компромисите и инвестициите във връзката. Естествено и е много важно дали тези стъпки се предприемат с желязна ръка или с усмивка и взаимни компромиси.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lady_any » 10 Февруари 2009, 21:33:09

lubo_kranchew написа: :) Компромиси също съм склонен да правя, стига да си заслужава момичето. :)

Аха :), ок. Само че следващия път се замисли какви примери даваш :mrgreen: , защото тези студентски истории никак не са сериозни. И двата ти примера - и на разстояние и без разстояние - завършват по един и същи начин... Не откривам никаква закономерност между дистанцията между двама души и успешния развой на връзката...
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот gina » 10 Февруари 2009, 21:38:09

[quote="lubo_kranchew" Компромиси също съм склонен да правя, стига да си заслужава момичето. :) [/quote]

"lubo_kranchew", по думите ти да разбирам ли. че ако момичето не смята да те превъзпитава, тогава то за теб си заслужава...или искаш да кажеш, че не би прекъснал връзката, ако не те превъзпитават, дори ако момичето не си заслужава...стана ми много инетерсно това "заслужване". :mrgreen:
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 10 Февруари 2009, 22:21:42

liverbird написа:Това може да са някои от компромисите, за които говорим. Ако нито едно не допуснеш, не знам на какви компромиси си склонен. :-k Предполагам просто за теб не си е струвало. Но някои от тези неща в известна степен са част от компромисите и инвестициите във връзката. Естествено и е много важно дали тези стъпки се предприемат с желязна ръка или с усмивка и взаимни компромиси.

Хе хе, ти склонна ли си гаджето ти да те командва и превъзпитава? :)

lady_any написа:Аха :), ок. Само че следващия път се замисли какви примери даваш :mrgreen: , защото тези студентски истории никак не са сериозни. И двата ти примера - и на разстояние и без разстояние - завършват по един и същи начин... Не откривам никаква закономерност между дистанцията между двама души и успешния развой на връзката...

Всяка връзка почва първо като несерозна, а дали ще стане сериозна вече е божа работа. Аз лично не виждам нищо лошо нито в сериозните, нито в несериозните възки - на кой каквато връзка му харесва, такава да прави. :)

gina написа:"lubo_kranchew", по думите ти да разбирам ли. че ако момичето не смята да те превъзпитава, тогава то за теб си заслужава...или искаш да кажеш, че не би прекъснал връзката, ако не те превъзпитават, дори ако момичето не си заслужава...стана ми много инетерсно това "заслужване". :mrgreen:

Не мога да го дефинирам - вътрешно усещане. Но ако прави опити за превъзпитание, определено се счита за голям недостатък. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 10 Февруари 2009, 22:52:31

Любо, прочети ми мнението докрай. Правя разлика между радикално превъзпитаване и компромиси. :)
Всичко е до мерките и мярката ;)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот gina » 10 Февруари 2009, 22:55:00

Тук открих едно огромно предимство на връзките от разстояние - не може да превъзпитаваш (Was ist das ? :mrgreen: )...ама май не можеш и да опознаеш... 8-[
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот someguy » 14 Май 2009, 23:24:19

Хмм. Темата май е поотшумяла от доста време, така че явно няма смисъл да се изказвам.
someguy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lady_any » 8 Януари 2010, 19:52:34

Rali_chillout написа: Чувствам се наистина готова да Го изчакам и мисля , че ще успея! Все си мисля , че не се получава , тогава - когато чувствата не са досатъчно силни или когато от едната страна са значително по-слаби , от колкото при другата ,но... причини може да има всякакви , напук на всички подобни примери за "разпаднати връзки" , аз смятам да ИЗДЪРЖА ФРОНТА ;-) Поздрави на всички и благодаря за подкрепата и съпричастието към мен и ситуацията , в която съм !

Rali_chillout, скъпа, какво стана с връзката ти? Те нещата зависят от това на какъв мъж ще попаднеш. При мен за съжаление мъжът не издържа на разстояние. :( Ама, нали знаеш, всеки с късмета си.

Защо се сетих за темата ли? Имам добра новина - връзката на моята приятелка с французина завърши с брак! Невероятно, но факт. Нейният мъж уж беше закоравял егрен, срещаха се само за почивните дни или за отпуска и така в продължение на 5 г. И сега тя като се дипломира са подписали брак. :) Да са живи и здрави двамката.

А на другата ми приятелка, подобни отношения завършиха с това, че руснакът я изостави и не е дошъл даже да види сина си.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот daisy » 9 Януари 2010, 01:12:11

Зависи от хората, зависи от това на каква степен от развитието си е връзката. Ако човекът наистина си струва, ако има деца, много "ако" станаха, тогава бих положила повече усилия.
Иначе аз съм прекъсвала една такава и започнах друга (не от разстояние), която ми даде точно това, което исках. :)

лейди ани, хубаво е, че твоята приятелка е сключила брак. Но аз лично бих се замислила дали познавам човека, с когото се виждам само през уикенда. Дано е щастлива!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот lady_any » 9 Януари 2010, 17:41:20

Аз мисля, че бракът ще бъде щастлив. Те поживяха 3 месеца заедно, преди да го сключат.
lady_any
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов