• Advertisement

Проблеми с работотодател или?

Проблеми с работотодател или?

Мнениеот ludvig677 » 15 Декември 2011, 10:33:32

от 7мес. сам тук незнам дали имам фирма или работя с договор при бг незнам далими важи адресната регистрация как да разбера законно ли работя в сверата на строителството трябваше да работя с договор но мисля че сами отворили фирма от пощбанк ми дадоха само дебитна карта как да разбера имамли задалжения кам държавата законно ли пребивавам...мерси моля помогнети

red: vel...
ludvig677
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: прецаканили сме

Мнениеот naselo » 16 Декември 2011, 22:44:54

Един колега тук се оплака как му дошла сметка от немските бирници за 4000 лв за фирмата му. Точно като тебе е. Като не знаел законите не се сетил да подаде нужните документи както е редно всяка година и глоба 2000 евро. А немските служби в Бг са повече от добре приети, няма бягане.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Re: Проблеми с работотодател или?

Мнениеот velingrad » 16 Декември 2011, 23:35:13

Опитай моля, да обясниш по-обширно, как точно работиш, но не знаеш, дали работиш. Плаща ли ти се? Как ти се плаща и т.н.т.

p.p. Моля Ви! Използвайте поне някакви препинателни, разделителни или каквито и да е отделителни знаци. Уморително е да се чете (и разбира).
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот ludvig677 » 17 Декември 2011, 19:03:25

velingrad написа:Опитай моля, да обясниш по-обширно, как точно работиш, но не знаеш, дали работиш. Плаща ли ти се? Как ти се плаща и т.н.т.

p.p. Моля Ви! Използвайте поне някакви препинателни, разделителни или каквито и да е отделителни знаци. Уморително е да се чете (и разбира).

Когато престигнах в бонн, няколко дена след това отидохме ж общината,от там ми дадаха регистрация исе качихме на горния етаж,под предлог че сам трябвал да искам разрешително за работа,след което няколко дена след това ходихме мисляче беше финансат,пак няколко дена по късно ходихме в пощбанк даси отворя сметка да мойи дами привейда парите получих само една карта и тяе дебитна.В продалйение на 7мес. се отчупих малко от тук итам взех да чувам че имам фирма не вярвах но в Дортмунд ни бяха спрели и нямаше проблеми с проверката.Наскоро доди едно момче и то като мене босо в тези работи как можи да разберем дали далжим пари някаде как дасе оправим.Извиняваи те свикнал сам на латиница
ludvig677
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 17 Декември 2011, 20:27:56

Ако имаш обявено Гевербе, то би трябвало и да имаш документи за това. Ако ги нямаш, то този, който те е водил насам-натам, е отговорен за това- търси си правата (и документите) при и от него (или тях).
Определено, няма как да имаш нормално разрешително за работа, ерго имаш обявена Фирма, което може да ти излезе, без преувиличения, през носа. Какви могат да са последствията? Прочети например Темата:

Selbstständig- самонает и т.н.

и Темата:

Могат ли да ме съдят за неплатени данъци?

Търси хората, които са те "направлявали".

----------
vel...-ka.Ad.-
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
Slavena1
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти