• Advertisement

студенти в Кьолн

студенти в Кьолн

Мнениеот srebrina10 » 8 Октомври 2009, 21:21:24

Здравеите
аз ще кандидаствам в
Deutsche Sporthochschule Köln
и искам да попитам дали има някои които да следва там, за да ми даде някои полезни съвета.
srebrina10
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: студенти в Кьолн

Мнениеот lalala » 15 Октомври 2009, 22:23:59

Здрасти :)
Съвети е силно казано, защото нямам никаква представа как е учебният процес, мога да ти кажа отвън как изглеждат нещата, защото живея срещу него. Намира се в края на града, има спирка в непосредствена близост и за макс.20 мин си в центъра. Кампусът изглежда доста добре, модерен и поддържан, има си страхотна менза, където можеш да обядваш и вечеряш ( вечеря в 18. 00 , но и това е нещо..) за около 3 евро на ядене. Има си също така страхотна библиотека, и десетки спортни съоръжения, един разкошен парк с езеро и възможност да си тренираш, каквото ти душата поиска. Освен това е доста изгодно да учиш там. Докато ние плащаме 700 евро за такса и семестър тикет, мисля, че всичко, което те плащат е около 220 евро. Но не съм убедена, трябва да погледнеш. В двора му има общежитие, където по стечение на обстоятелствата аз живея, макар да съм заклето книжно плъхче, нямащо нищо общо със спорта :) Но другите 90% не са като мен- мисля, че яансовете да получиш място там са добри :) Така можеш да се сприятелиш със съседите си, докато аз нямам за какво да си говоря с тях. В общежитието има още 3-4 БГ-та :)
"И мисли глупакът, че само мисли са мислите, които го спохождат..."
Аватар
lalala
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот srebrina10 » 16 Октомври 2009, 15:05:32

:flower: Благодаря все пак за информацията
srebrina10
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Patchev » 24 Август 2010, 12:55:41

Аз съм приет в Уни Кьолн и сега си търся квартира или общежитие. Засега удрям на камък, ако някои има опит да се обади!
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Назад към Кьолн