• Advertisement

Забележителности в Кьолн (Köln)

Мнениеот Botzo » 15 Февруари 2006, 05:26:24

Катедралата до гарата е върха. Никога няма да я забравя.
Botzo
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

zабележителности в Киолн

Мнениеот BUKSO » 17 Февруари 2006, 20:54:33

Еий супер много благодаря парво на операторите че са оправили фонетичната кирилица (донякъде)
Значи какво исках да кажа, а да
Катедралата е много хубава и като се има в предвид че е била съвсем малка на времето колкото обикновенна църква, аz преди си мислех че я е само историческа работа, а то тя все оЩе си е иzполzвана от католиците. Така е когато погледнеШ на горе и ти се zавива свят. :roll: 8O А пробва ли Kölsch? :P
Аватар
BUKSO
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Orel_S_Oriz » 25 Април 2006, 23:49:12

След толква време отсъствие от форумаи спрягайки глагола "мотангенс" по улиците на Кьолн реших и аз да драсня някой друг ред за този иначе "толкова симпатичен малак град" (тука се почувствах като коментатор на мач, в който играе най-дорбия отбор разбира се, а именно 1.FC Köln)
Но по темата за Кьолн де ... хммм За хората които се интересуват от забележителности ... за ДОМ-а е споменато но до тая катедралка има една инацхе не много красива сграда дето й викат музей - интересно е да се запознаете с историята на града и да откриете, че някога е бил с големи защитни стени и кули (някои, от които още може да видите обикаляйки града) Кръчми не мога да ви препоръчам щото при този кьолш и гаден въздух в тези заведения си е направо наказание да се отбиеш, в някое от тях. Но имаме си една голяма дискотека Диамондс в която ако не носиш дрежки на стойност не по-малко общо от 600-800 евро ще ви е трудно да влезете, но това е само за мажете ... входа за добре изглеждащите девойки е безплатен. Но веднаж влезете ли влизате в страната на чудесата ... пално с яки мацки тарсещи симпатяги с дебели портфейли цени на напитките стил (а това коя планета е) но иначе е много яко... по-яко парти няма да изпитате почти никъде това ви го гарантирам. Има и други дискотеки Ел Дивино и т.н. няма да се спирам на тях. Имаме си и една голяяяяяяяяма менза ... различните ястия в различни Раумове ... и може би е една от най-големите мензи в Германия. То друго забележително по Кьолн няма ... причините са доста да не изреждам. Но какво още може д се каже ... яко фешан мацки с още по "фешън" турчоля под ръчичка слушайки поредния хит на Шон Пол на ханди-то с такива е Волумето на мах. Но определено Кьолн нощем е супер супер ... та супер. За тук немците и от други провинций казват, че Кьолн е града на купона и живота е предимно нощен.
Е мисля, че темата е доста изчерпана. Просто един модерен така да се каже град.

като казах град се сетих за стария град ... там е по-яко всяка улица носи името на това какви занаятчии е имало ... както и там можете да намерите малко забутано една статуя на двама Кьолнчани единия от ляв-рейни другия от десен ... историята е, че единия бил много завистлив а другия не ... и този завистливия редовно гледал в чуждата паница. Не ме бива да разказвам истории .

Това е от мен за Кьолн ... а тези дето не познават никой нека се огледат БГ-та под пат и над пат :)
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Hmm

Мнениеот BUKSO » 26 Април 2006, 14:29:17

Браво бре а ти откаде тогава намери 600-800 евро за дрешки? 8O :lol: :P :lol:
Аватар
BUKSO
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Orel_S_Oriz » 26 Април 2006, 21:21:45

Бе не е важното да са на тази стойност а да изглеждат така :)
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 28 Април 2006, 15:46:26

Открехнете ме сега защо съществува този спор между Кьолн и Дюселдорф...
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Orel_S_Oriz » 13 Май 2006, 15:38:30

Обичаш да задаваш неудобни въпроси или какво :-П
Честно да ти кажа нямам идея. т.е. чувал съм разни неща, но неща чувал съм, казвали са ми нямат никаква стойност като информация :)
Ма да ви кажа ... върнах се преди 2 дни от БГ и ... Кьолн през лятото си е чко офертиращо. Не, че е нещо кой знае какво, но ми харесва :)
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 14 Май 2006, 10:16:03

bgpower написа:Открехнете ме сега защо съществува този спор между Кьолн и Дюселдорф...

Така е започнало:
Град Кьолн е имал така нареченият Stapelrecht, който му е позволявал да задължава всички търговци(независимо по вода или суша) да продават стоките си в Кьолн.Продажбата е протичала в продължение на 3 дена-чк след това търговците с непродадените стоки са имали право да продължат пътя си.
На 7. Februar 1285 един търговец от Майнц, решава да се възпротиви на този вид данък и отказва да спре кораба си в Къолн.Стражите започват да викат " ihr sollt alle auffahren"(оттам по-късно Алааф), тия от Майнц отговарят "wir wollen hinaus fahren"(пак по-късно Helau).
Завързва се люта битка, при която търговеца и много от хората ми са тежко ранени.Успяват обаче да продължат и спрират на около 50км по течението на Рейн да си отдъхнат, където търговеца умира а придружителите му се установават в Düsseldorf.
Три години по-късно Къолнските кардинали се опитват да присъединят Düsseldorf със сила, и губят битката при Worringen(днешен квартал на Дюселдоф).На 14.август 1288 г. Граф Adolf von Berg обявява Дюселдорф за град и с това го освобождава от данъци.

От тогава до наши времена двата града се сравняват където и както могат:
Кьолн е по-голям, но столица е Дюселдорф и има по-голямото летище, панаирно градче и т.н.т.
По-интересни концерти и културни мероприятия стават в Кьолн, та даже и по-добър футболен отбор.
Има и други "дреболии", но нямам време да ги изброявам.

Не гарантирам 100% за написаното до тук :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 14 Май 2006, 12:49:11

Еи го и великия страж се обади :)
Между другото е доста интересно това. От къде мога дфа получа повече инфо по въпроса или това си е всичко?
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 14 Май 2006, 13:00:56

Orel_S_Oriz написа:Еи го и великия страж се обади :)
Между другото е доста интересно това. От къде мога дфа получа повече инфо по въпроса или това си е всичко?

Това за Алаф и Хелау даже повечето немци не го знаят-питай ги и гледай майтапа :lol:
Инфото го няма никъде "на едно място"-просто съм го събирал с годините тукИзображение
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 14 Май 2006, 21:01:22

Значи на по бира трябва да се видиме да дадеш повече инфо :) :occasion5:
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Re: Забележителности в Кьолн (Köln)

Мнениеот alonso88 » 20 Май 2014, 14:03:31

Забележителен град. Минавал съм транзит, но си струва на всяка цена един по-обстоен престой. :)
alonso88
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 20 Май 2014, 16:03:58

alonso88 написа:Забележителен град. Минавал съм транзит, но си струва на всяка цена един по-обстоен престой. :)

Събра десет мения, можеш да пращаш лични. Ай ся по-кротко...

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
zlateto
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот zlateto » 20 Май 2014, 16:27:18

onufriy написа:Събра десет мения, можеш да пращаш лични. Ай ся по-кротко...

Тъкмо се възхитих как за отрицателно време може да се мине през темите, пък той за какво се напъвaл xaxaxa Не е ли време да станат 100 ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Re: Dobri i loshi strani na Koeln

Мнениеот level555 » 16 Юли 2014, 12:25:07

Информацията поне за билетите е доста стара - много по-скъпи са сега - 1,90 е за 4 спирки, а за цял Кьолн е 2,80. Човекът е обикалял само кръчмите, което едва ли изчерпва всички забележителности на Кьолн, но всеки с дерта си. Не разбрах защо му пречат карнавалите, нито пък защо му пречат гейовете?! Карнавалите внасят неповторима атмосфера в града, а гейовете си имат специални заведения и места , където се събират, така че ако сам не отидеш по тези места няма как да те закачат, макар че те не са агресивни и никога няма да ти досаждат или нещо подобно, ако сам не им дадеш повод за това! Освен това един истински мъж трябва да се радва, че има повече гейове, за да има повече красиви жени за него, които в Германия съвсем не са така много както в България. Но ганьовския манталитет не търпи различното, дори и да не му пречи - студентчето просто е дошло с всичките си български предразсъдъци в Цивилизацията.......
level555
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Кьолн