• Advertisement

Къде е добре за семейство с дете да живее в Кьолн?

Къде е добре за семейство с дете да живее в Кьолн?

Мнениеот FLO » 27 Октомври 2011, 16:47:45

Къде е добре за семейство с дете да живее в Кьолн? Търся този квартал, в които има детски градини, училища, паркове, дет. площадки. Спокойно е и няма да се притеснявам за сигурността си. Дайте ми идея къде да търся?!
Аватар
FLO
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Къде е добре за семейство с дете да живее в Кьолн?

Мнениеот Scorpion » 28 Октомври 2011, 00:19:53

С училища, детски градини и площадки не съм запозната, но престижните квартали са Lindenthal и Rodenkirchen. Предполагам, че в твоята ситуация там бих търсила.
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот FLO » 7 Ноември 2011, 09:40:53

Обикновено престижните квартали се обитават от неженени млади хори или възрастни, неработеЩи, но пак без деца. Тук има (Мюнхен) един квартал, статистиката казва, 4е в 40 % от жилиЩата живее само един 4овек. Ние търсим - парк, плаЩадки за спорт, у4илиЩе и ....
Аватар
FLO
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот poulflash » 7 Ноември 2011, 22:20:19

аз ти предлагам да помислиш за Flittard
poulflash
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Patchev » 10 Декември 2011, 20:08:52

Ами във всеки случай НЕ търсете в Chorweiler и донякъде Mülheim. Първият е на майната си в буквалният смисъл и е изключително грозен ландшафта, вторият е доста етнически цветен. Отделно там 2004 се случи и атентат, който беше точно към емигрантите позициониран.

Потребители благодарили на автора Patchev за мнението:
FLO
Рейтинг: 4%

Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Мнениеот FLO » 9 Януари 2012, 00:05:54

Благодаря много. Аз продължавам да търся и всяка информация ми е от полза.
Аватар
FLO
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот venstar » 21 Март 2012, 17:53:11

Sürth (спокойно и не толкова елитарно като Роденкирхен, макар и съседно), Weiden (и съседните)

Потребители благодарили на автора venstar за мнението:
FLO
Рейтинг: 4%

Аватар
venstar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lalala » 11 Септември 2012, 01:20:09

FLO написа:Обикновено престижните квартали се обитават от неженени млади хори или възрастни, неработеЩи, но пак без деца. Тук има (Мюнхен) един квартал, статистиката казва, 4е в 40 % от жилиЩата живее само един 4овек. Ние търсим - парк, плаЩадки за спорт, у4илиЩе и ....

Кат стана мноу богата ще се преместя в Marienburg при дърти Хери... :)
Шегата настрана, аз не знам, дали темата е актуална, но ето и моето скромно мнение:

Аз живея в Линдентал и бих казала, че в мнението по-горе има голяма доза истина, само че в Линдентал има няколко приятни паркове, също така и детски площадки, а и две мн добри гимназии (едната предлага билингуално обучение немски/френски, дъщерята на моя колежка полу-французойка я посещава и е много доволна). До преди година бях в къолнския Deutsch-schwedische Gesellschaft и знам, че планираха отварянето на нещо като шведски лицеи, нямам идея до къде са я докарали, но идеите бяха мн добри... Заради близостта на унито има доста студенти, но като цяло е типичен шписърски квартал (може би и затова толкова го харесвам, хаха).
Само че от известно време насам се замислям за собтвеното си бъдеще и все повече се разубеждавам, че е добра идея (бъдещите) ми деца да израстнат в Къолн. Приятелят ми например идва от Erftstadt, което е на около 20тина км от Къолн. В началото го мислех за черна дупка в галактиката, но напоследък започвам да смятам, че е доста по-добра среда за семейства: социалната обстановка не е нажежена, хората са доста по-сплутени и мили един към друг, да неговорим за цени, чистота на въздуха, място за разходки етц. Понякога си мисля, че е по-добре на пенделвам всяка сутри, което често отнема по-кратко време отколко преодояването на Рудолфплац, отколкото детето ми да израсте сред дизелови изпарения...
"И мисли глупакът, че само мисли са мислите, които го спохождат..."
Аватар
lalala
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Patchev » 26 Септември 2012, 23:16:40

Aко имате кола, то околностите на Кьолн и по-специално Rhein-Erft Kreis наистина биха били добро решение-както горе се каза, спокойно е, трафика не е натоварен, инфраструктурата е на прилично ниво и имотите не са толкова баснословно скъпи като в самия Кьолн. Аз живея в Hürth примерно и съм доволен, университета ми е на около 15 минути, центъра на около 20 с трамвай, неща за ежедневна нужда има също наоколо.
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 27 пъти

Назад към Кьолн