• Advertisement

Къде може да се хапне в Кьолн

Къде може да се хапне в Кьолн

Мнениеот Krassi99 » 11 Декември 2008, 23:02:11

6те ходя за един ден в Кьолн(извинявам се за некоректното писане, но имам проблем с кирилицата даже и с Кредора).
Къде може да се хапне и пийне в Къолн на 20.12 събота.
За пръв път 6те ходя в тази страна и в този град и нз знам никакви забележителности, да не говорим за заведения. Отивам за коледния базар но идея си нямам къде е и какво представлява.
Ако можете да ми дадете информация най-ве4е за заведения и търговската 4аст(за 6опинг).
Поздрави на вси4ки българи в Германия.
Аватар
Krassi99
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: каде може да се хапне в Къолн

Мнениеот vwpolo » 11 Декември 2008, 23:57:06

Нищо особено не е тоя Кьолн :) Слизаш на централна гара, виждаш КАтедралата, снимаш се, обикаляш магазините, питаш "во ис ди альтщат?", следваш ръкомаханията, сядаш в някоя кръчма и пиеш бира. Внимавай за няколко неща - ако си с кола - задръстванията са отврат, паркирането е отврат, цените на паркингите...гадост; Ако седнете компания в кръчма има голяма вероятност ако не си поръчате нещо за ядене с бирата да ви изгонят. Да, правилно прочете. Гадни цигани са. Не знам от времето ли е какво ли, ама ние бяхме трима души искащи да пият метър бира и от 3 кръчми ни изгониха, защото категорично отказахме да ядем /бяхме се натъпкали другаде вече/. Забележителности... от шопинг и бира няма да ти остане време за тях, освен за катедралката им. Приятно прекарване :mrgreen: И не забравяй че май след НГ ще пазаруваме тука без ДДС, така че... :mrgreen:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Re: Къде може да се хапне в Къолн

Мнениеот Scorpion » 14 Декември 2008, 14:20:15

Ааа, не! Изказвания от сорта "Кьолн не е нищо друго, освен една катедрала" ме влудяват [-X Кьолн е много повече, само че това за един ден не може да се усети.

Шопингът става на Hohe Straße, Schildergasse и Ehrenstraße. Hohe Straße е уличката вляво от катедралата, от нея лесно се излиза на Schildergasse. Altstadt го остави, Zülpicher Platz му е майката на яденето и пиенето, също и Friesenplatz. Много готини места има в този град, ако имаш време, отскочи и до Mediapark. Има много модерни сгради и огромно езеро с много екстри ;-)
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Re: Къде може да се хапне в Къолн

Мнениеот isisito » 14 Декември 2008, 15:00:12

Е, браво бе мила Скорпи...
Много си напред вече. Ти нали отиде септември там? Явно ученето не е чак толкова страшно :freaky:
Поздрави...
Сори за офа...., но не можах да се стърпя...
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Re: Къде може да се хапне в Кьолн

Мнениеот Krassi99 » 14 Декември 2008, 16:33:40

Мерси много за отговорите.
Не можах да разбера къде 6те се пазарува без ДДС оба4е.
6те пристигнем към 11 сутринта и 6те тръгнем към 8-9 ве4ерта, така 4е май освен катедралата и да хапнем и пийнем. То за 6опинг ми трябва цял ден. Няма да сме компания а с половинката ми.
А този коледен базар интересен ли е или не си струва да си губи времето 4овек?
Поздрави =; ;-)
Аватар
Krassi99
Нов потребител
Нов потребител

Re: Къде може да се хапне в Кьолн

Мнениеот Scorpion » 14 Декември 2008, 18:02:55

Ами в Кьолн за разлика от повечето градове няма един голям коледен базар, а много по-малки. Има на Neumarkt, Heumarkt, Rudolfplatz, до катедралата, на реката, в Deutz, но това последното е от другата страна на Рейн, там нямаш работа ;-) На всички базари има едно и също, само са различни видът и броят на къщичките. Има готини неща за ядене и пиене, които обаче са и на толкова готини цени :( , така че си струва там да се отиде най-вече заради атмосферата (коледните песни, усмихнатите хора, приятните аромати... )... Иначе за колкото и малко време да си там, непременно се разходи по Рейн, а когато се стъмни, отиди на Deutzer Brücke. Оттам се открива убийствено красива гледка към Кьолн, която води до безпаметно влюбване за цял живот в града :biglove:
Thou shalt tear out the dragons' teeth, and shall trample the lions under foot, saith the Lord.
Аватар
Scorpion
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Кьолн