• Advertisement

Бербатов се отказва от Националния

Футбол, баскетбол, карате, тай-бо, прескочи кобила и т.н.

Бербатов се отказва от Националния

Мнениеот liverbird » 21 Май 2010, 15:04:26

имитър Бербатов оповести отказването си от националния отбор на България.
Това стана на пресконференцията на футболиста на Манчестър Юнайтед в Пресклуб "България".
"Повечето от вас знаят за какво сме се събрали. Напускам националния отбор", заяви Бербо.
Рекордьорът по брой отбелязани голове с екипа на България посочи като причина насъбралата се умора и факта, че се чувства "изчерпан".
"Това е лично мое решение и не се чувствам длъжен да посочва мотивите за него. Ще сторя това по-скоро от уважение. Причините за отказването ми са много. Насъбраха се много фактори, които ме накараха да взема това решение. Не се сърдя на никого. Чувствам се изчерпан с екипа на България, а и психическото натоварване идва в повече понякога. Преди много време си бях обещал, че ако до 30-ата ми годишнина нещата не вървят по план, ще дам път на младите. Уведомих селекционера на България – Станимир Стоилов, който бе наясно с това мое решение много преди всички останали", допълни нападателят.
В България от доста време витаеше тезата, че Бербо може да се откаже от националната фланелка.
"Знам, че има много млади момчета, които с нетърпение чакат да бъдат повикани. Тези момчета ще покажат нужните качества. Имам дъщеря и семейство. Не искам стреса да го пренасям от игрището в къщи. Като имаш много причини и те се съберат, е нормално да се стигне до решение. Не съм стигнал до там, където съм в момента, със сърдене. Всеки го критикуват. Все някога обаче трябва да се каже "Стоп". Имам си план и си го изпълнявам. Мнението на хората не може да ме откаже от нещо", каза Бербо.
Нападателят на Манчестър Юнайтед заяви че "някои от състезателите в тима са се притеснявали от името му".
"Някои момчета се притесняваха от мен и това им попречи да разкрият в пълна степен своя потенциал. Сега това няма да е фактор. Пожелавам успех на всички в представителния ни тим, защото България може да се класира на Европейското първенство, изтъкна Бербо.
"Решението ми не е свързано с Манчестър Юнайтед. Аз няма да съм в Манчестър цял живот, имам договор и си го изпълнявам. Няма нищо общо с Манчестър, тъй като национален и клубен отбор вървят ръка за ръка. Аз съм силен човек, взимам си сам решенията. Националният отбор не спира с мен, момчетата продължават. Не съм престъпник за дето се отказвам", добави нападателят.
Съвет съм искал от баща ми, от мениджъра ми, така съм преценил, итъкна Бербатов
"Не съм говорил със Сър Алекс Фъргюсън, защото така съм преценил. Ако има той нещо да ми каже, когато се прибера лятото в Англия, ще ми го каже, заяви нападателят на Манчестър Юнайтед.
Бербатов беше попитан от журналисти дали може да преосмисли решението си и един ден да се върне в националния отбор.
На този въпрос, 29-годишният Бербатов отговори: "Не съм сигурен, македонски инат...животът продължава бе, хора. Нищо не е свършило. Аз наистина съм щастлив на терена, ако не го показвам, то е просто защото не обичам да демонстрирам емоциите си, особено пред непознати хора".
Нападателят допълни, че в Германия би се върнал да играе само за Байер (Леверкузен), защото това е клубът, който е направил много за него. По този начин той отхвърли спекулациите за трансфер в Байерн (Мюнхен).
Той каза още, че е естествено капитанската лента на националния отбор да бъде носена оттук нататък от Стилиян Петров или Мартин Петров. Двамата играчи от английската Висша лига остават логичните лидери на представителния отбор. Бербатов обаче даде повод за размисъл на медиите и обществеността с последните си думи на пресконференцията.
"След време, когато се откажа от футбола, това няма да е много далече, и ви омръзне да манипулирате, ми се обадете, за да оправя футбола тук", завърши Бербо.

http://bgfootball.actualno.com/news_298053.html

Още не сме коментирали случилото се миналата седмица.
Със сигурност ще ни липсват головете му, но не мисля, че това ще даде толкова голямо отражение на формата на отбора. Решението изобщо не ме изненадва, понеже то отдавна се виждаше, че е изчерпан за националния и не показваше достатъчно дух, нито беше лидерът, който ни е нужен. Според мен беше грешка да го правят капитан на първо място. Бербатов е добър футболист, но няма характерът, който се изисква за лидерът и капитанът на националния отбор. Това според мен допълнително му дотежа на плещите и вместо да го тласне напред и да му даде мотивация то го леко демотивира, защто не можа да се представи като достоен капитан. Защото капитанските задължения не се изчерпват с вкарването на голове. Иначе прекрасно разбирам, че не е лесно да се работи със съотборници, които запиват с чалгаджийки в син-сити и с този корумпиран и некадърен Футболен Съюз. Но за мен си остава това, че не можа да се справи с капитанската си длъжност и че открито мрънкяше срещу съотборниците си. Последното е супер непрофесионално, колкото и да са си го заслужили - има други начини да подходиш в такава ситуация. Той взе ролята на жертвата, на горкият играч от световна класа, който е забутан в този слаб национален отбор и с това загуби уважението ми.
А всичко можеше да е толкова различно за футболист с неговия талант и футболни възможности. Само да имахме още няколко отговорни футболисти в отбора, които да поемат ролята на лидер и да оставят за Бербатов само вкарването на голове....
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Спорт