• Advertisement

Бербатов - заслужава ли трансфер в европейски гранд

Футбол, баскетбол, карате, тай-бо, прескочи кобила и т.н.

Бербатов - заслужава ли трансфер в европейски гранд

Мнениеот OvivO » 22 Юли 2008, 01:55:37

Съжалявам, че сложих толкова банално заглавие на темата. Като някакво допитване. Искам просто да чуя и вашето мнение. Има ли човек, който наистина му следи изявите последните два сезона в Тотнъм ? И мислите ли , че Шпорите са малък отбор за него и и ако да, кой е клубът за него?
Аз имам мнение, но че изчакам да се завърже дискусия. ( което ме съмнява :) )
"Не бях, бидох и ще бъда во веки" Св. Константин-Кирил Философ
Аватар
OvivO
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 22 Юли 2008, 07:18:17

Абе той заслужава, но в МАНЮ ще му е невероятно трудно! Ако там не успее, кариерата ще тръгне надолу...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Bossy » 22 Юли 2008, 13:46:10

Следя го от 2 години това момче и мога да кажа, че са мн. малко тези с по-добро първо докосване на топката и поглед върху играта.Бербатов е станал убиец направо, германците му показаха каде е истината ;)
Bossy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот liverbird » 22 Юли 2008, 15:23:29

Ми нека отиде в МанЮ и да го видим с невижданата му амбиция докъде ще я докара. Много си повярва. Не е достатъчно постоянен и не работи като кон на терена, Колегата му Роби Кийн допринася доста повече за играта като цяло. Барби е по-скоро опортиюнист. Но може да си го позволи понеже таланта, усетът и докосването си го има. В МанЮ ще е нещо като ван Нистелрой. Но аз винаги бих предпочела Рууни, който е доста по-цялостен играч.
(А да не говорим за най-добрият във Висшата лига, който освен докосването, головия нюх, завършването има и доста физическа игра и е много комбинативен.)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Bossy » 22 Юли 2008, 17:21:58

liverbird написа:Ми нека отиде в МанЮ и да го видим с невижданата му амбиция докъде ще я докара. Много си повярва. Не е достатъчно постоянен и не работи като кон на терена, Колегата му Роби Кийн допринася доста повече за играта като цяло. Барби е по-скоро опортиюнист. Но може да си го позволи понеже таланта, усетът и докосването си го има. В МанЮ ще е нещо като ван Нистелрой. Но аз винаги бих предпочела Рууни, който е доста по-цялостен играч.
(А да не говорим за най-добрият във Висшата лига, който освен докосването, головия нюх, завършването има и доста физическа игра и е много комбинативен.)

:o пиле пак си гледала други ма4ове, в този Тотнъм няма кой да му подаде топката на тоя 4овек, имат за мен най-непостоянните халфове.А Роби си беше пълен анонимник преди бербата, другия път гледай малко пове4е мачове на Тотнъм. За мен един Рууни, ако го пусна да играе в Тотнъм, ми той няма да има пове4е от 10 гола, залагам пари :wink: . Пусни ма4а им с Рединг да видиш как се вкарват 4 гола с 4 докосвания за целия ма4 8) Ама на теб ти е простено де, не е лесно да си фен на Ливърпул :lol: :lol: :lol:

п.с само не се сърди , базикам се ;)
Bossy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот OvivO » 22 Юли 2008, 17:33:29

Вероятно гледам с пристрастно око на Берба. . .
Последният сезон следих сериозно висшата лига и по време на многото родилни мъки за гол на Тотнъм забелязах, че Берба се връщаше отнемаше топки и най-важното : създаваше чисти голови положения за своите съотборници. В случаите, когато Кийн беше целта - обикновено се получаваше гол, в останалите куц кон опропастяваше положението. Когато пък Берба беше на върха на атаката, някак липсваше решаващия пас към него. Останах с впечатление, че той или раздава пасовете - но няма кой да ги реализира ( повтарям освен Кийн, който ужасно ми харесва и дано отиде в Ливърпул ) или е на върха и няма кой да даде този пас.
Наистина ако отиде в Ман Ю ще се види колко точно е голям и дали принадлежи на най-талантливите, защото заложби се забелязват , но сега остава оправданието , че му липсват шансове. На ОлдТрафорд ще бъде засипван с такива всеки мач !
"Не бях, бидох и ще бъда во веки" Св. Константин-Кирил Философ
Аватар
OvivO
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот liverbird » 22 Юли 2008, 17:53:45

Не е въпросът до един мач. И докосването му и головия усет не съм ги поставяла под въпрос. Просто обичам по-постоянни и по-борбени играчи. Не казах, че Рууни ще вкарва повече голове, а че повече принос има към цялостната игра.
Аз и на Роби Кийн не съм голям фен, но постоянство ми липсва в играта на Бербатов. Двамата ги сравних не само спрямо миналия сезон, а като тип играчи. А и като голове като ги гледаш вкараха и двамата еднакъв брой в първенството - 15 гола вкара Барби миналия сезон в Лигата, ама 4 в един мач. Кийн си беше на ниво, въпреки, че не беше във форма. Бербатов е във форма в момента, но не се знае как ще му се отрази трансферът в ШЛ отбор. Държи се като звездичка още при мисълта за трансфер и затова се съмнявам в нагласата му. И в постоянството му, защото съм гледала не само мача с Рединг 8) И Бербатов ме изненада с количеството на пасовете миналия сезон, но по-скоро сега е мотивиран от ходене в "голям клуб, който отговаря на класата му" и се съмнявам, че ще запази тази страна на играта си.

п.п.: няма проблем, Bossy, знам, че като фен на Челси няма как да нямаш респект към Тотнъм и играчите им след онзи финал :roll:

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Bossy » 22 Юли 2008, 22:19:36

вие футбол хора май не сте играли :) когато виждаш 4е в един отбор няма кои да ти е подаде тая топка както трябва, ти преставаш да се напъваш защото виждаш 4е няма смъсъл.Всички сме виждали как се кара на съотборниците си ( напълно заслужено), за6тото то4но те са барбита ( не може в 100 ма4а да водиш с резултата с по 2, 3 гола и за 3 мин да се полу4ават резултати като 4 : 4), просто футболисти без психика,а всички знаем как Бербо бие дузпи ;) .Единствения който може да даде що годе свестен пас е Роби, и треньора като го смени и бербата съвсем спира да играе( и аз бих спрял). Предпо4итам футбола с пас4ета отколкото този на ливърпул с подаване дале4 напред на нападателя пък там каквото стане :P
Bossy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот feurio » 24 Юли 2008, 11:46:34

Точно, защото Бербатов се отказва лесно винаги ще си е мека Мария. Те другите около него толкова си могат и получаването на 3-4 гола не означава, че са се отказали и не дават 100% от възможностите си. Точно това е и момента, в който Бербатов би трябвало, вместо да се кара на съотборниците си (което аз не съм го виждал да прави, по-скоро мрънка, че не му подават всяка топка) заради грешките им, да поведе отбора напред. В Тотнъм няма ясно изразен лидер/лидери и тъй като Бербатов е най-силния им футболист, той трябва поеме отговорност и да поведе отбора. Когато се откаже и демонстрира явно нежелание да играе на пълните си възможности, това как влияе на отбора? Ами негативно разбира се. Това момче не е родено за лидер и това се видя и в Националния отбор. На теория, ако един отбор има футболист с таланта на Бербатов, то формата на отбора зависи до някаква степен от формата на върпосния играч. На практика в случая с Бербатов е точно обратното - той е напълно зависим от формата на отбора. Т.е. носи се по течението и не поема отговорност.
ЕДИТ: Казано на прост език той не е истински професионалист...
АНАРХОНИХИЛИСТ
Аватар
feurio
Тукашен
Тукашен

Мнениеот estira » 28 Юли 2008, 10:14:34

Юнайтед остава мираж за Бербо

Приказката за Юнайтед и Бербатов свърши още преди да е започнала, тъй като "червените дяволи" вдихнаха ръце от упорството на Тотнъм и няма да правят повече опити за привличането на българина.

Скандалът, който се разрази миналата седмица между двата клуба се е оказал решаващ. Както е известно, президентът на "шпорите" Даниел Леви нарече сър Алекс "арогантен" и пусна жалба до Футболната Асоциация срещу Юнайтед.

Още повече Тотнъм няма да отстъпи от галактическата цена, която постави за Бербатов - 38 млн. паунда. Цена, почти двойна на първоначално определената - 20 млн.

Според британският "Таймс" капитанът на националния ни отбор желае повече от всичко трансфер на "Олд Трафорд" и е интересно по какъв начин ще успее Хуанде Рамос да го мотивира да играе, в случай че остане на "Уайт Харт Лейн".

В същото време, мениджърът на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън обърна поглед към други класни нападатели като Самуел Ето'о, Роке Санта Крус, Давид Вия и Карим Бензема.

Шотландският специалист ще разчита и на тандема Уейн Рууни - Карлос Тевес, както и на Кристиано Роналдо, който по всяка вероятност ще си остане с екипа на Юнайтед.

gol.bg

:(
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот bgpower » 28 Юли 2008, 10:46:41

Das letzte Wort ist noch nicht gesprochen...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот estira » 28 Юли 2008, 10:55:05

Е, да, то се говори вече от повече от година, че ще се мести. Колко му е да се говори още толкова, пък все някога и ще станe.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот solay » 28 Юли 2008, 11:05:11

Макар да съм върл Левскар - му желая на Митето наистина един голям тим да го вземе та да може и той да прегърне някоя и друга европейска титла!
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот bgpower » 28 Юли 2008, 11:45:20

popwill написа:като толкова иска да ходи в Ман Ю да извади 5млн паунда и да отиде...1 година без заплата все ще изкара някакси

Играчите "са" роби. Недей така му уска такава муха! Ще вземе да забогатее. Общо взето не си спомням случай, при който да е вдигана такава пушилка при трансфер, и после футболиста да е успял да свикне в новия си отбор. Колкото по-дълги са преговорите, толкова по-големи очакванията към играта му.
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот liverbird » 29 Юли 2008, 15:29:34

Роби в Ливърпул ще "робува" следващия сезон :D Надали при това положение Тотскъм ще продадат Бербатов.

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Спорт