• Advertisement

One World One Dream - Beijing 2008

Футбол, баскетбол, карате, тай-бо, прескочи кобила и т.н.

One World One Dream - Beijing 2008

Мнениеот foxi » 8 Август 2008, 20:54:00

откриването беше пищно и по китайски хубаво :)

Утре 11 българи ще се започнат голямото състезание в 7 дисциплини. Аз ще им стискам палци, а те дано дадат всичко от себе си за да ни зарадват. Не очаквам чудеса от храброст, но силно се надявам на поне дузина медали :)

Ще се радвам да споделяте впечатленията, прогнозите, радостта си или разочарованието си от любимите ви български спортисти, в тази тема.

За утре най-много ме притеснява представянето на Й. Йовчев, дано издържи физически!
Curiosity killed the cat!
В любовта и в прогнозите за времето няма лъжа, а само грешки.
Аватар
foxi
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 9 Август 2008, 12:34:13

Аз се надявам националният отбор по баскетбол на САЩ да размаже всички противници с поне по 50 точки разлика и естествено да вземат златните медали, които им се полагат. Сигурно за сефте от 1992 отиват с толкова силен отбор - Дуайт Хауърд, Леброн Джеймс, Кармело Антъни, Кобе Брайънт, Крис Пол ... мале, мале, китайците горките ще са първите дето ще се сблъскат с тия момчета. :lol:

Иначе другите спортове не са ми интересни, но желая все пак успех на българите там в каквито състезания участват.
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот AnGeLy » 9 Август 2008, 13:08:44

Честно да ви кажа, да организират Олимпийскте игри в Китай, ми се струва абсолютна подигравка. Точно Олимпийските игри, които са символ на свободата и мира, се организират в държава, в която нарушаването на човешките права е ежедневие. Тази помпозност по откриването, на фона на беднотията, в която живее огромна част от китайското население, направо ме отвъщава.

Ина4е успех на нашите. Дано ни донесат малко радост и гордост, на фона на останалите събития от родината.
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот velingrad » 9 Август 2008, 21:44:19

Станалото, станало... Даването на игрите и причината за това е ясна - пари, много пари. Не случайно, тоз дето запали "огнивото" е и един от най-едрите производители на спортни артикули в Китай (акциите му се вдигнаха с 10% днес).
В очакване съм на поне 10 "гълтачина допинг", както и на 1-во място по медали за китайците.
Между другото си имат вече и първият срам - китаец уби двама американци.
От кои българи (освен волейболистите) очаквате медал?

п.п. два от 15 рекорда, които до ден днешен не са подобрени са на:
- Стефка Костадинова, 30.08.1987 - 2,09 метра
- Йорданка Донкова 20.08.1988 - 12,21 сек. на 100м с препятствия.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот VaskoLevski » 9 Август 2008, 22:00:09

Срамно е ,че по време на древните игри войните са спирали,но изчадието Саакашвили започна война.

За съжаление е убит само един АМИ,вторият е само ранен.

Успех на българските участници

Ако смяташ да "политизираш" и тази Тема, не Саакашвили, ами аз "ще стрелям".

vel...
Аватар
VaskoLevski
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот Bossy » 10 Август 2008, 03:38:45

леле не знам кви са тия китаици, ама такова откриване е нямало.Един приятел каза, 4е имал някакъв негов приятел, който у4аства на олимпиадата и 4е всички места са разпределени отдавна :wink:
Bossy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 10 Август 2008, 12:00:44

В момента в голяма 4аст от дисциплините при квалификациите водят китайците.
Ина4е о4аквам медал от Йовчев. Снощи гледах изпълнението му на халки, немският коментатор го наре4е "Herr der Ringe!" Но остана на второ място в квалификацията, на първо е някакъв китаец.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот foxi » 10 Август 2008, 13:12:27

Халките при мъже бяха с най-оспорваното съдийство досега при спортната гимнастика. Китайският съдия се бореше със зъби и нокти за всяка стотна (-) за врага и за всяка (+) за китайците. И съответно оценките се бавеха по 5 минути, за да могат двамата главни съдии да гледат записите по два пъти за всяко изпълнение. Дано Йовчев да успее да вземе заветния златен медал, който отдавна е заслужил. Поне волейболистите ни имат шанса днес отборно да натрият носа на домакините. Стискам им палци.
Иначе аз с нетърпение чакам леката атлетика. Както и изявите на тепиха на Станка З. Не знам защо но ми е много симпатична :)

За бизнеса и политиката в спорта не ми се говори. Много е отегчително. Американците не се ли възползваха максимално от домакинството си? И що пък китайците също да не го направят? За мен по-важното е, че всички тези хора които се състезават там са вложили усилия и талант за да отидат и покажат на какво са способни. Пък за това че китайците на тази олимпиада ще вземат повечко медали от необходимото и от дисциплини различни от пинг-понг, не ми се ще да се задълбочавам.
Аватар
foxi
Роден писач
Роден писач

Политизиране.....

Мнениеот VaskoLevski » 11 Август 2008, 01:35:12

AnGeLy написа:Честно да ви кажа, да организират Олимпийскте игри в Китай, ми се струва абсолютна подигравка. Точно Олимпийските игри, които са символ на свободата и мира, се организират в държава, в която нарушаването на човешките права е ежедневие. Тази помпозност по откриването, на фона на беднотията, в която живее огромна част от китайското население, направо ме отвъщава.

velingrad написа:Станалото, станало... Даването на игрите и причината за това е ясна - пари, много пари. Не случайно, тоз дето запали "огнивото" е и един от най-едрите производители на спортни артикули в Китай (акциите му се вдигнаха с 10% днес).
...................................
Между другото си имат вече и първият срам - китаец уби двама американци.

vel.........явно и вие сте поклонник на двойните стандарти.....
Аватар
VaskoLevski
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот AnGeLy » 11 Август 2008, 13:34:53

По цял ден само плуване дават. Освен Йовчев, други българи до сега не видях. Има ли такива, които успяха да стигнат до финала?
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vwpolo » 11 Август 2008, 17:36:50

Да видим кой ще изгори след допинг проверите :roll:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот foxi » 11 Август 2008, 18:51:27

AnGeLy написа:По цял ден само плуване дават. Освен Йовчев, други българи до сега не видях. Има ли такива, които успяха да стигнат до финала?

Има, днес Румяна Нейкова се класира за полуфинала на скиф. И двойката мъже се класираха за полуфинал по гребане. Засега и боксйорите се държат на ниво.
Колоездачите ни завършиха ... последен и другия не завърши.
Мисля, че и бадмингтонистката ни отпадна.
Не знам какво стана с капитана на отбора по волейбол, дали не го покриха заради допинг Константинов?

vwpolo написа:Да видим кой ще изгори след допинг проверите

Абе ако не бяха се погрижили за целия български отбор по вдигане на тежести, китайците щяха да видят медали от щангите .... друг път. Ти като гледаш каките дето дигат за китай, чисти ли те се виждат? Просто наглост би било да изгърми още някой българин :evil:

Аз чакам изявите на Стойчев (плувен маратон), Станка Златева (борба) и на лекоатлетите!

според вас на Йовчев ли ще е първият медал на Олимпиадата за България? Другите първи класирания са от стрелба.
А в спортната стрелба са стара слава наще, не се и надявам да направят нещо.

@VaskoLevski, нищо лично ама те поне останаха в рамките на олимпийските страсти, а ти намеси Саакашвили. Май това прави лека разлика, а не двоен стандарт :wink: Със саакашвили направо си се объркал за в тази тема.
Аватар
foxi
Роден писач
Роден писач

Мнениеот foxi » 11 Август 2008, 19:15:09

Забраих да похваля германците за скоковете във вода. Жените не ги гледах, но мъжете бяха приятна изненада. Браво на германците. Среброто им си е цяло геройство, защото да биеш китайците на скокове във вода, и то на тяхна територия е почти като да им вземеш златото на тенис на маса =D>
Аватар
foxi
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ljuba » 11 Август 2008, 22:47:55

Йовчев ми напълни душата това момче!При положение,че това му е пета Олимпиада направо шапка му свалям!И момчетата във волейбола ме накефиха,макар че в третия гейм ме изправиха на нокти,но се размазах като победиха китайците!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 12 Август 2008, 00:29:13

So sehen Sieger aus ...
Изображение
Тежко им на анголците утре. :)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Следваща

Назад към Спорт