• Advertisement

Формула 1 - Сезон 2009

Футбол, баскетбол, карате, тай-бо, прескочи кобила и т.н.

Re: Формула 1 - Сезон 2009

Мнениеот bgpower » 26 Май 2009, 11:59:47

Според мен Барикело по някое време ще писне, че не му позволяват да се бори за титлата. Почти сигурен съм.

Общо взето няма какво да се залъгваме . Браун са почти сигурни шампиони. Другите ще се стегнат, ама не ми се вярва Браун да имат сериозни проблеми със здравината на автомобилите до края на сезона. Но нека ни упровергаят...

Поздрави,

До Истанбул...
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 19 Юни 2009, 10:37:21

Голяма бомба падна (очаквано) - ФОТА се отцепва от ФИА и ще прави алтернативен шампионат през 2010. Новината тук. Накратко - Ферари, Макларън, Рено, Тойота, Ред Бул, Торо Росо и БМВ се отцепват от ФИА поради несъгласие с начина на управление на спорта. Искат да се опитат да създадът алтернативен шампионат с по-прозрачно управление. Отборите, които са подали заявки за участие в шампионата на ФИА за 2010 са Уилямс, Форс Индия, USF1 и Кампос. Очаква се Брабам, Марч и Продрайв да се включат също така.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот velingrad » 19 Юни 2009, 13:10:43

copland написа:Голяма бомба падна (очаквано)

Мда, ама сега започва трудното, като споменавам само две:
1. Ек..стоун няма как да не почне да ги съди.
2. търсене на подходящи писти.
Ако нещата останат така, както са в момента, новата "Ф"1 няма да я има преди 2011.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот copland » 19 Юни 2009, 13:46:50

Подходящи писти - бол: А1, Ещорил, Херес, Имола, Киалами, Индианаполис, Жил Вилньов, Аделаида, Сузука. Също така мисля и Заандворт. Освен това Монако няма сключен договор с ФИА за разлика от другите писти в техния календар. Което значи че могат да приютяват и състезанието на ФИА, както и това на ФОТА. Да не говорим, че всички договори на писти, сключени с ФИА ще изтекат.

Да, Бърни може и ще се опита да ги съди. Обаче през това време приходите му няма да са такива каквито са в момента. За сравнение:

Уилямс срещу Индийската Сила в шампионат с изравнени болиди, издържащи половин сезон и то на писти като Сингапур, Бахрейн, Абу Даби

или

класическия сблъсък Ферари срещу Макларън с болиди конципирани според истинската "формула" - най-бърз в едно състезание, а после може да се разпадне на гореизброените писти

Е?

А срещу него се изправят на практика ФИАТ, БМВ, ТОЙОТА, РЕНО-НИСАН, и донякъде МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ. Не бих желал да съм на негово мЕсто... :-&
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bgpower » 21 Юни 2009, 13:39:43

Абе споко бре - в рамките на няколко седмици всичко ще се нареди! Аз изобщо не вярвам, че ще се отцепят! Всичко е пазарлък. Сами сте осъзнали колко трудно би била създадена друга лига...

Поздрави,

ПС: Смятам, че Феттел ще вземе 3та победа! Особено ако завали!
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот copland » 22 Юни 2009, 00:13:07

Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bgpower » 22 Юни 2009, 12:07:27

Е-е-е! Жив и здрав да си Коп! Незнаех изобщо за това! Сега ще наваксам с всички обиколки, които е направил. Май добре се е представил!

Иначе за Формулата вчера - Феттел спечели, но вече спокойно мога да се присъединя към вас - и мен Хайко Васер и Кристиан Данер много ме дразнят, то всичко е Феттел в тая Формула вече! Но пък поне той вчера спечели, за което на него - евала! След вчерашното изказване ва Мозли още повече мисля, че нещата наистина ще се наредят и всички ще поправят този конфликт! А ако не - Ники Лауда най-точно го формулира:

"Ти биха били най-големите глупаци, ако развалят това, което те сами изградиха!"

Поздрави,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Me » 22 Юни 2009, 14:10:13

Аз се надявам формулата наистина да се разцепи, от което да излезе един много по-интересен 6ампионат, 6оу, както и много по-добри възможности за производителите и спонсорите да се рекламират, а за зрителите по-добър пакет. И това 6те стане, за6тото спорта няма да се управлява от нацисткото стар4е и лисицата Бърни. Дори и да запо4нат със съдебни дела, с което се оправдават за да не обяват крайният списък на отбори за 2010, то могат да ги осъдят от порядъка на няколко стотин милиона евра, докато загубите се на4исляват според медиите на около 2,2 МЛРД ! Та както и хубаво се вижда в момента и стар4етата бързо си обърнаха позициите :
http://sportal.bg/news.php?id=180095-Мозли готов да преговаря с отборите и ФОТА, няма да ги съди , а Бърни
http://sportal.bg/news.php?id=180066- Бърни: Не трябва да има бюджетен таван

А доколкото с въпроса за организацията - http://sportal.bg/news.php?id=180198-17 състезания за алтернативната "Нова Формула"
Освен това и отборите, които 6тяха да влизат във Ф1 ве4е бързо се преорентираха... :laughing6:

Стискам палци в Ф1 накрая да си останат двамцата и може състезанието да е - Бърни да гони с кам6ик Мозли по пистите и ако го настигне - 6те го по6ти за въ6ки :laughing6:
Аватар
Me
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Yura » 23 Юни 2009, 11:25:32

Програма за "Нова формула":

Календар за 2010 година на новите серии на ФОТА:

3 March - Buenos Aires, Argentina (last F1 race: 1998)

21 March - Mexico City, Mexico (last F1 race: 1992)

11 April - Jerez, Spain (last F1 race: 1997)

25 April - Portimao, Portugal

2 May - Imola, Italy (last F1 race: 2006)

23 May - Monte Carlo, Monaco

6 June - Montreal, Canada (last F1 race: 2008)

13 June - Indianapolis, United States (last F1 race: 2007)

1 July - Silverstone, United Kingdom

25 July - Magny-Cours, France (last F1 race: 2008)

15 August - Laustizring, Germany

29 August - Helsinki, Finland

12 September - Monza, Italy

26 September - Abu Dhabi, United Arab Emirates

10 October - Marina Bay, Singapore

24 October - Suzuka, Japan

8 November - Adelaide (last F1 race: 1995) or Surfers’ Paradise, Australia
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот bgpower » 23 Юни 2009, 13:34:58

Тука има толкова готини писти! Ако не друго отново ще имаме истинската Формула, а не Формула Азия при шейховете...

Поздрави,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Me » 25 Юни 2009, 16:38:54

Е, Ф1 си остава съ6тата поне до 2012 :)

http://sportal.bg/news.php?id=180791 - Световните медии: Мозли беше притиснат до стената и жертван

Ме написа:Да видим дали 6те позная като кажа, 4е Мозли скоро 6те бъде изхвърлен като мръсно коте :)

;-)
Аватар
Me
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот bgpower » 26 Юни 2009, 16:12:32

Дано сложат Жан Тод, за да си продължим с лобито на Ферари! Въпреки че те с Лука ди Монтедземоло не се разделиха с добро...

Поздрави,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Yura » 29 Юли 2009, 11:28:29

БМВ се оттегля от Формула 1 в края на сезона

етът на Формула 1 бе разтърсен от шокиращата новина, че след 10 години в елита, БМВ ще се оттегли от надпреварата в края на сезона.

Новината бе потвърдена на официална пресконференция на компанията тази сутрин в Мюнхен.

За разлика от другият гигант, който се оттегли наскоро - Хонда, този път решението не е продиктувано толкова от финансовата криза, а от липсата на успехи и търсенето на нов маркетингов имидж.

"Това е много трудно решение за нас. Но е решителна стъпка в преследването на стратегическите цели на компанията", обяви председателят на борда на директорите на БМВ - Норберт Райтхофър.

"В бъдеще колите все повече ще бъдат оценявани според издържливостта си и съвместимостта с природата. Това е областта, в която искаме да останем начело. Според тази цел номер едно, непрекъснато оценяваме другите си дейности. В този смисъл Формула 1 вече не е толкова добър маркетинг за нас".

БМВ бе единственият отбор, който гласува вето на забраната на използване на системите КЕРС и бе най-активен в разработването им. Дори и в тази област обаче отборът се провали и от няколко състезания насам демонтира системите от болида на Ник Хайдфелд.

Сега пред отбора предстои тежката задача да намери морални сили да завърши и без това много трудния сезон.

Напускането на БМВ със сигурност ще има и огромно значение за разпределението на местата на пилотите за следващия сезон, тъй като много от топ-отборите биха искали да имат Роберт Кубица в екипа си.

Решението на немския концерн ще има също така и огромно политическо значение за бъдещето на Формула 1, тъй като значително ще отслаби позициите на ФОТА - организацията на тимовете във Ф1.

Гръбнакът на ФОТА и главната и движеща сила са тимовете собственост на големи компании производители на автомобили. След оттеглянето на Хонда и БМВ, във Формула 1 остават само 4 марки - Ферари, Мерцедес, Тойота и Рено.

Gol.bg
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот velingrad » 29 Юли 2009, 22:44:44

Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот copland » 21 Септември 2009, 22:19:36

Рено се разминаха "само" с условно наказание относно скандала с краш-ту-уин тактиката в Сингапур миналата година. 5-годишна забрана за каквато и да била работа в който и да било клас под егидата на ФИА отнесе Пат Саймъндс. Най-тежко е наказанието на Флавио Бриаторе, който получи перманентен бан. На Нелсиньо му се размина очаквано.

Интересно ми какво ви е мнението особено на фона на скорошните наказания за Макларън, гласувани от същия съвет въз основа на същата вече култова точка 151 от правилника. :rr:
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Предишна

Назад към Спорт