• Advertisement

Национален отбор по футбол

Футбол, баскетбол, карате, тай-бо, прескочи кобила и т.н.

Национален отбор по футбол

Мнениеот bgpower » 16 Февруари 2009, 10:23:03

Изображение

Отварям тази тема, защото тя като цяло е нужна отдавна:) Тук сме не малко футболни запалянковци. А и не можем да отречем - равенството срещу Швейцария ни вдъхна някаква надежда.

До колко смятате, че се видя почерка на Станимир Стоилов или просто нашите звезди най-накрая се постараха малко е с българската фланелка?

Надявам се името на Стоилов и футболистите да не поляризират, а да ги гледаме и коментираме само като част от националния отбор на България.
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Национален отбор по футбол

Мнениеот jorko » 16 Февруари 2009, 11:55:49

Вече започвам да се съмнявам, че съм гледал някакъв друг мач Швейцaрия - България...

И нека не забравяме няколко дребни детайла:

а/ преди прословутата загуба в Белград в ранглистата на ФИФА България бе на престижното 16-о място в света, а Швейцария на 27-о.

б/ Вчерашният ни съперник бе на последното европейско първенство единствено поради факта, че страната е много добре уредена и може да организира повече от добре подобен форум.

в/ Пламен Марков започна повторния си дебют в началото на миналата година отново с гостуване. На Северна Ирландия. Мачът обаче не завърши хикс.

г/ На 10 септември миналата година Швейцария падна като домакин с 1:2...от кого ли?
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот feurio » 16 Февруари 2009, 15:25:55

Много е рано да се правят генерални изводи дали Мъри ще докара Националите донякъде или не. Не лошата игра, срещу един все пак не съвсем посредствен съперник като Швейцария, се дължи на факта, че футболистите не са негативно настроени към новия наставник и просто дадоха всичко от себе си. Когато този ефект изчезне, а това винаги става по-скоро рано отколкото след по-дълго време, Мъри ще трябва да доказва, че :
1. Държи на принципите си и не цепи басма на никого - Левски имаше по-добър колектив(т.е. ОТБОР) от сега, когато той бе начело, да видим дали така ще е и в Националния отбор.
и
2. Е тактически грамотен и то като за Европейско и Световно ниво - Заради донякъде слабите изпълнители в Левски, Мъри успя само отчасти да наложи НЯКАКЪВ стил на игра. Да се надяваме, че сега след като има донякъде свободен избор (все пак става дума само за български футболисти :)) за селекция, той да успее да придаде определен почерк в играта на Националите.
АНАРХОНИХИЛИСТ
Аватар
feurio
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 16 Февруари 2009, 17:08:23

Че е рано - рано е! Но въпреки това не смятам че е уместно да подценяваме Швейцария. Не са футболна сила, но все пак далеч не се представиха лошо на Европейското. Тук никой не коментира качествата на Пламен Марков - мисля те са се доказали, щом бяхме на Евро 2004 с него, но въпреки това изглежда той нямаше директен контакт с играчите. Само времето ще покаже, но и игаричет изглеждат надъхани - и Бербатов, и Божинов дават интервю-та че щели да съсипят Ейре. Нека го докажат...

Поздрави,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bgpower » 20 Февруари 2009, 09:17:41

Върнаха ли се надеждите ни за класиране на Мондиал 2010 след мача с Швейцария?

Общо гласове: 6738

» Все ми е тая: 4%

» Да, до голяма степен: 15%

» По-скоро не: 18%

» Да, съвсем малко: 28%

» Не, в никакъв случай: 35%

Пускам това, просто като затвърждаване на мнението, че едните смятат пак, че щом имаме Х с Швейцария вече сме в ЮАР, а другите - по-скоро, че никога няма да стигнем там. Анкетата е от ГОНГ.БГ.

Поздрави,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот lubo_kranchew » 20 Февруари 2009, 20:30:13

Аз попадам в графата "все ми етая", но ще ви кажа от сега какво ще стане. Отиваме на бараж, който губим с 5 или 6 на 0 и в крайна сметка не се класираме. За баража естествено половин България си купуват нови телевизори, а 1/4 след мача ги хвърлят през прозореца или терасата. Да внимавате като се прибирате от кръчмите да не ви цапардоса някой телевизор. :)
http://youtube.com/watch?v=Ur6Lxi8RNb4
Crosby's hard wrist shot fooled San Jose goalie Brian Boucher to a 2-1 victory over the Western Conference-leading Sharks :)
You have to expect things of yourself before you can do them.(Michael Jordan)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 22 Февруари 2009, 10:45:16

То и до бараж да стигнем ще си е успех.

Поздрави,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bgpower » 23 Март 2009, 23:02:40

Пак ни затисна късметът - Бербатов, Божинов, Мартин Петров, Александър Тунчев и тн са контузени, като единствено Божинов има шанс да се оправи.

Аз все пак вярвам, че можем да се наложим над Ейре, но наличните момчита трябва много да се раздават. Пък ни трябват 3 точки много, много спешно!
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот liverbird » 24 Март 2009, 01:17:25

Мда.Събота Барби бе сменен поради контузия след първото полувреме..... Струва ми се, че не му понася добре когато отборът му изпитва затруднения :-"

Както и да е, аз предпочитам играчи, които искат да дадат нещо на националния отбор. Много кофти за останалите контузени играчи. Надявам се останалите момчета, които получат шанс да са достатъчно добре мотивирани и концентрирани.
Ейре може да са костеливи, пък и Трапа е пич, ама точките съвсем реалистично могат да се вземат!
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот makeno » 24 Март 2009, 09:13:07

Ейре ги отнасяме, след това и Кипър. С класи сме над тях. Жалко за Берба и Петров, но Божинов поне ще е на линия.C тези играчи не би трябвало да имаме проблем.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот liverbird » 24 Март 2009, 12:43:00

мак, откога ти е инфото за Божинов? Онзи ден беше, че ще играе, вчера сутрин - нямало, снощи - може да играе....
Надявам се най-прясната и вярна инфо да е, че ще играе :)
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Rince » 24 Март 2009, 16:58:45

popwill написа:
makeno написа:Ейре ги отнасяме, след това и Кипър. С класи сме над тях. Жалко за Берба и Петров, но Божинов поне ще е на линия.C тези играчи не би трябвало да имаме проблем.

Оптимизъм оптимизъм ама чак толкова...
Очаквам едно скучно 0:0 1:1 в най-добрият случай.
Реално - 1:0 за Ейре

Съгласен съм с теб, дано само не повече от 1:0. Бих се радвал разбира се ако нашите сътворят чудо, но ми се струва вече прекалено малко вероятно. :-k
Не знам Мъри какво толкова го величаят като треньор при положение, че от както отиде в Литекс не е направил кои знае какво там, едвам кретат там сега. Да не говорим за националният.... баси треньора, назначиха го и веднага извика бившият отбор на Левски... разни ми Коловатита и Топчовци дето са супер зле ама понеже едно време били сравнително добри и ги познава като играчи айде и сега в национала... че дори и Томашич искал да вика пак... ми човеко гледай малко и другите отбори в БГ, да не искаш да ми кажеш, че в нито един бг-отбор няма добри играчи... то първенството ни наистина не е от най-силните ама айде нема нужда.... ](*,) познава си той няколко играча и тях ше си вика... другите не могат. Сигурен съм, че които и да извика от българското първенство на мястото на бившите левскари, дето сега играят по Китай, Русия и не знам си къде другаде ще се справи ако не по-добре то не по-зле [-(
Все пак повечето от извиканите са около 30така и отгоре, пък ми говорят после за подмладяване.... :^o
Продължавам да мисля, че като треньор Мъри не е нищо особено и доста се преувеличават "успехите" му.... но да видим дано ме убеди в обратното, ще се види след няколко мача.... :thumbleft:
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот makeno » 24 Март 2009, 17:14:57

Макриев май ще замести Бербатов. А колкото до въпроса за Томашич, няма по-добър български футболист на неговият пост, който да не е викнат. Мисля, че Мъри вика оптималният състав, евентуално би могъл и Йовов. В БГ първенството нямаме добри футболисти, това е. В последните години само Мъри може да се нарече успял треньор. Каквото и да си говорим, първият мач срещу Швейцария се представихме на ниво, сега очаквам нова победа или поне равенство.
За Божинов четох днес сутринта, 4е ще е на линия, но в събота ще разберем.

0:1 или 1:2, нещо подобно ще е резултата :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот roki » 25 Март 2009, 12:44:48

Знае ли някой от вас къде може да се гледа мача?
По немските не вярвам да го дават.но в интернет ?
Очаквай неочакваното!
:O))
Аватар
roki
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот jorko » 25 Март 2009, 13:25:10

roki написа:Знае ли някой от вас къде може да се гледа мача?
По немските не вярвам да го дават.но в интернет ?

По Sky Спорт така че може да го гледаш във всеки Irish pub :)
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Спорт