• Advertisement

Kautionsparbuch

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Kautionsparbuch

Мнениеот novia » 17 Септември 2009, 19:09:15

От 4мес. живеем в ново жилище(наем) , но от 1седмица съпругата ми замина при сестра си (в друг град), и сега иска да се развежда . Аз съм нов в ДЕ . Днес ми се обади наемодателя и иска от мен подписване на нов договор за наем и нов Кауционшпарбух . Стария Кауционшпарбух понеже е бил на името на съпругата ми , и тя му се обадила че си го иска обратно , и сега аз трябвало да му дам нов Кауционшпарбух , ако искам да остана в това жилище . МОЛЯ СПЕШНО ПОМОГНЕТЕ - какво да правя . Безработен съм . Нямам пари за адвокат .
Аватар
novia
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 212 пъти
Благодарено: 16 пъти

Re: Kautionsparbuch

Мнениеот velingrad » 17 Септември 2009, 21:02:03

На първо време се успокой. То това да не е "мандра"- дръпнала жената и след седмица, "дай си ми кУцьона". Така не-ста-ва. Може да се води на нейно име, но си има и Kündigungsfrist. Отде-наде пък след седмица ще ти търсят сметка? Имаш време да се поогледаш и това време е поне 3 месеца. Жената, като неще да е с тебе- нейна си работа, като иска другаде да живее- нейна си работа, но преди frist-а, нито може да иска, нито да желае. Тъй, че имаш време.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Новобранец