• Advertisement

Преместване от САЩ в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Преместване от САЩ в Германия

Мнениеот VKS » 14 Декември 2009, 00:06:44

Здравейте на всички от форума! :rr: Със съпругата и едното ни дете живеем Чикаго USA. Последно време обмисляме преместването си в Германия и по конкретно около Дюселдорф. Работил съм в Австрия с документи за практика и бях дори управител в малък склад. Работил съм предимно по складове на ръководни позиций. Немски съм учил до 5-то ниво в ИЧС, но след английскип, немския ми иска рефрешване :) В USA сме със зелени карти и предполагам това няма д ани помогне много при установяването в Германия. Ако има някой минал подобен път или запознат със законите моля за инфо!!! Благодаря предварително!
VKS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Преместване от САЩ в Германия

Мнениеот bknf » 14 Декември 2009, 12:08:01

Ами добре дошъл..по подобен път може и да е минал някой, но аз лично не познавам. Говорил съм с американци които живеяз тука, но това е друго. Ти си EU, така че за теб е различно. Информирай на страницата, как стои въпроса с дoкументи и т.н. Склад на немски е Lager, тоест Lager Arbeit, но нямам представа какви са изискванията. С английски сигурно ще се оправиш. Може би е по-добре да дойдеш сам и след това да дойде жена ти с детето. Доколкото знам, за американец не е толкова лесно да дойде тука, освен като турист. Но зависи от работата. Заинтересувай се може би, какви американски фирми има в De. А немския за половин / една година ще го научиш.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 449 пъти

Мнениеот VKS » 14 Декември 2009, 13:25:58

bknf написа:Ами добре дошъл..по подобен път може и да е минал някой, но аз лично не познавам. Говорил съм с американци които живеяз тука, но това е друго. Ти си EU, така че за теб е различно. Информирай на страницата, как стои въпроса с дoкументи и т.н. Склад на немски е Lager, тоест Lager Arbeit, но нямам представа какви са изискванията. С английски сигурно ще се оправиш. Може би е по-добре да дойдеш сам и след това да дойде жена ти с детето. Доколкото знам, за американец не е толкова лесно да дойде тука, освен като турист. Но зависи от работата. Заинтересувай се може би, какви американски фирми има в De. А немския за половин / една година ще го научиш.

Аз немския го говорех много добре. Дори сега гледам филми и ги разбирам доста добре. Не съм го практикувал говорно от доста време и ще ми трябва около месец да свикна. Мисля, че езика няма да ми е проблем! Знам, че Lager е склад , бил съм Lagerleiter в Австрия ;-) и после около 3 години в Бг в същата Австрийска компания! Знам системата им на работа до болка \:D/ . Въпроса ми е : Имам ли някакви облекчения при законното установяване в Бундес републиката или на ново всичко. Ако на интервято се справя добре, лесно ли е за работодателя да ми направи документи, защото преди 3 години беше много трудно, да не кажа невъзможно!
VKS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VKS » 15 Декември 2009, 05:26:38

Ей 144 човека са го видели и нема ли некой да сподели мнение ](*,), макар и негативно :-({|=
VKS
Нов потребител
Нов потребител

Re: Преместване

Мнениеот bknf » 15 Декември 2009, 08:50:52

Че за какво ти са негативни мнения ;) Oсвен това, сигурно хората които са го прочели, не са могли нищо да кажат. Има и такива по тоя свят. Ако се разчетеш по форума, сигурно ще намериш много информация за нещата които те интересуват. Е - няма да е във връзка със склад, но все пак. Също по складовете е и Logistik, EDV, Lagerverwltung, SAP..проучи малко из обявите - какво се търси, пиши по един мейл на евентуални работодатели. На английски ще те разберат. Самата работа в склад не е само да стоиш някъде и да въртиш ключовете, а се работи с хора - който може би не знаят английски. Съответно за да им станеш шеф на тия хора трябва все някак си да те разбират. В големите фирми всичко е автоматизирано и т.н.

Какви облекчения са ти необходими, в каква насока? Където има голямо търсене, има и облекчения - прочети дискусията около така наречените зелени карти..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 449 пъти

Мнениеот nikolandotcom » 15 Декември 2009, 09:12:48

здравейте, аз на ваше място бих търсил възможност за link-ване на работното място посредством работодател. обърнете се към DHL, UPS, FedEx, Schenker или някои от големите спедиторски фирми, включително US Army Logistics с възможност за работно място от характера на това с което се занимавате в момента в US и според референциите, би трябвало да ви предложат подобна позиция в Germany;
тепърва да се пробвате на немския пазар, би омаловажило позициите ви от професионална гледна точка; също така както вие предполагате, на собствени начала ще е труден старт, разрешителни за работа не вярвам да ви издадат безусловно..

Cheers

DN
Аватар
nikolandotcom
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот VKS » 15 Декември 2009, 13:28:40

Благодаря за отговорите ;-) Имаме още много време, но наистина форума е полезен и ще трябва да се поразровя по обстойно за да намеря и отговори на по-голямата част от въпросите си
:-({|=
VKS
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 24 Декември 2009, 18:02:20

По добре си стои в Америката... това е моя съвет.С тая складажииска работа тука в немско направо сте цъфнеш и вържеш... тва не се води висококвалифициран работа и службите ще те размотават ...
Ако имате САщ паспорти -move и да си струва опита но ако сте загубите статус ... не си струва
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот VKS » 28 Декември 2009, 06:25:19

... Да ти кажа като гледам как са нещата из европата май е по-добре тук. Аз съм работил такава работа в Австрия и не ми е било зле, но все пак :) Благодаря на отговорилите! :-({|=
VKS
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец