• Advertisement

Помощ за насоки за попълване на Fragebogen за ново Gewerbe

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Помощ за насоки за попълване на Fragebogen за ново Gewerbe

Мнениеот varnalor » 27 Декември 2010, 12:55:03

Здравейте,имам нужда от помощ и малко насока относно попълването на въпросника,който изпраща Финанцамт-а при откриване на ново Гевербе.Разбирам немски и почти всички неща от въпросника мога да си ги преведа,но не се чувствам сигурна как да го попълня.Имам в предвид законовите обстоятелства около едно ново гевербе не са ми съвсем ясни,знам че не може да се работи за един и същи работодател цяла година ,но как да посоча повече като в моминта съпругът ми работи само за един?!Мога ли да получа помощ и разяснения ,ако примерно отида във Финанцамт-а,имам ли право на това,как мога да се свържа с някой Щоербератер и той би ли ми помогнал в попълването на този документ,съответно какви са хонорарите на Щоербератера.Длъжен ли е съпругът ми като собственик на Гевербето да членува и в Handwerkskammer,защото имаме писмо и от тях и съответно Eintragungsantrag?
Знам ,че въпросите са ми много и сигурно ще реагирате ,че първо е трябвало да се интересувам за всичките тези неща преди да направим Гевербето,но...ще съм благодарна на всички ,които ми дадат някакви насоки.
varnalor
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Помощ за насоки за попълване на Fragebogen за ново Gewerbe

Мнениеот velingrad » 27 Декември 2010, 22:21:54

Можеше поне да прочетеш, какво е писано до днес по Темата. Търсене му е майката!

1. Не само, че не-мо-же да се работи само за един работодател, ами е изрично забранено. Пък това за "цяла година", никъде не съм го срещал, но не съм и всезнаещ..

Ако иде дума за това:
Fragebogen zur steuerlichen Erfassung
то кое точно не разбираш?

2. Да, можеш да поискаш помощ от Finanzamt-a. Ще те насочат при попълването на документите- свържи се с тях.
3. Steuerberater си избираш сам/сама- търсиш и намираш. Какво ще те "оскубе", зависи от това, как се пазариш. На първо време, при попълването на документите не ти е нужен.
4. Не е длъжен да членува в Handwerkskammer.

Преди всичко обаче, прочети, какво има по Темата Selbständig тук във Форумите. Мнoгoчисленността на "нови" Теми, само размива/разсейва същественното.

Останалите знаещи- крачка напред.

Толкоз от vel...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Помощ за насоки за попълване на Fragebogen за ново Gewerbe

Мнениеот varnalor » 28 Декември 2010, 10:43:26

Благодаря ти velingrad ,
да прав си ,че всеки с питенето си може би размива и разпокъсва темата,но понякога човек като не намери конкретен отговор на своя проблем просто пуска нова тема и....аз доста четох във форума и много неща научих от тук,за което съм много благодарна,че ви има и споделяте това което знаете.Сега отивам пак да ровя и да се образовам ;-) .Благодаря ти все пак,ще опитам да се справя сама и както и ти писа за сега да не ползвам услугите на Щоербератер.
varnalor
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Новобранец