• Advertisement

Мобилен интернет (стик) в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Мобилен интернет (стик) в Германия

Мнениеот sneschi30 » 13 Юли 2011, 10:50:43

Значи едно обобщение
Всички стикове независимо как се казват предоставят интернет чрез мрежата на мобилен оператор.Нещо май още доста трябва са се образовам в сферата на комуникациите.Установих ,че тук където съм аз Водафон върви,сега чакам този с мрежата на О2 и ще пробвам.И ако мрежата на О2 върви при мен,ще се конкретизирам върху офертите на техните посредници- струват ми се най изгодни.
А някои дали знае ако стика все пак е Fonic дали може да се зарежда с ваучер на Lidl след като са към един и същи оператор.
Това беше просто моето мнение!
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 62 пъти
Благодарено: 40 пъти

Мнениеот makeno » 13 Юли 2011, 11:13:44

Не, защото са различни симкарти и са на различни фирми. Те не са към един и същи оператор, а му ползват мрежата само, иначе за обобщението си права, има 4 мрежи и хиляди фирми и най-сигурният начин е проба-грешка, защото има места, където дори т-мобиле няма мрежа :)
В сайта на о2 имаше някъде карта на покритие, пишеш си пощенския код и ти показва как е мрежата.

Поздрави,
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот sneschi30 » 14 Юли 2011, 00:41:48

Благодаря на makeno,
на картата ми изписа -бавна връзка.След няколко дни ще знам колко бавна.
Дотук никой не сподели ,че предоставения му обем е недостатъчен а всички стикове са с ограничен обем.
Само моя ли хвърчи така? Не тегля филми, музика - нищо.Само ползвам скайпа и те изчезват.
10 мин. разговор и 20 до 40МБ ги няма всеки път е различно.
Да ви кажа чувствам се толкова неграмотна въпреки , че работя с интернет и компютри от повече от 10 год.
Но все пак установих следното
1.4 мрежи-важно е да си сигурен коя върви там където живееш.Това го схванах с помощта на makeno
2.Цените на посредниците_им, незнайно защо винаги са по ниски от цените на мобилния оператор.Оферти- бол.
3.Винаги освен време си купуваш и обем- важно е да знаеш колко ти трябва.Дори и само да си включен в нета пак ти лапа МБ.
4. Някои могат след изчерпване на обема да минат автоматично на GPRS скорост, която май е по бавна.За уточнение на Водафон не минава а направо те изключва.
Може би ако olga беше отворила тази тема миналия юни щях да си спестя освен парите и многото часове проучване на пазара на стикове.
Шантава работа и голяма каша за мен.
Е поне имам време и мога да науча нещо ново.
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот FrauV » 16 Юли 2011, 01:06:05

Много,много полезна информация-не се знае кога какво ще ти се наложи....
FrauV
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 89 пъти
Благодарено: 55 пъти

Мнениеот dar » 16 Юли 2011, 13:57:53

sneschi30 написа:Само моя ли хвърчи така? Не тегля филми, музика - нищо.Само ползвам скайпа и те изчезват.

Това е така заради видеообмена. Ако само си говорите без да се виждате, ще ти дърпа значително по малко.
dar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 16 Юли 2011, 14:56:49

Ползвах стик от Алди около година. 15 евро на месец, като връзката не винаги е добра, т.е. ако сте близо до някоя клетка е добра, освен това зависи колко разговора се водят в момента през тази клетка. Два пъти ми опънаха по 15 евро, щото системата за регистрация нещо дала фира. Иначе цял месец имах Интернет, т.е. след 5-те ГигаБайта се минава на по-малка скорост.

Но е добра алтернатива за хора, които нямат възможност за договор за 2 години.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот sneschi30 » 17 Юли 2011, 00:25:46

Да ви се похваля хванах му цаката. Ако някои има нужда от консултации по темата насреща съм.
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот dobrinkap » 17 Юли 2011, 07:53:31

Здравейте!И аз съм със стик на водафон и ми свършва за около 40 дни.40 евро за 40 дни....Включвам се за не повече от 2 часа на ден.Използвам го заради скайпа,проверка на имейл .Не гледам и не свалям филми.Моля споделете ако има нещо по-добро.
dobrinkap
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот sneschi30 » 17 Юли 2011, 12:13:42

Здравейте,
на мен понеже тези 40 евра ми се виждат много, затова сега ще пробвам на Лидл.Техните стикове също струват 40 евра , но не са заключени, тоест ако след 2 месеца някои им подбие цената може де се сложи друга карта на друга мрежа без да е необходимо до се купува друг стик. Този на Водафон е заключен. И в тяхната оферта пише че зареждането за 1 месец е 15 евра и обема е 5 ГБ -на Водафон е 3 ГБ за 40 евра.Надявам се с тези 5 ГБ на Лидл да се спрявам по-добре, въпреки , че и те няма да са ми достатъчни, но дори и да зареждам по 2 пъти на месец пак ще струва около 30 евра месечно.
Водафонските 3 ГБ ги пръснах за 2 седмици и сега купувам седмични ваучери за 13 евра , защото са 1 ГБ и с него е справям за около 5 дни.Лидълските стикове са на мрежата на о2. Както по горе писах- важно е там където живееш определената мрежа да има покритие.
За скороста още не ми е ясно, тя е важна когато говориш по скаипа.Тази на Водафон трябва да е 2.826 Кbit/s ,но аз на моето прозорче не съм виждала повече от 500 bps.Редовно ми прекъсва връзката по скаипа.Хич не ги знам тия мерни единици,трябва да науча нещо повече и по този въпрос. Може би това също зависи от покритието на мрежата.
Другата седмица ще купя един лидълски и ще споделя мнение.
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот martin_sz » 17 Юли 2011, 12:17:56

скайп трупа трафик дори, когато сте онлайн и нищо не правите.
За това ако сте на трафик отчитане, може да го изключвате след като приключите разговора
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот olga » 17 Юли 2011, 16:03:45

Sneschi, ти нали уж си поръча от Tschibo ?!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот sneschi30 » 17 Юли 2011, 16:50:40

Да Olga ама те искат да го предплатя. А междувременно в последния брой на сп. Компютърбилд има невероятна таблица на всички стикове по мрежи, кои заключен кои не, с обема и времетраенето- изобщо всичко това с което се занимавам вече цяла седмица. Опитвах се да я намеря онлаин и кача линка тук ама нещо не я откривам.Та за Чибо се отказах защото е заключен.
Ти Olga би ли ми споделила с твоя стик на Лидл отваря ли ти си видеото при скаип разговор. Защото с най- малките букви там е написано че Peer to Peer е недостъпно. А от инфото което намерих в нета излиза , че това пеер то пеер всъщност означава видеообмен.И имам малко съмнение ,че въпреки ,че офертата ми изглежда прилична може да не тръгва видеото както по-горе спомена друг потребител.
Но все пак съм решила във вторник да пътувам до най-близкия Лидл и да вложа още 40 Евра в обучението си на тема интерет със стик.
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 17 Юли 2011, 17:10:20

Sneschi, аз работя 2 седмици в Германия и 2 седмици съм в България. И така всеки месец. Върнах се преди 3 дни в БГ. Но доколкото си спомням сме разговаряли със сина ми по скайп с видеообмен, но не си спомням дали е било последните 2 седмици откакто съм с Лидл. Мога да го питам като се върне от плаж :) За съжаление в момента не мога да го изпробвам, т.к. както казах съм в БГ

http://www.e-teaching.org/technik/verne ... index_html

П.С. Отговор - стика на Лидл не е изпробван в разговори по скайп с видеообмен.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот sneschi30 » 21 Юли 2011, 22:58:27

Да ви кажа лидълския стик тръгна.
Вече трети ден съм на пробните 24 часа- още не ме изключват, но не можа да тръгне на 3G/UMTS -по-бързата връзка.От самото начало стои само на GPRS/EDGE-по-бавната връзка,тоест за видеоразговори не иска да тръгне. През другата седмица ще му заредя едномесечен ваучер и пак ще споделя инфо.
Може при мен да е проблем самата мрежа.
Аватар
sneschi30
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 22 Юли 2011, 10:19:54

И как така тръгна без да му заредиш ваучер ?!?!

Дори и да използваш 24-часовия безплатен флет пак трябва да заредиш ваучер
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец