• Advertisement

Мобилен интернет (стик) в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Мобилен интернет (стик) в Германия

Мнениеот deVille35 » 27 Юни 2013, 21:58:17

Можете, всеки магазин на ЛИДЛ. Но внимателно - трябва точно ЛИДЛ КЛАСИК. Само тя е гъвкава и може да се сменя плана. Струва 10Е и има 10Е армаган в нея :) Ако искате да ви помогна с активирането и (онлайн) - ще получим двамата по още 5Е в картите бонус например.
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот summertime » 27 Юни 2013, 22:54:18

deVille35 написа:Можете, всеки магазин на ЛИДЛ. Но внимателно - трябва точно ЛИДЛ КЛАСИК. Само тя е гъвкава и може да се сменя плана. Струва 10Е и има 10Е армаган в нея :) Ако искате да ви помогна с активирането и (онлайн) - ще получим двамата по още 5Е в картите бонус например.

След кратка справка със сайта на ЛИДЛ - да разбирам ли, че тази ЛИДЛ КЛАСИК е за разговори, тъй като аз питах за сим-карта за данни, а не за разговори. Проблемът е следния- имам стик, който ще мога да използвам за мрежата на О2 и питах, дали продават само картите, без стик. Ще го използвам на лаптоп. Мерси!
summertime
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот ysmivka » 28 Юни 2013, 10:46:11

Сим кaрта на телефон не може да се прехвърля на лап топ. Става от iPfone na iPad. Този лидл– класик е за разговори.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот deVille35 » 28 Юни 2013, 21:34:14

Не слушай глупостите на Усмивката, изобщо си няма и понятие. Както вече казах, ЛИДЛ КЛАСИК може да променя плана всеки месец. Може на лаптоп, може на телефон, може само Интернет, може само разговори, може и КОМБИНИРАНО (заради смартфоните). Казвам го защото съм пробвал, мога и да ти подаря карта но вече празна (имам 2). По-добре да си купиш нова, 10Е и получаваш заредени 10+5Е.
Аз ползвам стик на ВИВАКОМ със софтуер на лаптопа си на О2 и тази карта и си работи на пушка. Същата карта съм ползвал и за разговори, дори към стационарни апарати в цяла Европа излиза евтинко (вкл. България).

Реалния изпълнител за ЛИДЛ КЛАСИК (http://www.lidl.de/de/Classic-Tarif) е това:
https://www.fonic.de/lp/fonic-classic
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 29 Юни 2013, 09:59:02

deVille35 написа:Може на лаптоп,

Като знаеш, вземи напиши, да науча и аз нещо, така и така ви чета, две страници изписахте и нищо съществено. :zlobil:
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот deVille35 » 29 Юни 2013, 10:43:18

В постинга ми от 27 Юни 2013, 11:28:50 го пише ясно.
А ти като не знаеш, не прецаквай хората.
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nickolay » 29 Юни 2013, 10:52:06

deVille35 написа:В постинга ми от 27 Юни 2013, 11:28:50 го пише ясно.

Колега,би ли споделил как си определяш пакета като си зареждаш картата със софтуера на О2 ? Еднакви ли са им тарифите на О2 и на ЛИДЛ картите?
Аз имам ситк на Пени и го пробвах с картата на О2 и не стана,дали ако си купя карта на ЛИДЛ ще стане? И какъв софтуер ще ми трябва за да мога да си определям пакета ,тъй като на стика на Пени няма избор на пакети,само и единствено 500мб на месец ?
nickolay
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 11
Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот velingrad » 29 Юни 2013, 11:09:31

nickolay написа:

Колега,би ли споделил как си определяш пакета като си зареждаш картата със софтуера на О2 ? Еднакви ли са им тарифите на О2 и на ЛИДЛ картите?
Аз имам ситк на Пени и го пробвах с картата на О2 и не стана,дали ако си купя карта на ЛИДЛ ще стане? И какъв софтуер ще ми трябва за да мога да си определям пакета ,тъй като на стика на Пени няма избор на пакети,само и единствено 500мб на месец ?

Може би трябва да ползваш Einwahlsoftware Mobile Partner за да ти "тръгне" stick-a. При мен (stick на Bild mobil) стана с карта на О2.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот deVille35 » 29 Юни 2013, 11:35:53

nickolay написа:

Fonic имат сайт през който да си правиш всичко - сменяш пакета (но става валиден от следващия месец), гледаш си текущото потребление, сменяш си личните данни.
О2 и Лидл картите са различни (нищо че оператор е пак О2). Лидл е в клас Фоник - т.е. бюджетен О2. Ваучърите не са взаимнозаменяеми! Тарифите могат и да съвпадат тук-там но е по-скоро случайност.

Относно софтуера - О2 софта си позволява да си избереш на ръка пакета, но това е само за отчитане пред теб. Няма никаква реална връзка с акаунта/СИМ картата. Софтуера е O2 Mobile Connection Manager, нищо особено. Може да се използва за свързване на какво ли не, вкл. ако имаш смартфон като хотспот. Както и към всякакви безжични мрежи наоколо :)
Напиши ми модела на стика/всякакви цифрички и кодчета по него - или ако го имаш в нет на снимка. Ще опитам да помогна с отключване, случвало се е и просто с код въведен на ръка \:D/
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 29 Юни 2013, 14:09:59

deVille35 написа:Инак много ефективно се оказва просто с някой смартфон, може да се ползва и като hotspot - т.е. да доставя Интернет към лаптоп.
deVille35 написа:За предплатени - май да. Има цени от около 7Е до 15Е в различните "флат" варианти на ЛИДЛ КЛАСИК. Може и да се сменят плановете всеки месец.

DER CLASSIC-TARIF
Gespräche in alle dt. Mobilfunknetze
Gespräche ins dt. Festnetz
SMS in alle dt. Mobilfunknetze 9 Cent / Min. 1
Mailboxabfrage kostenlos
Gespräche ins europäische Festnetz 9 Cent / Min.
Gespräche in europäische Mobilfunknetze 29 Cent / Min.
SMS in europäische Mobilfunknetze 19 Cent / Min.
Taktung minutengenau
Guthaben-Verfügbarkeit unbegrenzt

Keine Bindung, keine Fixkosten
Grundgebühr keine
Mindestumsatz keinen
Vertragsbindung keine
http://www.lidl.de/de/Classic-Tarif

SMARTPHONE-INTERNET-FLATRATE
Preis / Laufzeit 6.95 € / Monat 3
Datenvolumen Unbegrenzt, Drosselung der Geschwindigkeit ab 500 MB 3
Geschwindigkeit 7,2 Mbit/s, bei Drosselung
64 kB/s
Online-Aktivierung Jetzt aktivieren
SMS-Aktivierung SMS "START HANDYSURF" an Rufnummer 54356
("LIDLM" auf der Tastatur)
http://www.lidl.de/de/Smartphone-Internet-Flatrate

Ако приемем, че SMARTPHONE-INTERNET-FLATRATE е разновидност на CLASSIC-TARIF тогава съм съгласна с написаното от теб. Няма да издребнявам.
–––––––––––––––––––––––––––
velingrad написа:
Внимавайте само, дали е "месец за месец" или с 2 години договор :thumbleft:

Тези карти и тарифи на лидл наистина ги погледнах в интернет, тук обаче имам какво да кажа: решавате да си смените тарифния план, в договора ви е записано, че дали сте обвързан с договор или не ще ви бъде разяснено на място (в този случай магазин), продавача наистина е много словоохотлив и вие се обзабеждате с нова тарифа (по– изгодна от старата) и живеете с мисълта, че тя е безсрочна т.е. може да се откаже на всеки 3 месеца. До тук добре, интернета започва обаче да прекъсва кога си му кефне, съответно и телефонните разговори. Решавате да смените доставчика, поръчвате си по интернет пакет, и след около седмица ви се звъни в къщи за да ви бъде обяснено че всъщност имате 2 годишен договор който не може да се прекъсне в момента. След справка на страницата на t- online се оказва, че това наистина е така. Хубавото в тази история е, че не са минали 2 седмици от поръчката на новия пакет и той може да бъде отказан. Така че наистина много внимавайте, четете, сравнявайте и ....
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот deVille35 » 29 Юни 2013, 21:14:21

Ysmivka, вече ви предупредих да спрете с глупостите. Да, SMARTPHONE-INTERNET-FLATRATE е един от плановете които могат да се използват при ЛИДЛ КЛАСИК карта.
Но от друга страна - НЕ, Класик НЕ Е свързан със Смарт по никакъв начин - става дума за нещо важно: освен ЛИДЛ КЛАСИК съществува и ЛИДЛ СМАРТ карта (http://www.lidl.de/de/Smart-Tarif). Класик е гъвкава тарифа, Смарт - не е. Само ще объркате съклубаря и ще си купи погрешния тип карта.
Ако все още не сте забелязала, обсъждаме предплатени карти. Няма договори, единствено от значение е адрес - на който да пристигне писмо. Това че не виждате как се сменя тарифата се дължи на факта че очевидно никога не сте ползвали ЛИДЛ КЛАСИК - вече обясних че всичко по акаунта се прави онлайн.
И като цяло - защо продължавате да пишете за неща които не сте опитвала, не разбирате, заблуждавате хората и вместо да им помагате - пречите? Налага ли се пак да ви го напиша директно - или следващия път сама ще се усетите навреме?
Дали се усещате и че колко сте съгласна или издребнявате няма никакво значение - понеже не сте компетентна по темата?
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Alx » 4 Юли 2013, 15:41:36

deVille35 би ли могъл да оставиш координати за връзка с теб (e-mail, fb, тнт.), защото съм нов потребител и не мога да пиша лични съобщения все още.
Alx
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот xla » 4 Юли 2013, 16:10:19

Принципно е безполезно с личните съобщения така или иначе тук директивата на форумните админи е да се пречи на обмяна на информация - не да го подпомага.
Пишете ми на *****************@yahoo.com
xla
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ysmivka » 4 Юли 2013, 17:29:15

deVille35 написа:Класик е гъвкава тарифа

Вместо да се опитваш да ме засягаш, вземи обясни в какво се изразява гъвкавостта на класик тарифата.
Пишеш много но нищо не казваш.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Rogi88 » 4 Юли 2013, 19:54:43

На Aldi интернета , също е доста добре .
Rogi88
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец