• Advertisement

Мобилен интернет (стик) в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Мобилен интернет (стик) в Германия

Мнениеот Rogi88 » 4 Юли 2013, 20:00:32

Без договори , без обвързване 40 евро стик , 13 евро сим карта с 10 евро ваучер , а тарифата е 15 евро за 5 gb месечно. ;-)
Rogi88
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот aivan6 » 6 Юли 2013, 20:04:42

Скоро открих този сайт: https://www.netzclub.net/sim-karte-bestellen/basic/ който предлага безплатна тарифа за интернет до 100 мб бърза скорост и след това бавна неограничена. В замяна трябва да се приеме получаване на няколко реклами на месец директно на телефона. Има и вариант за около 7 евро на месец 500 мб бърза скорост и след това gprs. Тарифите за разговор са 9 цента към всички оператори.
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот summertime » 16 Юли 2013, 20:01:09

Да споделя и моя Erfahrung :)
От около половин месец съм в Германия и наистина исках да си взема карта за интернет, защото вечер умирам от скука. Та писах и тук за съвет по-рано.
Поразгледах различните оферти от ЛИДЛ като за начало, но като отидох на място да питам в магазина всичко ми се стори много объркано с тези предплатени карти, пък не можело на друг стик - разни ей такива неща, общо взето и аз не разбрах за какво иде реч и се отказах да купувам техния интернет, просто защото не знаех дали няма да се набутам с >20 евро и да ми седи за украса вкъщи.
Та, разучих как става и с картите на Алди - много улеснен процедура и доста по-евтина. Купих стартовия пакет за 12,99, с който автоматично се получава 10 евро гутшайн, аз си купих и за 5 евро ваучер, макар, че си пуснах интернет за 10 евро на месец. Всичко е много лесно - купува се сим-картата, може да се активира през телефона или както аз направих - през интернет. Трябва да въведете и някакъв немски адрес, но това не е от най-голямото значение. Та, активирате си картата, може да посочите дали я искате само за данни или и за разговори, моята е активирана само за данни (интернет). По всяко време може да си смените плана - не е проблем. Също така ви съветвам преди това ръчно да настроите телефонът си на честотата на мрежа Е-плюс, за да видите как е сигналът, при мен е учудващо бърз, наистина както цъкна и всичко се отваря, наистина не очаквах да е така!
Общо взето е това, радвам се, че намерих с какво да уплътнявам скучните вечерни часове!
Успех на всички! :)

Потребители благодарили на автора summertime за мнението (общо 3):
rulaasproispa
Рейтинг: 13%

summertime
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот ispa » 17 Юли 2013, 20:59:14

summertime твоя пост се оказа решаващ да препоръчам на един приятел АЛДИ-комбинацията.
Преди това прочетох всички постове и взех твоето решение.
В 18.30 го купихме и в 19.00 вече имаше нет.
За сега се държи добре, опростено е инсталирането и цената мисля че е добра, а и не създаде никакви проблеми.
Благодаря за което.
Който иска да опита, по-скоро който няма друга алтернатива освен тази.=D>
Аватар
ispa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот atanas_dandenov » 20 Юли 2013, 13:36:19

здравеите. имам следното питане. при e-plus base трябва ли да се изчака 30 дневния период след последното зареждане да мине или може и преди това да се зареди нов ваучер. и дали го приема. знам на О2 не иска да го приеме докато не мине 30 дни срока.та за това питам.би трябавло ако зареда днес да ми важи за нов 30 дни период.нали?
madnass
Аватар
atanas_dandenov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 18 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот bogdan bogdanov » 7 Август 2013, 11:09:29

congstar предлагат предлагат също добра мрежа.за 10 е доволно стига за цял месец.ползват мрежата на т-мобаил и са надеждни
bogdan bogdanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот summertime » 18 Септември 2013, 20:31:58

atanas_dandenov написа:здравеите. имам следното питане. при e-plus base трябва ли да се изчака 30 дневния период след последното зареждане да мине или може и преди това да се зареди нов ваучер. и дали го приема. знам на О2 не иска да го приеме докато не мине 30 дни срока.та за това питам.би трябавло ако зареда днес да ми важи за нов 30 дни период.нали?

Може и преди това да се зареди. При този случай хубавото е, че след изтичането на 30-дневния срок интернетът ти няма да спре, а ще се продължи автоматично на планът, който си активирал последния месец. Аз лично така процедирах и е много удобно.

Потребители благодарили на автора summertime за мнението:
atanas_dandenov
Рейтинг: 4%

summertime
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот aspro » 19 Ноември 2013, 01:22:05

Здравейте,
Казаното от мен го приемете като въпрос(не да питам а това и така може ли) :
Ако е за Италия бих ви посъветвал следното : WIND (без абонамент) за 7 евро получавате 300мин. към всички + 300 смса + 1гигабайт нет. Това за телефон, но можете да си вземете отделно стик за 29 евро да извадите сим картата и нета да го използвате на лаптопа. (Това при Водафон не може, нета е само за тела и тарифите са големи ако го ползвате на компа)
За още 5 евро можете да си вземете допълнителни 3 гига. Общо 4 гига можете да ги ползвате на пълна скорост а след това отивате на бавен неограничен, но той става само да си отворите пощата. Което пак не е малко, защото при другите ви го спират или таксуват свръхпотребление. В телефона си имам вграден рутер ,но ако през него си закача компа от Водафон ще го засекат и :ejti: много пари.
Та нещо сходно има ли в Германия ?

Предварително Ви благодаря за отговора.
aspro
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот brumbar » 20 Ноември 2013, 11:58:53

ALDI TALK Paket 300 е нещо подобно на това, което ти описваш:
http://www.alditalk.de/web/internet-pre ... paket_300/
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!

Потребители благодарили на автора brumbar за мнението:
aspro
Рейтинг: 4%

Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Master_Mariner » 30 Ноември 2013, 00:30:37

Някой спец да знае защо Лидъл стика не тръгва на Мак?
В книжката има инсткуций за Епъл, софтуера се инсталира нормално но после не иска ПИН и картата и си седи без нет.
На РС лаптоп всичко си работи нормално, иска ПИН и после се вързваш.
Питъх в Лидъл обаче там положението с английския е трагично и по-скоро аз ще науча немски отколкото те да успеят да ми обяснят нещо.

Поздрав.
Master_Mariner
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: Интернет в Германия

Мнениеот marti.x » 9 Февруари 2014, 18:55:50

olga написа:Lidl, Aldi

:wink:
marti.x
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти

Мнениеот vg_vasilev » 26 Ноември 2015, 10:27:47

Някой знае ли при Aldi talk като свърши месеца и не презаредя какво става? Колко време ми е активен тел. номер? Идеята е, че в момента съм в България и искам да запазя номера, но да презаредя чак когато се върна в Германия.

Благодаря!
vg_vasilev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот valq0120 » 4 Юни 2016, 15:00:55

vg_vasilev написа:Някой знае ли при Aldi talk като свърши месеца и не презаредя какво става? Колко време ми е активен тел. номер? Идеята е, че в момента съм в България и искам да запазя номера, но да презаредя чак когато се върна в Германия.

Благодаря!

след като я заредиш ще се активира. само че ако сте на някаква тарифа трябва да се обадите 1155 и да следвате инструкциите
valq0120
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот prekaleno » 7 Октомври 2016, 23:03:35

Така, за да се сдобиеш с интернет от Алди, нужно ли е в града в който си да има магазин Алди.
Засега ще посещаваме страната по наколко пъти годишно, но не си представям да нямам връзка през нета или телефона.
Последният път ни излезе около 400лв. през роуминг,почти без нет за дваисетина дни.
prekaleno
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот rikiking » 8 Октомври 2016, 09:02:25

prekaleno написа:Така, за да се сдобиеш с интернет от Алди, нужно ли е в града в който си да има магазин Алди.
Засега ще посещаваме страната по наколко пъти годишно, но не си представям да нямам връзка през нета или телефона.
Последният път ни излезе около 400лв. през роуминг,почти без нет за дваисетина дни.

Първо провери в уебсайта на съответния опертор какво покритие има в зоната където смяташ да отседнеш. Имай предвид, че в Германия са добре покрити с 3G/4G само големите градове и основните пътни артерии,ако кривнеш по селата рискуваш да креташ на 2G, което си е отвратително бавно или даже въобще да няма покритие, недай Боже да е леко нагънат релефа на местността.

Според картата на покритието си избери и оператора.Внимавай с повечето стикове като алди, нето , лидл итн защото ги връзват най-често към 02 или Еplus,а тeзи оператори покриват само около 60% от територията на страната.Добри са само в градовете.Освен това предплатените карти на 02 нямат роуминг в повечето случаи, за разлика от предплатените услуги на Vodafone,които можеш да ползваш на шест континента. Като скорост на мобилния интернет в Германия , определено най-добре е Vodafone, а с най-голяма и развита мрежа разполага Telecom.

В това отношение България е далеч по-напред от Германия.Дори и повечето африкански държави вече са покрити по-добре. Или както казват някои колеги извън родината - Съжаляваме за България единствено като се сетим за хубавата природа и бързия интернет. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец