• Advertisement

С деца в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

С деца в Германия

Мнениеот lushi78 » 1 Август 2011, 07:29:34

Здравейте! Съпругът ми работи в Германия и има разрешително за работа. Аз също смятам да замина при него за да работя там. Имаме 2 деца - син на 5 год и дъщеря на 15. Разбрах, че има някакъв проблем да взема дъщеря си ако е навършила 16 години. Моля ако някой има повече информация по въпроса да ми помогне.
lushi78
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: С деца в Германия

Мнениеот olga » 1 Август 2011, 07:59:14

И какъв е проблема ?!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот lushi78 » 1 Август 2011, 08:01:30

Проблема е в това, че една позната, която живее в Германия ми каза, че според немското законодателство , когато дъщеря ми навърши 16 години няма да мога да я взема там. Не ми обясни защо. Просто искам малко повече информация по въпроса.
lushi78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 1 Август 2011, 11:49:46

Когато лицето е пълнолетно то е вече независмо и тогава то само трябва да взима решения, всички док и т.н са вече на отделно от родителското семеиство -това е ...но дори и след пълнолетие пак има вариянт да е зависимо от семеиството.
В тоя случаи като няма 18г какъв е проблема...
Но дори и да е пълнoлетна дъщерята -вълшебната думичка -гражданин на ЕУ е в сила и проблем няма......
Виж линка от темата- трябвали ни виза след кат сме в ЕУ......
Последна промяна satbradar на 2 Август 2011, 02:08:47, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот lushi78 » 1 Август 2011, 12:29:22

Явно в Германия след 16 години ги считат за пълнолетни или поне така ми казаха. Благодаря за разяснението , ще погледна темата :thumbleft:
lushi78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 1 Август 2011, 14:08:46

Не, не ги считат за пълнолетни в Германия след 16 год. И да е така, отново, какъв е проблема ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот lushi78 » 1 Август 2011, 14:51:07

Ами и на мен не ми стана ясно точно какъв е проблема когато детето ми е на 16 години , но жената каза категорично , че навърши ли 16 не мога да я взема там. Поради тази причина открих тази тема тук , за да получа повече информация по въпроса.
lushi78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Lea » 1 Август 2011, 21:09:40

най-добре се обади на познатата ти и и искай повече информация. После можеш да споделиш, че ми стана много любопитно какви са тия чудесии

Проблем няма и на 15, и на 16 и на 17 и на 18 години.
Nе го приемай лично, просто съвет от мен - ако ще идваш в чужда държава, научи се да се замисляш какво ти казват хората и има ли смисъл. Иначе тук може всеки да ти обяснява какво ли не и ако тръгнеш да вярваш на всички, много бързо ще ти се замота главата
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот velingrad » 1 Август 2011, 22:20:16

Familiennachzug
Kinder können zu den in Deutschland lebenden Eltern, die eine Aufenthaltserlaubnis oder Niederlassungserlaubnis besitzen, grundsätzlich bis zur Vollendung des 16. Lebensjahrs nachziehen.
Bis zur Vollendung des 18. Lebensjahrs kann zu den Eltern nachgezogen werden, wenn:

das Kind die deutsche Sprache beherrscht, oder
es gewährleistet erscheint, dass das Kind sich bei einem Umzug in die Lebensverhältnisse in Deutschland einfügen kann.

Diese zwei Vorraussetzungen müssen nicht vorliegen, wenn:

die Eltern oder der sorgeberechtigte Elternteil als anerkannter Asylberechtigter oder anerkannter Flüchtling eine Aufenthaltserlaubnis oder eine Niederlassungserlaubnis besitzen, oder
die Eltern zusammen mit dem Kind ihren Lebensmittelpunkt nach Deutschland verlegen und beide Eltern oder der sorgeberechtigte Elternteil eine Aufenthaltserlaubnis oder Niederlassungserlaubnis besitzen.

In diesen Fällen haben minderjährige ledige Kinder bis zur Vollendung des 18. Lebensjahrs ohne weitere Vorraussetzungen einen Anspruch auf eine Aufenthaltserlaubnis.

Kann mein Kind auch nachziehen, obwohl es über 16 Jahre alt ist und die Vorraussetzungen für einen Nachzug bis zum 18. Lebensjahr nicht vorliegen?
Ihr Kind hat einen Nachzugsanspruch bis zum 18. Lebensjahr, sofern die Voraussetzungen nach dem alten Ausländergesetz vorliegen und:

Sie vor dem 01. Januar 2005 eine Aufenthaltsgenehmigung besessen haben und
Ihr Kind vor dem 01. Januar 2005 geboren ist.

Kindernachzug

Wie bisher können Kinder von Ausländern grundsätzlich bis zum 16. Lebensjahr zu ihren Eltern in Deutschland ziehen (§ 32 Absatz 3 AufenthG). Darüber hinaus erhält ein 16 oder 17 Jahre altes Kind eine Aufenthaltserlaubnis, wenn es Deutsch spricht oder sich in die hiesigen Lebensverhältnisse einfügen kann oder die Eltern Asylberechtigte sind oder im Familienverbund einreisen (§ 32 Absatz 1 und 2 AufenthG); in übrigen Fällen liegt die Erteilung einer Aufenthaltserlaubnis für nachziehende Kinder im Ermessen der Ausländerbehörde (§ 32 Absatz 4 AufenthG).

Neues Ausländerrecht in der Bundesrepublik Deutschland

Всичко което, по мое мнение, не се отнася за ЕC граждани.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот lushi78 » 5 Август 2011, 22:02:25

velingrad Много благодаря за инфото
lushi78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Svetulka82 » 15 Август 2011, 13:36:49

Здравейте... Търсих в форума и не можах да открия нещо което ще ми даде отговор на моя въпрос. Детето ми тръгва в първи клас. Има вероятност да тръгне в Германия. Да спомена само че немски въобще не знай. Дали ще ни направят проблем в Германия ако се наложи да го записваме да речем по средата на учебната година или вече когато процеса едвам започнал? Практикуват ли някакви подготвителни курсове за такива деца които не знаят немски и тръгват в Германия в първи клас? И ако има такъв курс дали се заплаща и колко? И още един въпрос... какви документи трябват при подаване за училището? понеже единия родител чака разрешително за работа, в случай бащата на детето, а майката още няма разрешително?
Благодаря Ви предварително за отговора!!!
Лек и Успешен ден!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще...

Потребители благодарили на автора Svetulka82 за мнението:
ydddet
Рейтинг: 4%

Аватар
Svetulka82
Тукашен
Тукашен

Снимки: 5
Благодарил: 85 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот ljuba » 15 Август 2011, 22:56:07

Привет,няма проблем детето да тръгне в първи клас без познания по немски,нашата дъщеря е точно такъв случай и сега вече е 6 клас в гимназия.Не помня да са трябвали някакви по-особени документи-акт за раждане и здравния картон бяха само.Най-вероятно ще мине на този тест,който тук всички деца минават преди първи клас.Няма проблем да тръгне и по-късно през срока.За по-добро интегриране на детето ще го запишат най-вероятно на занималня,което е добре.Допълнителни уроци не му трябват,децата са като гъби-попиват толкова бързо,че вярвайте ми съвсем скоро то ще говори по-добре и от двама ви :)))Не е необходимо да имате трудови договори,за да тръгне детето на училище,достатъчно е да имате адресна регистрация.Успех!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението (общо 3):
Doroteya_GydddetSvetulka82
Рейтинг: 13%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Svetulka82 » 15 Август 2011, 23:27:36

Благодаря ти ljuba много!!! А само исках да попитам. Достатъчно ли единия родител да има адресна регистрация, защото аз ще пристигна заедно с детето, и ще гледаме веднага да го запишем на училище, а съпругът ми има вече адресна регистрация?
Благодаря предварително!!!
Аватар
Svetulka82
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ljuba » 15 Август 2011, 23:39:39

Мисля,че трябва и вие с детето да се регистрирате,но това става за ден-два,няма да изпусне кой знае колко:)Наши приятели записаха детето си тук през февруари във втори клас и детето това лято си завърши много добре годината,нищо че започна 1 месец след началото на втория срок!Спокойно,германците са много мили и отзивчиви и имат опит с чужденчетата,а нашите деца определено са от умните ауслендерчета:)
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението:
ydddet
Рейтинг: 4%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Svetulka82 » 15 Август 2011, 23:42:20

Благодаря!!!
Лека и Успешна седмица ви пожелавам!!!
Аватар
Svetulka82
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Новобранец