• Advertisement

Паричен превод от България към банкова сметка в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Паричен превод от България към банкова сметка в Германия

Мнениеот aleksandargto » 25 Март 2015, 20:47:41

Привет съфорумци! Прочетох темата, но не намерих конкретен отговор на въпроса си. Налага се да ми се преведат от БГ чрез сметка в Общинска банка (Municipal Bank) на сметка в Deutsche Bank сумата от 1650 евро. Знам че Общинскаа банка ще вземе за международен превод към партньора си Deutsche Bank за 1650 евро такса в размер н 15 евро. Моето питане е от своя страна Deutsche Bank ще вземат ли и те някаква такса и ако да, то колко? Прочетох в един предишен пост че от друга БГ банка към немска банка такса няма от немската банка, но все пак става въпрос за банки, пари и се случва да има разлика и затова отправям молба за отговор на конкретен въпрос за конкретните банки.
Благодаря предварително!
aleksandargto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот silvimirko » 26 Март 2015, 09:57:29

aleksandargto написа:Привет съфорумци! Прочетох темата, но не намерих конкретен отговор на въпроса си. Налага се да ми се преведат от БГ чрез сметка в Общинска банка (Municipal Bank) на сметка в Deutsche Bank сумата от 1650 евро. Знам че Общинскаа банка ще вземе за международен превод към партньора си Deutsche Bank за 1650 евро такса в размер н 15 евро. Моето питане е от своя страна Deutsche Bank ще вземат ли и те някаква такса и ако да, то колко? Прочетох в един предишен пост че от друга БГ банка към немска банка такса няма от немската банка, но все пак става въпрос за банки, пари и се случва да има разлика и затова отправям молба за отговор на конкретен въпрос за конкретните банки.
Благодаря предварително!

Здр!Сметката ми е в ДойчеБанк и до сега не съм имала такса за получен превод от чужбина! :thumbleft:

Потребители благодарили на автора silvimirko за мнението:
steliancvetkov
Рейтинг: 4%

silvimirko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 22 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот steliancvetkov » 26 Март 2015, 21:37:07

Много благодаря за бързия отговор! :cheers:

Потребители благодарили на автора steliancvetkov за мнението:
silvimirko
Рейтинг: 4%

steliancvetkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот vg_vasilev » 16 Септември 2015, 13:38:24

Препоръчайте банка в немско за превод на заплата. В България имам сметки в Пощенска, която НЕ препоръчвам на никого . Имам и във Fibank. И адресната+сметката за какъв период стават. Благодаря.
vg_vasilev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот itzo » 16 Септември 2015, 21:51:44

vg_vasilev написа:... И адресната+сметката за какъв период стават. Благодаря.

Принципно за един предиобед и двете. Освен, ако не светнеш в червения списък на банките де...
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Cobit » 30 Септември 2015, 15:34:38

Нашите мили родни банки дерат кожи от такси за преводи в чужбина. Проверете дали PayPal ili Skrill нямат по-добра услуга да изпратите пари в чужбина, особено ако е по-малка сумата. Просто трябва да имате подходящата разплащателна карта - обикновено VISA кредитна или Електрон вършат работа. Поне скрил вземаха около 1% комисионна, което ги правеше мой фаворит за преводи на неголеми суми. Знам за не малко хора, които ползват BG банкови карти в чужбина. Парите се превеждат по бг картовата сметка, а се теглят от банкомат в чужбина. Тогава се плаща такса по тарифа на банката, която пак е около 1% или 1.5%, всъщност това зависи си от банката. Проверете и този вариант.При плащане в магазин в чужбина с БГ карта даже няма такса (проверете си банката, че всяка банка си има нейни си условия). Ако държите на банков превод, питайте за СЕПА.
Cobit
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот katerinas » 30 Септември 2015, 16:38:13

vg_vasilev написа:Препоръчайте банка в немско за превод на заплата. В България имам сметки в Пощенска, която НЕ препоръчвам на никого . Имам и във Fibank. И адресната+сметката за какъв период стават. Благодаря.

Не знам какво търсиш.Може би е най-добре сам да разгледаш и решиш.
Аз имам сметка в BW-Bank от 10 месеца май,и съм много доволна.Направих си и онлайн банкинг за по-голям комфорт.Освен това самите служители са бързи и учтиви.
Преди това бях на Шпаркасе,но не мога да изкажа позитивно мнение за тази банка. [-X
katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Новобранец