• Advertisement

Струва ли си да загърбим всичко в БГ за живот в немско?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Струва ли си да загърбим всичко в БГ за живот в немско?

Мнениеот onufriy » 27 Юни 2014, 14:36:00

velingrad написа:Писано е в настоящата тема през 2012-тата година:

max написа:Ако човек има работа и прилични доходи в България, не е необходимо да идва в Германия. Малко си промених мнението, след като отминаха първоначалните години "детска градина" когато всичко беше ново и интересно. Вече усещам, че германците колкото и да са добри, са различни, културата е различна, интересите са различни. Не мога да седна с германци да гледам български филм или да слушам българска музика, нито пък някой може да ме накара да се смея на техните тъпи комедии като например Rubeldiekatz където ме замъкнаха почти насила, или да гледам скучни немски филми. Започвам да усещам носталгия, колкото и да е лошо, враждебно, бедно, примитивно и изостанало в България. И пак повтарям-климата. Може би в Бавария е по-слънчево и зимата повече прилича на такава, но тук в Бремен е ужасно депресиращо, няма слънце през никой сезон, хладно е и духа вятър постоянно. Преди 10 дни обиколих районите на Аахен, Кьолн, Дюселдорф и се убедих, че даже там е малко по-добър климата, по-тихо е и има по-малко облаци, по-закътано е. Тази зима нито един път не побеля от сняг в Бремен, а в България много сняг и много слънце. Така че ето такива малки неща, всъщност с течение на времето могат да се окажат угнетяващи, въпреки парите и подредеността на държавата.

Ето ви и най-прегледно показано, защо си заслужава.
За 2 години, нашият @мах коренно си е променил мнението (пак) и вече не му липсват много неща ;-)

Той max сега е 'фанáл големите кинти и зат'ва морето му е до колéне...
velingrad написа:
onufriy написа:
velingrad написа:...
Евреин е професия. Македонец е диагноза. Руснак и американец е мания. Българин е съдба.. .

Ако съм засегнал някой си, то приемете ми таковата... извиненията и ме не че те те ;-) (виж ми подписите)

...

Нема да се колеме, нема да се пукаме, ама като ке се извѝниш, извинението ти требва да е поне литър, повеке от четиресе градуса и да има мезе! Мезето да не е рáсло, а да е пáсло!

И трите имам- идвай да ти се извинявам ;-) :thumbleft:

За кои три говориш? Да не стане накрая да сакаш пáре или дупе за масрафо? Оти аз пáре немам :mrgreen:

Edit: ****** ако не получи ортикарии от мене, те па нá. Четвърта или пета тема осрах за два дена...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Kasten » 27 Юни 2014, 15:15:29

Вчера споменах за източените 40 милиарда от банките - спестяванията на хората. Днес виждате ли какво се случва?
Пет банки са готови да фалират. Първите са налице - Корпоративна търговска, Първа инвестиционна, Централна кооперативна. Психозата е страшна сред хората. Особено тези, които се парят за втори път - през 1996 и сега.
Защо този късопаметен народ не знае една мъдра мисъл на банкера Буров, че "От комунист власт и от свиня сланина се вземат само по един начин"... Сега народе, като комунистите те оберат до шушка, струва ли си да живееш този мизерен и отчайващ живот? Защо го няма Бенковски да изреве - "На бунт, на оружие, Братя!!!"
Аватар
Kasten
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот thenookie » 27 Юни 2014, 16:24:57

Kasten написа:Вчера споменах за източените 40 милиарда от банките - спестяванията на хората. Днес виждате ли какво се случва?
Пет банки са готови да фалират. Първите са налице - Корпоративна търговска, Първа инвестиционна, Централна кооперативна. Психозата е страшна сред хората. Особено тези, които се парят за втори път - през 1996 и сега.
Защо този късопаметен народ не знае една мъдра мисъл на банкера Буров, че "От комунист власт и от свиня сланина се вземат само по един начин"... Сега народе, като комунистите те оберат до шушка, струва ли си да живееш този мизерен и отчайващ живот? Защо го няма Бенковски да изреве - "На бунт, на оружие, Братя!!!"

Пич гледай си световното и кефовете, не се поддавай на кьорфишеци от БГ медии и краката в леген със студена за успокоение :mrgreen:

Потребители благодарили на автора thenookie за мнението:
didona
Рейтинг: 4%

thenookie
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот palmina » 27 Юни 2014, 17:36:04

max написа:Харесаха ми повечето мнения в тази тема ;-) И аз казвам бягайте и то по-най бързия начин през терминал 2.
Още не мога да се нарадвам на живота си и отношението на работата ми в Германия. Сякаш е друг свят, идеали, в които вече отдавна се бях отказал да се надявам да открия в родината си, тук оживяват реално. Цял живот бях неразбран в България, а и аз не можех да я разбера тази държава и порядките в нея.
А приятелите ми от детството са така или иначе и те пръснати по чужбина :) Двама братя избягаха с родителите си още през 1991 г. за САЩ, откъдето се преместиха в Канада и сега са си там. Друг първи приятел замина в Англия преди 14 години и там остана. Всеки, който види другия свят и е способен-никога не се връща. Връщат се мързеливците, тези, които и в България не са успели-не успяват и навън и започват да говорят колко е зле там какъв стрес е как не умеят да се забавляват и как е по-добре в България и затова са се върнали, за да се веселят с компания...Ако на някои купонът е смисълът на живота, то моят не е. От всички колеги лъха естественост и чисто излъчване.
Изображение

Здравй..Можеш ли да ми дадеш телефон, E-Mail,skype или facebook. Нещо, с което да се свържа с теб. Искам да ти задам няколко въпроса относно Германия и мисля, че би могъл да ми помогнеш. Благосаря ти предварително :) :)
palmina
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот max » 27 Юни 2014, 19:31:19

palmina

onufriy

Защо на българина все кинтите са му в главата. Германия е уникално училище за мен. Тук никой не говори за размера на заплатата си. А аз осъзнах, че повече радост носи удовоствието от работата, работа в която се самоосъществяваш, и уважението и човешкото отношение на шефовете и колегите, а не парите. Да, парите си идват по сметката ми, не съм виждал толкова пари през живота си, но наистина не мисля за това колко получавам. Не това е, което ме мотивира да ходя на работа. Ако те бяха причината да ходя на работа, че аз имам вече толкова пари, колкото да лежа в България поне 2-3 години без да работя, а само да харча. Защо да стоя тук и да бачкам, ако бях заради парите само?
Много неща осъзнах за тези години-първо исках да съм в голям град, исках да получавам заплата, сега вече не ме блазни големият град, нито пък парите, когато ги имаш-спираш да мислиш за тях. ;-)
За мен е важно сега да продължа да се доказвам, аз съм единственият чужденец там и те ще съдят за България от това какво виждат в мен. Преди да ми се усмихне щастието изтърпях много години безработен в България и също в Германия поне 2 такива години... Вече си мислех, че съм неудачник и че никога няма да успея в живота. Но ето че хванах може би последния влак и ми се даде шанс, и когато ми се даде този шанс се оказа че цъфтят талантите отвътре. :-k Важно е да има условия, а тук условията са налице, докато в България не са. Вчера шефт провери още два мои готови проекта-нито една забележка, каза мога да ги разпечатвам и да ги пращам на клиентите. Една колежка каза "той изглежда доволен от твоята работа". Няма по-голяма награда от това, никакви пари не струват повече от потвърждението че успяваш...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот setfan » 27 Юни 2014, 21:10:59

max написа:palmina
Защо на българина все кинтите са му в главата.

Няма по-голяма награда от това, никакви пари не струват повече от потвърждението че успяваш...

Българите броят и стотинки, защото едвам свързват двата края. Тук не говорим за тези които на 20 г. сядат в Мерцедес за 200 000 лева!
Нормално е на запад да успяваш мах защото ти си човек на науката. Там такива хора се ценят много, и трудът им е благо за икономиката и затова получават заслуженото. Прите наистина не ти правят впечетление когато ги имаш.
Да се въра на България и науката. Трудно се съчетават тези понятия, главно заради корупция и шуробаджанащина. Най-често се случва трудът на учените да бъде присвоен от някой, който обира увациите и парите. Предполагам помните скандалите в БАН и финансирането на проекти...спирам. Е, в Германия видях как бизнеса работи с университетите. Финансира се разработването на нови технологии, тяхното тестване и усъвършенстване, след което се внедрават в икономиката и започват да носят печалби. Всички доволни и хоратаа работили по технологиите стават експерити, полуват си заслуженоти и работят с усърдие и желание.
Ето една мисъл която се върти из фейсбук: "Който учи може и да сполучи, а който лъже и краде ще кара БМВ."
Преди я маразех тази поговорка, но вече не ми пука. Образованието винаги е най-силното оръжие. В момента образованието в Бг е на много лошо ниво. Учениците са диви, високомерни, не ходят на училище, псуват учители, изпити се вземат с масово преписване...или както стана с матурата по Английски език, с плащане на някакви тарикати...плати си за да си идиот!
И това ниско ниво на образование поражда още една моя "любима' житейска поговорка "Мачкай за да те уважават!"
Еми "мачкай" , хората в бг наистина се мачкат и се прецакват един друг и от това КОЙ печели?...

Нещата които никога няма да ми липсват от България са:
-мутрите
-циганията
-простотията
-чалгата (има песни с хубава мелодия, текстове и послания, но повечето е разврат, простотия и кючек)

Нещата които ще ми липсват са:
- храната
- приятелите (тези на които може да разчиташ в труден момент)
- прородата
- усещането за уют (когато си с цялото семейство по празниците - Това никакви пари не могат да купят!!!!!!)
- традициите!
- детството
- улиците на които съм проходил и паднал за първи път
Проблемите в странство са ми повече от до болка познати, но и това, което в странство (не всяко де) е на светлинни години от проблемите на "балканска Швейцария" не остават никакъв друг изход от: Бегайте!

За мен България си е точно копие на Русия...богати, самозабравили се, мислещи се за безсмъртни олигарси и тънещи в мизерия хорица, които за всеки случей се давят с алкохол, със и без повод.
Пак ще кажа, мъчно ми е за България, но животът е само веднъж! Живейте го така като ви харесва. Ако не ви харесва, не си трайте, а се опълчете на системата, иначе тя ще ви смачка!
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace

Потребители благодарили на автора setfan за мнението:
rusenec

Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Kasten » 27 Юни 2014, 23:18:59

Нека не споменаваме евреите, арменците, турците. Те не са виновни за нашите тегоби в България нито някъде по света.
Виновни сме си само ние, защото 27 години, като стадо овце отиваме и гласуваме за нашите палачи. През септември, пак ще ги изберем същите. И така до безкрай...
Докато не ни превърнат в част от Турция или Русия. Тази битка се води от векове.
Отивам да живея на спокойствие в Алпите.

Потребители благодарили на автора Kasten за мнението:
rusenec

Аватар
Kasten
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот max » 27 Юни 2014, 23:29:18

Не е вярно че гласуваме. Виж процента на избирателна активност през последните години. Повечето хора не гласуват, но от това става само още по-лошо, защото турците трупат процент... Омагьосан кръг. Няма за кого. И не е реално да се очаква, че ей така ще дойде някой с чисти помисли ще оглави партия и тя ще е прозрачна и ще работи за интересите на благото на хората, а не за себе си. Просто трябва да се започне от дъното, от нулата, от възпитанието, от личния пример, от борбата срещу този "морал" на корупцията, на мутрите, на мачкането. Но за това самата държава трябва да създаде условия, а по посочените горе причини това също няма как да стане в днешните условия на българската реалност. 25 изгубени години, в които се изпусна момента.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот rusenec » 27 Юни 2014, 23:37:09

Турците не са виновни за положението в БГ.
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде

Потребители благодарили на автора rusenec за мнението:
daisymm

Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот rusenec » 27 Юни 2014, 23:41:35

Струва ли си да загърбим всичко в БГ за живот в немско
.
Май това беше темата, и пак го ударихме на политика
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде

Потребители благодарили на автора rusenec за мнението:
daisymm

Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот setfan » 28 Юни 2014, 00:12:47

Извинявам се за предишния си пост малко се олях...та струва си заради образованието. Особенно ако имаш дете и искаш а му дадеш добър старт в живота. Аз не съм обърнал внимание, че първият пост е от 2012 година. Някой знае ли каво е станало с trunner? Стигнал ли е до Германия?
"When the last tree is cut, the last river poisoned, and the last fish dead, we will discover that we can't eat money..." greenpeace
Аватар
setfan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот boyko123 » 5 Юли 2014, 12:17:30

Според мен зависи кое е "всичкото" за загърбване в България, и за какъв живот в "немско" става дума... че светът хич не е черно-бял :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Stojan » 5 Юли 2014, 18:27:47

Извинявам се за въпроса. Кой е казал, че ако се живее постоянно в Германия или другаде, се загърбва България? Какво значи загърбване? Ей ги самолетите - всеки ден има по няколко вече, два часа полет! Нищо не пречи човек да си държи един или два имота в България заключени и като отиде да си е и там у дома си.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Gabinova » 5 Юли 2014, 23:52:41

За мен си струва. Съжалявам само, че не сме го направили по рано.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот Asaly » 7 Юли 2014, 00:41:58

"Ако човек има работа и прилични доходи в България, не е необходимо да идва в Германия."
Ние все пак дойдохме. Когато имаш деца нещата стоят различно. Искам да са българи, но България не ги заслужава. Това, с което се сблъскват децата в Бг е тормоз. Тормоз в училище - от учителите, от съучениците, бой и обиди. Или стават агресивни, "справящи се" с мутренската обстановка, или ги смачкват. Не искам това за децата си. Най-вече заради това дойдох!

Потребители благодарили на автора Asaly за мнението:
dty_76

Asaly
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец