• Advertisement

Струва ли си да загърбим всичко в БГ за живот в немско?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Струва ли си да загърбим всичко в БГ за живот в немско?

Мнениеот max » 7 Юли 2014, 08:09:33

Аз вече не мисля така, както звучеше горното ми мнение. Дори и да имаш пари в България-положението е непоносимо, задушливо. :-k Не че не е имало насилие в училище и по мое време, през соца, пак изобилстваше с криви деца, които тероризират съучениците си, един още в 1 клас ме спъваше постоянно като се подредим по физкултура, понеже по височина ни подреждаха и той беше точно зад мен. Колко пъти се оплаквах на другарката :) нищо не помагаше, не вдява това дете и не вдява, имаше и други и в по-горните класове, които се държаха гадно. Но сега броят на такива ученици е много по-голям.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот daisymm » 7 Юли 2014, 08:46:48

За мен да загърбиш означава да зачеркнеш. Много малко са според мен причините в живота на един човек, които го карат да стигне до момента да загърби нещо. Можеш да загърбиш например порок или стария си живот/самоличност (по криминални, политически или други подобни причини), ако си преследван например. Но да загърбим род и родина (въпреки глобализацията това не са понятия, лишени от смисъл), защото с действието или бездействието си сме позволили на шайка престъпници да диктуват правилата в държавата и да служат като модел за поведение - не, определено не си струва.

Ако направим аналогия със стратегическа игра, то емигрирането поне за мен е по-скоро преминаване на следващо ниво, а не бягство, както споменаха Velingrad, Rashkov1, max, vessy72 (в една друга тема). И Терминал 2 не е отворен само в едната посока. Загърбването на играта означава да смениш диска. За радост или съжаление живота не е PSP и смяната на диска не е толкова просто нещо. Надявам се, това не е пътя и на повечето от нас.

Иначе познавам хора (за щастие са единици), които действително са загърбили живота в България.
Сменят си имената (защото им създават неудобство на бизнеса), говорят си на немски вкъщи (уж за да научат децата по-бързо езика) и др. Но този тип поведение е познат от близката ни история - увлечение на част от българската интелигенция и бизнес по гръцкия език и подражание на гръцката мода и бит през XVIII и началото на XIX век. За щастие, с укрепването на българското национално самосъзнание постепенно се изживява.

Хубав ден!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
Doroteya_G
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Kasten » 7 Юли 2014, 10:01:56

Абсолютно споделям мнението на stojan. Отиването в чужда страна е продиктувано от икономически причини и политическо несъгласие с управляващите държавата ни 27 години. И като ние, които се смятаме за свестни, не можем по никакъв начин да променим статуквото, си дигаме шапките и там да останат политиците, циганите и турците. И да си правят избори до дупка.

Потребители благодарили на автора Kasten за мнението:
dty_76

Аватар
Kasten
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот didona » 7 Юли 2014, 12:12:37

max написа:Аз вече не мисля така, както звучеше горното ми мнение. Дори и да имаш пари в България-положението е непоносимо, задушливо. :-k Не че не е имало насилие в училище и по мое време, през соца, пак изобилстваше с криви деца, които тероризират съучениците си, един още в 1 клас ме спъваше постоянно като се подредим по физкултура, понеже по височина ни подреждаха и той беше точно зад мен. Колко пъти се оплаквах на другарката :) нищо не помагаше, не вдява това дете и не вдява, имаше и други и в по-горните класове, които се държаха гадно. Но сега броят на такива ученици е много по-голям.

И какво в чужбина няма такива деца. Всички са много толерантни, еднакво добре възпитани и отнасящи се прекрасно особено към емигрантските деца.

Потребители благодарили на автора didona за мнението:
bromma

Аватар
didona
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Asaly » 7 Юли 2014, 12:48:56

didona написа:И какво в чужбина няма такива деца. Всички са много толерантни, еднакво добре възпитани и отнасящи се прекрасно особено към емигрантските деца.

Разбира се, че има, децата са си деца. Но има и адекватни учители и родители. На какво бях свидетел в едно от "елитните" варненски училища! Едно момче лежи на земята и трима го ритат, покрай тях мина учителка и даже не ги погледна! Шумът в училището беше невъобразим, попитах сина ми така ли е винаги, а той отговори: "свиква се". Първото, което ме впечатли в училището тук беше, че беше сравнително тихо. Децата говореха, смееха се, но нищо екстремно. Поздравиха ме всичките, когато минах покрай тях… Не смятам, че тук децата са по-умни, просто са по-добре възпитани.
Asaly
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот bromma » 7 Юли 2014, 13:36:46

Е, тук не се бият, но това е може би заради мобилките - ходят на у-ще за да се снимат и да си пращат емемеси. Учителите не преподават, а се занимават с адм. работи, който не участва във фотоизблиците си гледа филми на персоналните лаптопи. Да, в часовете. До преди 2 години даже и не влизаха в часовете и министерството се принуди да обвърже детскитге с присъствието - демек при над 6 отсъствия, семейството губи почти 30% от детските. Струва ми се, че дъщеря ми е в "чалгария" без чалга.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 252 пъти

Мнениеот max » 7 Юли 2014, 18:41:37

Стига бе, тва в Швеция ли? #-o
Аз си мислех, че само в България и само в моите часове, когато бях учител по география там 1 срок. Повече не издържах и се махнах. Истинско мъчение беше, мислех, че аз нямам подход и аз съм изгубил авторитета, та не ми обръщаха внимание изобщо, играеха на карти или пускаха музика на телефоните си, не си купуваха учебници и не пишеха дори плана на урока. Нищо не можех да ги накарам да правят. Още от началото ми казаха "откажете се сам, защото иначе ние ще ви откажем". Само 5 момичета на предните часове имаха учебници, само те внимаваха какво преподавам и само те учеха и знаеха. Всички други-нула внимание и нищо не знаят. Качваха се дори и сядат с гръб към мен на катедрата, една си извадила огледалце и грим и цял час се гримира... Друга на втората минута от началото на часа "искам да изляза до тоалетна"/къде е била през междучасието– след 5 минути се връща с един огромен хамбургер и смята да го яде по време на час. Един път се качваха по рафтовете на шкафа и го събориха, разпиляха саксии, и това десетокласници се държат като деца, аз напуснах часа и им казах, че другия час ще ги изпитвам на новия урок, който не съм могъл да предам заради тази дивотия със счупения шкаф и разпилените саксии. Те отишли и казали на директорката, че съм напуснал часа, та тя ми звъни да се връщам, нямал съм право да напускам часа. Е какво има право един учител изобщо??? Няма право да напуска урока, няма право да ги гони, не е добре да им пише двойки, защото това не те, а той бил виновен, че не може да ги научи на нищо... Един път беше шумно, директорката чу и ме вика в кабинета си. После втори път-те идваха да ме защитават. Голям цирк. Създаде ми се комплекс за малоценност. :( Нямам думи просто. Бях като жертва в устата на лъвовете, всеки час.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Kasten » 7 Юли 2014, 19:00:05

Писах половин час и текста ми изчезна.
Отказвам се и много здраве на админите.
Дано не са поредните внедрени ченгета- манипулатори.
Предварително им се извинявам, ако са светни хора.
Аватар
Kasten
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rashkov1 » 7 Юли 2014, 20:01:02

На калпав водолаз , водораслите му пречат. Аз залагам , че са свестни, търси проблема с изчезването на текста другаде.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Kasten » 8 Юли 2014, 17:14:15

Бе защо сте толкова едностранчиво ограничени всички, които се правите на нещастни емигранти (не имигранти, това е неправилна езикова форма привнесена от американската лексика). Защо като турците не си намерите подходящото място в обществото, това, което Великият германски народ ви предлага, а се хващате за думите на някой неизвестен глупак? 50% от емигрантите са необразовани и търсещи препитание в друга държава, другите 50% са тези, които се мъчат да учат да работят, да създават продукт за немската нация. А оттам и за цяла Европа.
Така че, г-н Водолаз, махнете водораслите от съзнанието си, които пречат да видите чистите намерения на хората около Вас. Това, че ми е изчезнал тескта, несправедливо обвиних админите, за което се извиних. По-важното е, че това е форум не за това на кой какво му е изчезнало, а да споделяме проблемите и истините за живота в Европа. Това значи от България, до Германия. Моите понятия са твърде стеснени по отношение на европейските граници. Британците не ни понасят от векове (не са ми известни точните причини), франсетата, в последните 10 години станаха патриоти, шовинисти, ксенофоби, но към белите от изтока. Франция е пълна с африканци (нямам против), но да си им кусат попарата. Гетата затворени със зидове и бодлива тел дали са много хуманни???????? Г-да франсета...
Това в Германия поне го няма.
Ще помоля онези, които искат да влизат в словесен двубой с мен, да не занимават форума. Да ми пишат на мейл
kasten@blizoomail.bg
Благодаря на тези, които ще прочетат добросъвестно писаното от мен.
Така ще е и по-коректно, по джентълмеско...

Потребители благодарили на автора Kasten за мнението:
veilet

Аватар
Kasten
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rashkov1 » 8 Юли 2014, 20:08:53

Водолаза не съм аз .... и по принцип приемам молбата Ви за словесния двубой обаче дефакто нямам време и няма да Ви пиша на лични извинети. А като цяло доста добронамерено подходих ... Като за финал не съм БЕ и не съм ограничен ( само за статистиката). Прегледах и вашата статистика, като цяло за регистриран през 2008г , 8 мнения ....., ( не че не харесвам повечето от тях).

Потребители благодарили на автора Rashkov1 за мнението:
estira

Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот daisymm » 8 Юли 2014, 21:09:12

А сега ви моля да се продължите с дискусия по темата, при това по възможност тук във форума, защото сме заредени с трепетно очакване :mrgreen:

Задочни дуели чрез лични-млични и пощи-мощи ще бъдат считани за ала-бала :-({|=
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
rusenec

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Stojan » 6 Август 2014, 08:03:58

Темата май отиде към "Струва ли си за някакви 2.000 да се ходи чак в Германия". Не че "загърбването" беше по-изискано.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот ivovutov » 28 Август 2014, 17:31:12

Тук в тая тема или пишеш че си струва или ти трият мнението! Къде отидоха предишните 3-4 коментара ! Не така! Нали целта е да се покаже истината на хората! Защо триете!
ivovutov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот boyko123 » 28 Август 2014, 17:51:11

Доколкото виждам, няколко коментара са били преместени в нова тема, специално за автомобилите и собствениците им:
Размисли за автомобилите в Германия и техните собственици

Ако ви е "изчезнало" мнение (т.е. и в новата тема го няма) и не сте получили предупреждение от модератор че е било изтрито, моля пуснете го пак.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец