• Advertisement

интеграционен курс Мюнхен

интеграционен курс Мюнхен

Мнениеот Ivaylo Komitov » 3 Юни 2012, 16:27:11

Здравейте!! Виждам, че има много хора живеещи в Мюнхен. Имам въпрос към тях и към другите вещи по въпроса :) Четох много, повтарях, потретях и в крайна сметка не мога да се ориентирам та за това моля за малко внимание и помощ :) От около 1 месец съм в Мюнхен и искам да започна този интеграционен курс, но трябвало да имам адресна регистрация, за да ми обърнат внимание :( Намерих адресна регистрация, която е напълно фиктивна и нямам никакъв достъп до дадената пощенска кутия за евентуално получаване на документи! Сега до колкото чета трябва да се запиша в VHS някъде из Мюнхен, обаче къде има тук ... идея си нямам :( После някъде прочетох, че след подаване на документи трябвало да чакам неопределен период от време, за да получа някакво писмо. Всичко е много добре, но аз не работя и нямам доходи ;) За това видях алтернативен вариант за мен, а именно подаване на документи чрез интернет :) Може ли да ми кажете евентуален сайт за on-line регистрация и въобще каквато и да била помощ ще ми е от голяма полза! Благодаря :)

red: vel...
Ivaylo Komitov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля за малко помощ

Мнениеот vdmk » 3 Юни 2012, 16:31:55

ето:http://www.mvhs.de/Kontakt--1904.htm

Потребители благодарили на автора vdmk за мнението:
Ivaylo Komitov
Рейтинг: 4%

vdmk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Gabinova » 3 Юни 2012, 18:22:51

Здравей Ивайло, на твоята молба към мен, за някаква помощ-с удоволствие-само не ми е ясно каква точно помощ търсиш. Тук в Германия, Мюнхен или където и да е адресната регистрация е много важна, казваш, че живееш тук от около месец, е къде живееш-нямаш ли там адрес, на който да си получаваш писмата, не си ли се регистрирал там , където спиш? Тук получаването на документи по пощата е широко разпространено. Не работиш и нямаш доходи - интегр. курс ако искаш да си го плащаш не мисля, че ще ти откажат, но ако искаш безплатно, по програмите на 'Migrationsamta" - BAMS, то тогава ще ти е по сложно? Темата за инт. курс е много ясна и пълна с инфо. www.mvhs.de , това е адреса на едно от училищата провеждащи курсове, друго такова е например www.inlingua-muenchen.de Просто виж по адреси кой филиал ти е най близо и отиди на место. Ще направиш тест, както са ти писали и ще ти кажат накъде и какво , по натам. Ако още нещо не ти е ясно - питай, но чети внимателно и изписаните теми. След посещението ти в някое от училищата, пиши какво са ти казали.

Потребители благодарили на автора Gabinova за мнението:
Ivaylo Komitov
Рейтинг: 4%

Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот vdmk » 4 Юни 2012, 14:53:23

Ивайло,трябва вече да си ходил до MVHS.Кажи какво стана
vdmk
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vdmk » 5 Юни 2012, 17:04:55

Иво,писах ти на лични
vdmk
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 5 Юни 2012, 17:10:02

vdmk написа:Иво,писах ти на лични

Идеята на форума не е да си пишем лични съобщения. Какво лошо има да върнете жеста и да споделите информацията с другите потребители?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот vdmk » 5 Юни 2012, 17:16:58

ок.Информацията е че до понеделник са във ваканция
vdmk
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Ivaylo Komitov » 7 Юни 2012, 23:00:22

Извинете ме :) Да до понеделник най-рано са почивка и след това ще се възтанови записването за новите желаещи :)

Поздрави :)
Ivaylo Komitov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти

Re: интеграционен курс Мюнхен

Мнениеот vivendi » 13 Юни 2012, 13:34:10

Здравейте на всички,
И аз в момента се сблъсквам с въпросната агенция по миграция в Мюнхен и имам следния проблем...Накратко:
От Март месец живея в Мюнхен имам адресна регистрация и всички нужни документи. Регистрирал съм се в Agentur für Arbeit като търсещ работа и от там три месеца по късно решиха че само с Английски език няма да стане и решиха да ме пратят да уча Немски...въпросният интеграционен курс по немски език. Отидох във въпросната институция "Bundesamt für Migration" (на адрес: Boschetsnederstr. 41 - 81379 München).Нямам думи за колко зле - организация става въпрос там...както и да е...От там ми дадоха едно листче с документите които да подготвя и да им ги занеса.Документите са:
- Kopie des Personalausweises oder Reisepasses -> (Копие от Лична карта или Паспорт)
- Kopie der Meldenbescheinigung -> (Копие от адресната регистрация)
- EU-Bürger: Freizügigkeitsbescheinigung (KVR) -> (мисля че е: Документ че свободно можем да пребиваваме в Германия)
- Kopie des Mietvertrags -> (Копие от договор за наем)
- Verdienstbescheinigung (Arbeitgeber) -> Копие от договор за работа
Това са изискваните ми документи. От горе изброените нямам: Kopie des Mietvertrags тъй като живея при приятели и Verdienstbescheinigung (Arbeitgeber) тъй като съм безработен и си търся работа чрез Agentur für Arbeit.
Изчетох всички теми във форума за този проблем, някой сънародници са се регистрирали много по-лесно и без пречки...
Искам да Ви запитам дали това е нормално да ми изискват Договор за наем???
И наиситна ли всички тези документи са ми нужни?
Същто така ме интересва дали освен тази институция за миграция мога да подам документите някаде другаде?

Благодаря Ви предварително за отговорите Ви!
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 7 пъти

Мнениеот Gabinova » 13 Юни 2012, 14:59:43

Да нормално е да ти искат всички тези документи, щом кандидатстваш за курс, който ще ти плащат те. Тези които са записали курс лесно, са си го плащали сами. Какво точно не ти хареса в организацията в този амт- документите се подават на нещо като рецепция, на охраната-която играе ролята на входящо гише. След като нямаш договор за работа, от Arbeitsamt-а, трябва да са ти дали документ, че те те пращат на този курс-представи им него. Преди време разбрах, че разрешение за Инт. курс може да се получи и от Landratsamt, но къде точно не зная, виж в отдела за чужденците, откъдето са ти издали Freizug.... Питай там.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vivendi » 13 Юни 2012, 15:31:37

Здравейте,
Не ми харесва цялата им организация...Първият път като ходих там с мен беше човек който знае перфектен немски език и тои говорише с тези които уж са информация (ако питаш мен са си охрана). Жената стоя гледа документа от Agentur für Arbeit мисли, чуди се пак го гледа пак мисли и вика че незнае какво е това и ние и обесняваме че са ни изпратили от агентурата за работа за курса по немски и тнт...и пак се чуди...на едно малко листче беше закрепен адреса на Бундесамт за миграция и тя го видя и каза да това е този адрес....а и телефонният номер е този тук...някаква супер учудена...Аз бях потресен...
Чесно казано и Чичкото-Охрана който явно се води шеф на служителката там недава информация...Защото все пак мен ме интересува кое ниво на курса е как се провежда как е що е...
Ама какво да се прави ...
Това до тук беше извън темата... Сега по темата:

Хубаво те ми поемат процентно разноските по курса - защо ще ми изискват договор за наем - като аз си имам адресна регистрация...Ако е за да видят какви пари плащат приятелите ми за наем и да преценят дали попадам в групата която трябва да поемат разходите е глупаво заштото аз съм на гости при тях докато науча език и си намеря работа...А имам и документ че неполучавам помощи...

Ще видим какво ще се получи :)
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vdmk » 13 Юни 2012, 18:20:44

Аз си отидох направо в училището и не са ми искали документи.Вярно,платих но само половината сума.На 1 час(60мин) по 1 евро.Ако ви се струва много.........Жената при която се записах ми каза че ще пусне някакви документи до BAMFза да ми намалят от таксата.И така за 300 часа вместо 600 аз платих 300евро
vdmk
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Gabinova » 13 Юни 2012, 18:43:25

Към vivendii Според мен си в някаква грешка, в този амт, само си подаваш документите-там инфо за курсовете няма. Ако те преценят, че отговаряш на техните условия ти изпращат един документ, с който ти казват, че имаш срок от две години да започнеш и завършиш този инт.курс. От там нататък или преди това, ти сам трябва да си намериш училище, което провежда тези т.н. Инт. курсове. Носиш им документа от амта, от който ще е видно, че ти няма да заплащаш нищо. А всички свои въпроси, ги задаваш на място в училището, където ти правят един бърз тест-за да преценят нивото, от което да започнеш. Това е в общи лини.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vivendi » 13 Юни 2012, 19:45:27

Gabinova написа:Към vivendii Според мен си в някаква грешка, в този амт, само си подаваш документите-там инфо за курсовете няма. Ако те преценят, че отговаряш на техните условия ти изпращат един документ, с който ти казват, че имаш срок от две години да започнеш и завършиш този инт.курс. От там нататък или преди това, ти сам трябва да си намериш училище, което провежда тези т.н. Инт. курсове. Носиш им документа от амта, от който ще е видно, че ти няма да заплащаш нищо. А всички свои въпроси, ги задаваш на място в училището, където ти правят един бърз тест-за да преценят нивото, от което да започнеш. Това е в общи лини.

Здравейте,
Благодаря Ви много Gabinova за изчерпателните отговори и отделеното внимание към моят проблем!
След толкова лутане и аз стигнах до този извод (че ще преценят дали отговарям на изискванията им и ще ми изпратят този документ по пощата) и се ориентирах как стои въпроса с прословутият ми курс по немски. Утре отивам да си оправям останалите документи и след това ако остане време до Амта за миграция.

Успех на всички заели се с тази задача да се запишат и изучат Немския език! :)
vivendi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот antika » 23 Юни 2012, 21:00:18

vdmk написа:Аз си отидох направо в училището и не са ми искали документи.Вярно,платих но само половината сума.На 1 час(60мин) по 1 евро.Ако ви се струва много.........Жената при която се записах ми каза че ще пусне някакви документи до BAMFза да ми намалят от таксата.И така за 300 часа вместо 600 аз платих 300евро

Здравей!В кое училище отиде и на какво основание са ти направили намалението_Имам и друг въпрос!За дъщеря ми която иска да запише немски курс тук и после да кандидатства,кой вариант е за предпочитане/интеграционен курс или съвсем нормален курс по немски.А също така къде е най удачно и изгодно разбира се,да я запиша.Предварително благодаря на отговорилите!
antika
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Мюнхен