• Advertisement

Зареждане пропан/бутан в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот tem_control » 4 Септември 2012, 23:18:44

Здравейте юнаци немски,
Моля,за информация зареждат ли се в немско БГколи с пропан/бутан и български газови бутилки с пропан/бутан
tem_control
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот brumbar » 4 Септември 2012, 23:26:58

tem_control написа:Здравейте юнаци немски,
Моля,за информация зареждат ли се в немско БГколи с пропан/бутан и български газови бутилки с пропан/бутан

Кой очакваш да ти зареди?
Тук е на самообслужване, като на голяма част от газколонките се плаща с ЕС карта.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот daisymm » 5 Септември 2012, 11:16:46

brumbar написа:
tem_control написа:Здравейте юнаци немски,

Кой очакваш да ти зареди?
Тук е на самообслужване, като на голяма част от газколонките се плаща с ЕС карта.

Както става ясно от информацията на brumbar, няма проблем да заредиш в Германия автомобил с БГ регистрация и газова бутилка с LPG, защото в общия случай колонките са на самообслужване.

Но има особеност, при нас в Sachsen е нужен преходник (мисля, че така е за цяла Германия), който може да си купиш от всеки магазин за газови уредби в България.

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот nickolay » 5 Септември 2012, 19:38:44

В цяла Германия е така,преходниците в България струват около 12-14лв и са два вида,за газови уредби Ловато,и за всички останали.

Потребители благодарили на автора nickolay за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

nickolay
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 11
Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот tem_control » 5 Септември 2012, 20:59:59

Благодаря на всички но май не се изразих разбираемо относно зареждането с пропан/бутан:
1.За колите разбрах.
2.Относно БГ газова бутилка - става дума за стандартна бутилка за битови нужди,вместимост около 27литра,производство на ВМЗ СОПОТ, съоръжава се с редуцирвентил от който с маркуч отива до газова печка и т.н.Тези бутилки се зареждат в БГ в специални пунктове или се сменят празно- пълно,а нелегално само вечер по тъмно на газстанциите.Там на пистолета за зареждане на автомобилите персонала слага накрайник с който се зарежда бутилката.Не знам в немско пистолетите имат ли такова приспособление (за БГ стандарта на бутилката).В магазините в БГ такъв накрайник не се продава,защото е забранено зареждането на бутилките на газстанции за автомобили.Та попитах ,мога ли на газстанция в немско да заредя такава БГ бутилка, като разбрах,че газстанциите са на самообслужване.
Между другото,какво име има застраховката "Гражданска отговорност" в немско ?
tem_control
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 6 Септември 2012, 00:45:03

tem_control написа:Благодаря на всички но май не се изразих разбираемо относно зареждането с пропан/бутан:
1.За колите разбрах.
2.Относно БГ газова бутилка - става дума за стандартна бутилка за битови нужди,вместимост около 27литра,производство на ВМЗ СОПОТ, съоръжава се с редуцирвентил от който с маркуч отива до газова печка и т.н.Тези бутилки се зареждат в БГ в специални пунктове или се сменят празно- пълно,а нелегално само вечер по тъмно на газстанциите.Там на пистолета за зареждане на автомобилите персонала слага накрайник с който се зарежда бутилката.Не знам в немско пистолетите имат ли такова приспособление (за БГ стандарта на бутилката).В магазините в БГ такъв накрайник не се продава,защото е забранено зареждането на бутилките на газстанции за автомобили.Та попитах ,мога ли на газстанция в немско да заредя такава БГ бутилка, като разбрах,че газстанциите са на самообслужване.
Между другото,какво име има застраховката "Гражданска отговорност" в немско ?

По тoчка 2 – Това дето става в Бг с тия нелегални зареждания на бутилки го забрави за немско.Няма да стане. Препоръчвам ти да заправиш за това- дори и да намериш преходник и т.н демек от техническа страна всичко да е Ок – на повечто места дето нещо е на самообслужване има камери и като те видят какво вършиш ......нататаък не ми се говори.

Гражданска отговорност = KFZ-Versicherung
Следващо ниво е частично каско = teilkasko и накрая е какско = kasko
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Зареждане пропан/бутан в Германия

Мнениеот tem_control » 6 Септември 2012, 17:12:57

Благодаря "satbradar",
Въпросът ми за БГ газовата бутилка е за ЛЕГАЛНО и НОРМАЛНО зареждане на газстанция т.е. стандарта на нашата бутилка съвпада ли с немския(би трябвало да съвпада) ИМА ЛИ НЯКОЙ ЮНАК В НЕМСКО , КОЙТО ДА Е ЗАРЕЖДАЛ НОРМАЛНО БЪЛГАРСКА БУТИЛКА ЗА ПРОПАН/БУТАН - 27 литра , производство на ВМЗ Сопот., ИЛИ ДА Е ЗАМЕНИЛ ПЪЛНА за ПРАЗНА.
tem_control
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот brumbar » 7 Септември 2012, 00:38:02

tem_control написа:Благодаря "satbradar",
Въпросът ми за БГ газовата бутилка е за ЛЕГАЛНО и НОРМАЛНО зареждане на газстанция т.е. стандарта на нашата бутилка съвпада ли с немския(би трябвало да съвпада) ИМА ЛИ НЯКОЙ ЮНАК В НЕМСКО , КОЙТО ДА Е ЗАРЕЖДАЛ НОРМАЛНО БЪЛГАРСКА БУТИЛКА ЗА ПРОПАН/БУТАН - 27 литра , производство на ВМЗ Сопот., ИЛИ ДА Е ЗАМЕНИЛ ПЪЛНА за ПРАЗНА.

На мен не ми е известно наличието на чак толкова голям балкански юнак, който да си зарежда нормално българска бутилка (пък била тя и от ВМЗ Сопот).
Не са ми ясни две неща:
1. Защо ти е да си носиш бутилката от България, след като тук се предлагат абсолютно същите (но легални) услуги. Спокойно може да си поръчаш бутилка и после да сменяш празна за пълна (не разбирам твоето желание за обратна замяна). Ето ти една фирма, която работи на подобен принцип (както Топливо в София) - http://www.progas.de/geschaeftskunden_f ... typen.html
2. Поради каква причина ни занимаваш с твоите газови проблеми, в тема където се дискутира шофиране на автомобили с БГ регистрация в Гермнаия?

И да е пълен СПАМ-а и от моя страна, ще добавя с информация - много е вероятно когато на една бензиностанция има поне две колонки с газ, то на едната да може да се зарежда без преходник ("пистолетът" е същия като в България).
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!

Потребители благодарили на автора brumbar за мнението:
DrJeckyl_and_MrHyde

Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Мнениеот tem_control » 7 Септември 2012, 11:50:42

Благодаря"brumbar",това решава въпроса !
Не мога да ти помогна обаче че не го разбираш.Може би защото си далеч от техническата страна,не знам.
tem_control
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот brumbar » 7 Септември 2012, 12:31:05

tem_control написа:Благодаря"brumbar",това решава въпроса !
Не мога да ти помогна обаче че не го разбираш.Може би защото си далеч от техническата страна,не знам.

Типично по български!!! Слабоинформиран/неинформиран българин задава въпрос и после получава отговор на своето питане. В замяна (за благодарност), отроворилия получава обяснение колко е глупав.

Тук е мястото да сложа едно любимо словоизлияние:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

П.П.: Опита ми с газ (пропан-бутан) е от над 20 години. Дали не съм запознат с техническата страна?
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Re: Зареждане пропан/бутан в Германия

Мнениеот tem_control » 7 Септември 2012, 21:53:03

Благодаря,"brumbar",
Има една българска приказка за кучето,дето седи 20г. пред касапницата.Между другото,можеш ли да излезеш от анонимност? И с това приключвам.
tem_control
Нов потребител
Нов потребител

Re: Зареждане пропан/бутан в Германия

Мнениеот velingrad » 7 Септември 2012, 21:57:33

tem_control написа:Благодаря,"brumbar",
Има една българска приказка за кучето,дето седи 20г. пред касапницата.Между другото,можеш ли да излезеш от анонимност? И с това приключвам.

@tem_control,
това е форум, където всички са анонимни, ако го желаят. Ако не те устройва, то остава твой проблем.

tem_control написа: И с това приключвам.

...и защо? Защото не получаваш "правилният" отговор?

p.p. ...аз пък съм чувал за една касапница, дето стояла пред кучето ;-)
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
DrJeckyl_and_MrHyde

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот naselo » 8 Септември 2012, 10:21:52

brumbar написа:
tem_control написа:Благодаря"brumbar",това решава въпроса !

Типично по български!!! Слабоинформиран/неинформиран българин задава въпрос и после получава отговор на своето питане. В замяна (за благодарност), отроворилия получава обяснение колко е глупав.

Тук е мястото да сложа едно любимо словоизлияние:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
П.П.: Опита ми с газ (пропан-бутан) е от над 20 години. Дали не съм запознат с техническата страна?

Веднъж правиш опит да обидиш човека с "българска работа" и че е тъп, в следващия момент цитираш смешката за българския форум, където ти си обектът на забавлението! Личи си откъде си :thumbleft:
Има лесни за досещане ситуации, в които възникват въпроси дали занимаването с замяна на бутилки е възможно. Например, ако ен си закрепостен към офис или макдоналдс и пътуваш за удоволствие из Германия. Тогава може да вземеш бутилка от един доставчик и в друга област следващият да ти откаже да я замени. Предполагам, че това не е проблем, би трябвало да е обмислено и решено от местните, но като не знаем? Затова е и темата.

За газовите бутилки - виждам в Германия да се ползват онзи тип бутилки, които имат кран и се свързват към инсталацията с резба. Преди няколко години забелязах, че моите приятели от Берлин си разнасят техните си бутилки. При зареждане си оставаха същите, не са ги сменяли.
Бутилки от този вид има и в Бг, не са скъпи. Ползват се с отделен от бутилката редуцир вентил, който е много популярен из Европа.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Назад към Новобранец