• Advertisement

Здравно осигуряване на дете от родител

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Здравно осигуряване на дете от родител

Мнениеот antika » 17 Септември 2012, 21:32:37

Здравейте съфорумци!Надявам се да получа актуално инфо по моето питане.Така...работя тук и имам Unbefristet.Октомври идва дъщеря ми,за да учи немски,записала съм я в курс към Mvhs и евентуално после да запише университет.Ще живее при мен.Въпроса ми е,мога ли да я осигурявам здравно аз с моята здр.осигуровка и евентуално може ли тя да работи на 400 еуро база.Изобщо по какъв ред да процедираме за да бъде всичко напълно редовно и законно.Да я регистрирам ли като търсеща работа?Много ще бъда благодарна за отговорите,че нещо съм се притеснила :-k
antika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: ??питане за новобранка

Мнениеот velingrad » 17 Септември 2012, 22:10:37

Въпросителни (??) преди "питанка", са меко казано необичайни, но както и да е- оригиналност някаква...

Ако дъщеря ти е под границата (писано във Форумите), и работиш легално, може да я застраховаш под твое име. Може и да работи на 400 Basis, но само ако е студентка- ей така, само защото има предвид да кандидатства- не става.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот antika » 17 Септември 2012, 22:38:56

Да velingrad,работя легално.Какво имаш в предвид под границата?Трябва ли да има 3 месеца адресна регистрация за да може да се региструра на трудовата борса?A,въпросителните са неволни.Благодаря за отговора!
antika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 17 Септември 2012, 22:56:42

Моля те,
обширно е обяснено и обяснявано, кой и кога (като студент- примерно) може да работи- колкото и да е позволено.
До 25 години, ако дъщеря ти учи - Berufsausbildung/Studium, може да е застрахована при теб, като Familienversicherung.

Хора... намерете време и попрочетете темите в сайта. Уморително е, на всеки лично да се обяснява. Не е нежелание, но препредъвкване е контрапродуктивно.

p.p....отговаряме с удоволствие, но и "самочетене/ самотърсене" не е незаконно.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Новобранец