• Advertisement

От сезонна заетост към постоянна

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

От сезонна заетост към постоянна

Мнениеот tanibosa » 7 Ноември 2012, 10:04:44

Здравейте на всички, имам питане, което може и да е обяснено някъде из форума, но аз така и не го намерих. Надявам се запознати с подобен казус да ме ориентират в ситуацията. А именно- вече 2 поредни години ходя на един остров в Северно море и работя като камериерка при един и същ работодател. Винаги е било сезонна заетост, легално, имам осигуровки към Barmer GEK, здравна карта, банкова сметка, а от тази година и Anmeldung на адреса на хотела. Повярвайте ми, за всичко съм се бутала сама, сама си намерих работата и си извоювах позиции. Сега обаче имам оферта за работа в Trier, разговарях с работодателя вече и по телефона, той казва, че не е проблем Arbeitserlaubnis-ът, както и че ми осигурява квартира. Въпросът ми е, какъв точно ми е статутът, според вас, трябва ли да чакам тези прословути 3 месеца и кога точно трябва да го получа това разрешително, докато съм си тук, или като отида там. Може би е важно да поясня, че имам семейство и целта на цялата тази гимнастика е да отидем всички там.
Дано съм била ясна в питането си, след всички тези обяснения... Хубав ден на всички! :)

Поздрави: Татяна
tanibosa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: От сезонна заетост към постоянна

Мнениеот ysmivka » 7 Ноември 2012, 10:54:08

В твоя случай случай разрешително се получава след 12м. непрекъсната работа. Или нещата ще зависят от договора който ще ти направи новият работодател.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
tanibosa
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот tanibosa » 7 Ноември 2012, 11:01:18

Това значи ли, че семейството ми ще може да дойде чак след година? И какъв статут ще имам за тези 12 месеца? Всъщност, забравих да спомена, че новото ми предложение е за постоянна заетост, не отново за сезонна. Ако това има някакво значение.
tanibosa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот brumbar » 7 Ноември 2012, 12:51:51

Здравей,
в твоя случай почти всичко зависи от новия ти работодател. Щом е готов да ти издаде Arbeitserlaubnis и да ти осигури квартира, а ти искаш да вземеш цялото си семейство при теб, то трябва квартирата да е достатъчно голяма, за да живете там. В този случай те могат да пристигнат при теб в първия удобен момент след като започнеш на новото място.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!

Потребители благодарили на автора brumbar за мнението:
tanibosa
Рейтинг: 4%

Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот ysmivka » 7 Ноември 2012, 14:50:56

tanibosa написа:Това значи ли, че семейството ми ще може да дойде чак след година? И какъв статут ще имам за тези 12 месеца?

Според мен въпросът е: Ще мога ли да издържам семейството си?
Ето и теми за четене:http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=32&t=485&p=136232&hilit=arbeitserlaubnis+unbefristet&sid=44ff6e742d6cdb348b4a22e0cfeed749#p136232
viewtopic.php?f=32&t=4294&p=125057&hilit=arbeitserlaubnis+unbefristet&sid=44ff6e742d6cdb348b4a22e0cfeed749#wrap
има и други, трябва да се потърси.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Назад към Новобранец