• Advertisement

Работа-камериерка в малък град

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Работа-камериерка в малък град

Мнениеот Purple_cat » 10 Януари 2013, 13:51:50

Здравейте, наскоро кандидатствах за работа в Германия по интернет. От един хотел се съгласиха да ме назначат като камериерка. Това, което ми предлагат е 1350,72 евро на месец/бруто. Отделно трябва да си плащам квартира, която казаха, че ще е околко 250 евро. Как ви се струва тази оферта? Става въпрос за малък град в Долна Саксония, на 100 км от Хановер. Благодаря ви предварително!
Purple_cat
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Работа-камериерка в малък град

Мнениеот Rosen67 » 10 Януари 2013, 14:09:27

ако говориш немски -- действай смело, А кой е сайта ?
Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Purple_cat » 10 Януари 2013, 14:36:40

Rosen67 написа:ако говориш немски -- действай смело, А кой е сайта ?

Ами, да, мисля, че ще се справя, нивото ми е А2/Б1. А сайтът е http://www.hotelcareer.de Там има обяви и за Австрия и Швейцария. :-)
Purple_cat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот londonman » 10 Януари 2013, 23:40:16

Струва ни се зле платено. Можеха да ти дадат поне да спиш безплатно...инак квартира 250 ако си сама в нея и влизат в сумата сметките е много добре. Лошото е че ще ти остават твърде малко пари накрая, но ако не се отпускаш много (а в малко градче няма къде да харчиш) - ще си добре. Храна от 150Е нагоре, транспорт почти нищо, ако си наблизо до работа = в крайна сметка може да спестиш едни 200Е на месец без да мизерстваш но и без екстри.
Кое е името на града? Има доста курортчета по 10-15хил жители.

ПП: не знам нивото на заплащане в твоята професия, коментарите са само по разходите и какво остава.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот Purple_cat » 11 Януари 2013, 12:25:41

londonman написа:Струва ни се зле платено. Можеха да ти дадат поне да спиш безплатно...инак квартира 250 ако си сама в нея и влизат в сумата сметките е много добре. Лошото е че ще ти остават твърде малко пари накрая, но ако не се отпускаш много (а в малко градче няма къде да харчиш) - ще си добре. Храна от 150Е нагоре, транспорт почти нищо, ако си наблизо до работа = в крайна сметка може да спестиш едни 200Е на месец без да мизерстваш но и без екстри.
Кое е името на града? Има доста курортчета по 10-15хил жители.

ПП: не знам нивото на заплащане в твоята професия, коментарите са само по разходите и какво остава.

На мен също ми се стори странно, че няма да ме настанят в хотела. Не пишат, дали влизат сметките в тази сума. Градът е съвсем малък - около 6000 жители. Но мисля, че като за начало е добре, а после ще си търся друга работа. :-)
Purple_cat
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stef_63 » 12 Януари 2013, 19:29:08

В същия сайт има таблица/пишеш колко ти е брутото и ще видиш колко ти е нетото-колко ще получиш чисто
stef_63
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот witkoff » 31 Януари 2013, 04:34:08

Ако искаш да пробваш..става..Но това за парите ще се окаже различно..и може да не ти излязат сметките.В повечето хотели които ползват посредническа фирма-агент нещата са различни..и по зле.В трудовия договор е фиксирано заплащане евро/час..което ти формира брутната заплата ,но...на практика за този час очакват 3 стаи да се подготвят ,което е възможно само теоретично..и ще работиш за наем и храна първите 2 месеца..Освен това мисля ,че трябваше да минат и поне 3 месеца за да имаш право на разрешително за работа (за българи и румънци) -самата процедура отнема време до 2 седмици .Ако се мине на вариант нелегално ..не те съветвам .Няма да си здравно осигурена и едно лечение извън касата ще те върне много назад..Проблем ще е и с намирането на квартира ,ако не ползваш агенция..съответно ще хвръкнат пари и за комисионни..Желая ти късмет ,щото ще ти трябва.:)
witkoff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот polin71 » 16 Март 2013, 00:14:08

Да се присъединя и аз към Purple_cat.Тя вече действа,докато аз съм още в етапа на планирането.Наскоро започнах да уча немски като плановете ми са или в началото на зимата или напролет да се опитам да пробвам и аз.Та въпросът ми е-понеже съм се ориентирала към ползването на посредническа фирма,но хич им нямам доверие дали някой и е ползвал и е останал доволен и ако е,от коя?Изобщо събирам различни мнения,препоръки,опит защото на мен ми липсва такъв,но е абсолютно наложително да направя тази стъпка.Между другото-става въпрос за гледане на възрастен,защото ми е ясно,че за толкова кратко време не мога да разчитам да науча немски на такова ниво,че да мога да се оправям безпроблемно сама.
polin71
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nely_65 » 27 Април 2013, 22:29:33

До polin71 - Здравей :) , аз също съм на етап планиране и уча немски. Ще ми бъде приятно да си разменим скайп и да обсъждаме. Моят скайп е nel_1965 :)
nely_65
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот daisymm » 20 Март 2014, 15:39:58

Purple_cat написа:
Rosen67 написа:ако говориш немски -- действай смело, А кой е сайта ?

Ами, да, мисля, че ще се справя, нивото ми е А2/Б1. А сайтът е http://www.hotelcareer.de Там има обяви и за Австрия и Швейцария. :-)

Здравей Purple_cat,

кажи ни с 2-3 изречения как се развиха нещата при теб? Справяш ли се?

Ще бъде полезно за останалите ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Ichi Geki » 21 Март 2014, 22:26:27

Purple_cat написа:Здравейте, наскоро кандидатствах за работа в Германия по интернет. От един хотел се съгласиха да ме назначат като камериерка. Това, което ми предлагат е 1350,72 евро на месец/бруто. Отделно трябва да си плащам квартира, която казаха, че ще е околко 250 евро. Как ви се струва тази оферта? Става въпрос за малък град в Долна Саксония, на 100 км от Хановер. Благодаря ви предварително!

Хотелиерство/ресторантьорство е моята тема: бруто 1350 евро е ама наистина малко, смятай към 400 евро данъци. Оттам-нататък говорим за Unterkunft/Verpflegung (храна и квартира) - 250 евро е нормална ставка за квартира - топло, съмнявам се да има и храна в тази сума, но дано да греша. Аз плащам 221 евро за стая с баня и тоалет. С храната се спасявам сам. Ако това ти е първа работа в Германия не се бави и хващай бика за рогата. Не можеш да си представиш какви истории чувам за други българи. Ти поне си с договор, това го казвам по презумпция, дано да не греша... Вече няма изискване да се работи 1 година при един работодател, за да се придобие т.нар. "Разрешително за работа в Германия", по простата причина, че вече такова не се изисква. Така че бачкай някой друг месец, ориентирай се, свикни с езика и изискванията, ако нямаш лаптоп - купи си, ако нямаш интернет - купи си флашка... НО БЪДИ ИНФОРМИРАНА! Всичко това, за да си що-годе независима. Нещата, за съжаление, не винаги отиват в добра посока, трябва да имаш козове в случай, че осъзнаеш, че бачкаш прекалено много часове, или с един почивен ден седмично или каквото и да е друго, което чувстваш, че не е правилно за теб. Така ще можеш, ако не ти хареса на тази работа, да си потърсиш по-добро място - а мога да ти кажа, че по-добре платена работа за камериерка с бруто 1350 евро ИМА.

Истината е, че в нашия бранш има голямо търсене на камериерки, сервитьори, готвачи и т.н., и това няма да се промени, защото работата хич не е лека, а германци почти не се навиват да я работят. В хотела, в който работя, от двайсетина камериерки не съм сигурен дали има и три германки. Затова, приеми първите шест месеца като обучение... След това те очите ти сами ще се отворят :) и ще знаеш какво, как и колко.

Поздрави от Hochschwarzwald!

Ус!
"I hated every minute of training... But I said: Don't quit! Suffer now and live the rest of your life as a champion!" Muhammad Ali

Потребители благодарили на автора Ichi Geki за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Ichi Geki
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 10 пъти

Назад към Новобранец