• Advertisement

Възнаграждение и удръжки при работа в ресторант - моля за мнение

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Моля за мнение

Мнениеот londonman » 6 Март 2013, 17:53:12

Добрине, имаш фундаментален проблем: не можеш да следваш инструкции.
Аз написах ли ЛИДЛ КЛАСИК? Написах. Ти какво взе?
Както и да е, честито за социал-номера. Там ще ти се отчисляват парите за пенсия.
Сега пред теб има 2 варианта - или да те наемат, или да си на контракт с някой "клиент" като самонает. Различно се прави здравното осигуряване в двата случая, но общото е че здравната ти карта (Европейска - от БГ) не върши работа освен ако се водиш турист или студент.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот DobrinPetrov » 6 Март 2013, 19:23:25

londonman написа:Добрине, имаш фундаментален проблем: не можеш да следваш инструкции.
Аз написах ли ЛИДЛ КЛАСИК? Написах. Ти какво взе?
Както и да е, честито за социал-номера. Там ще ти се отчисляват парите за пенсия.
Сега пред теб има 2 варианта - или да те наемат, или да си на контракт с някой "клиент" като самонает. Различно се прави здравното осигуряване в двата случая, но общото е че здравната ти карта (Европейска - от БГ) не върши работа освен ако се водиш турист или студент.

Ей, "londonman", адски си прав, бе, м..... му стара. Уж го гледах това Класик, че си го написал, ама като отидох на касата забравих... Така или иначе, онова което написах, не беше критика към теб, по-скоро изповед - как НЕ трябва да се прави хахахаха Железен е този "londonman", бе :thumbleft:
DobrinPetrov
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 6 Март 2013, 22:24:09

Отстрани погледнато, твоя работодател не буди голямо доверие. Викнал те там при него, няма работа - бута те да си ходиш. Тоест ако има клиенти, си добре желан. Иначе да изчезваш някъде. Ако бяхте подписали договор, то заплатата щеше да ти се плаща.. Hо, това е положението.

Та съответно, щом си там, обикаляй из района по хотелите и питай за работа. То там където си, май навсякъде има обяви, че търсят хора.

Ето тука, виж къде има хотели из твоя район. Да ги обиколиш лично е най-ефективно, но и трудоемко /струва повече. Може и по телефона да им се обадиш, и да търсиш шефа. http://www.harz-online.de/hotel/harz/

Успехи!)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот DobrinPetrov » 7 Март 2013, 07:34:51

bknf написа:Отстрани погледнато, твоя работодател не буди голямо доверие. Викнал те там при него, няма работа - бута те да си ходиш. Тоест ако има клиенти, си добре желан. Иначе да изчезваш някъде. Ако бяхте подписали договор, то заплатата щеше да ти се плаща.. Hо, това е положението.

Та съответно, щом си там, обикаляй из района по хотелите и питай за работа. То там където си, май навсякъде има обяви, че търсят хора.

Ето тука, виж къде има хотели из твоя район. Да ги обиколиш лично е най-ефективно, но и трудоемко /струва повече. Може и по телефона да им се обадиш, и да търсиш шефа. http://www.harz-online.de/hotel/harz/

Успехи!)

Така е, "bknf", ако бях подписал договор щеше да е по-сигурно за мен от гледна точка на бъдещето! Благодаря ти за съвета относно обикалянето из района. Ще мога да го направя, когато взема колата, а и мога директно да звъня по телефона вече. Има сравнително добри изгледи за успех. Vielen Dank ;-)
DobrinPetrov
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Nikincetto » 2 Юли 2013, 10:38:04

Здравейте! Преместих се в Германия и сега искам да си купя prepaid karte. Моля, ориентирайте ме към някой оператор. Интересува ме да може да се говори с БГ мобилни оператори на добра цена. Ако някой е по-наясно, ще съм много благодарна ;-)
Nikincetto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот roki » 3 Юли 2013, 07:12:31

Здравей,

Виж : www.blauworld.de

По здрави
Очаквай неочакваното!
:O))