• Advertisement

Относно отпуск през първата година

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Относно отпуск през първата година

Мнениеот DobrinPetrov » 18 Февруари 2013, 14:55:19

popwill написа:За каква точно работа става дума, туристически агент в Бюро?
5 евро на час не получават и миячите на чинии, с 5 евро едвам ще креташ.

5 евро/час за 200 часа месечно, от това ще ми удържат 300 евро за храна и квартира warm и практически ще живея там. Няма да плащам транспорт всекидневно и няма да се чудя какво да ям - осигуряват го на място. Мисля, че това е добре... Поне за начало. Гледах за Аален стая от апартамент 305 евро warm, храната отделно не знам колко ще е, но вероятно няма да е под 200 - 300 евро. Или греша? Поздрави!
DobrinPetrov
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот londonman » 18 Февруари 2013, 19:19:38

Добрине, сам си залагаш проблеми с това мислене.
В Германия няма драстични повишения на заплати. Ако ти сам не се цениш, това е в твой минус и в очите на работодателя.
Но писах вече достатъчно, само ще ти кажа че 200 мейла са НИЩО, папката ми беше набъбнала на 4000... вярно че аз и капризен бях де - за 1 година търсене - толкова :thumbleft: И после 3 договора за подписване, та избирах като пич!
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот DobrinPetrov » 18 Февруари 2013, 19:52:43

londonman написа:Добрине, сам си залагаш проблеми с това мислене.
В Германия няма драстични повишения на заплати. Ако ти сам не се цениш, това е в твой минус и в очите на работодателя.
Но писах вече достатъчно, само ще ти кажа че 200 мейла са НИЩО, папката ми беше набъбнала на 4000... вярно че аз и капризен бях де - за 1 година търсене - толкова :thumbleft: И после 3 договора за подписване, та избирах като пич!

Danke, "londonman". Сигурно си прав, даже вярвам, че си. Без майтап, какъв е твоят съвет - да преговарям за по-висока ставка още оттук ли? Ама моля те, отговори ми, дано да ти се занимава, де... Защото, no offense, казваш, че така не се прави, но не и как се прави. Аз нямам опит в ДЕ и това ми е голям минус, малко и самочувствие нямам, пак поради тази причина. Макар да ми е ясно, че надали ти се занимава, дай малко инфо, не е нужно да пишеш романи. Все пак, ще помогне и на някой друг. И да не го направиш, жив и здрав, и ти сигурно си имаш своите проблеми за решаване. Айде със здраве!
DobrinPetrov
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот daisymm » 18 Февруари 2013, 19:56:31

DobrinPetrov написа:
estira написа:Колежът по туризъм се води висше - ти започваш работа по специалността си, следователно можеш да започнеш да работиш веднага, без трите месеца изчакване. Не знам дали ще ти върнат разходите по преместването, но може да си ги опишеш в данъчната декларация догодина. Отпуската не е прекъсване на работа, ходи си където си искаш! И без това 2014 ограниченията падат.

... т.е. стига немец да не иска да работи тази работа, (за тези пари)... Намираме работодател, който е готов да ни вземе и това е... Наистина ли би било толкова просто? \:D/

Поздрави!

От 01.01.2014 ще кандидатстваш (поне теоретично) за дадено работно място наравно с немеца, а не след него. Все едно кандидатстваш за работно място в България. Друг е въпросът как немския работодател ще гледа на теб и на немски кандидат и дали няма волно или неволно да те дискриминира. Но това е отделна тема за разговор ... Аз лично знам една малка фирма в Байерн, на която собственикът е кореняк-баварец. Екипът на този човек е предимно от чужденци (повечето българи). И не, причината не е, че разходите му за работна заплата намаляват по този начин [-X
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот londonman » 18 Февруари 2013, 21:55:01

DobrinPetrov написа:
londonman написа:Добрине, сам си залагаш проблеми с това мислене.

Danke, "londonman". Сигурно си прав, даже вярвам, че си. Без майтап, какъв е твоят съвет - да преговарям за по-висока ставка още оттук ли? Ама моля те, отговори ми, дано да ти се занимава, де... Защото, no offense, казваш, че така не се прави, но не и как се прави. Аз нямам опит в ДЕ и това ми е голям минус, малко и самочувствие нямам, пак поради тази причина. Макар да ми е ясно, че надали ти се занимава, дай малко инфо, не е нужно да пишеш романи. Все пак, ще помогне и на някой друг. И да не го направиш, жив и здрав, и ти сигурно си имаш своите проблеми за решаване. Айде със здраве!

Очакваш инфо - но аз кураж искам да ти дам. Дейзи е писал по-долу че си след немеца, с от 1.1.2014 ще си наравно с него.
Аз не мисля така. Идваш от чужбина, в една голяма икономика с конкуренция. Добре, конкурирай се - с качество и производителност, не като предлагаш да работиш почти безплатно. Затова аз мисля че 1.1.2014 няма значение, то е само една формалност. И сега си равен с немския работник, дай най-доброто от себе си и си поискай парите за труда.
Така се прави според мен.

То не е роман човече, адски просто е. Толкова просто че все търсим някакъв друг начин, нещо заобиколно - а трябва просто човек да е професионалист и да каже - струвам толкова. Инфо не ти трябва толкова - просто ти казвам да не смяташ че тепърва нещо от престоя ти в Германия ще накара работодателите да те искат повече или да ти платят повече - всичко опира до твоята способност и желание да си договориш добри условия. Инак ще се наложи да сменяш работата заради пари - а на честа смяна на работа се гледа с лошо око.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Предишна

Назад към Новобранец