• Advertisement

Какви марки коли за БГ жени?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Какви марки коли за БГ жени?

Мнениеот tanyaBG » 15 Февруари 2006, 21:04:14

Незнам дали съм била точна със заглавието,но имам огромен проблем. До 1.03 трябва да имам собственна кола. В БГ карах една корса суинг, а сега се налага да карам ваген комби, ама много ми е трудно...Решихме да купим МАЛКА кола като за ЖЕНА. Абе даже две книжки имам и немска и българска, ама съм карала лада, жигула и корса, сега това ми е като бус...
Ако някой разбира от коли, застраховки и части, ремонти...моля да ме посъветва каква МАРКА малка кола е застрахователно изгодно да се купи. Намерих няколко сайта, а и таблици със застрахователен риск, но пак не е като да си се занимавал с това 10г., от опит знам, че е така.
Благодаря на всички ,които вземат отношение по въпроса предварително. То е ясно, че ще става дума и за пари, но повече от 6-7К за сега не ми се дават, имам някаква нагласа, че все някъде ще я одраскам тази кола...така че , защо тогава да е яресваген?!
Последна промяна tanyaBG на 15 Февруари 2006, 22:03:10, променена общо 1 път
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Февруари 2006, 21:42:04

Един вид втора ръка?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот tanyaBG » 15 Февруари 2006, 21:54:28

Е, да. Ако може аз да съм вторият собстенник,но това сега с тия нови закони незнам дали е възможно, а за чекхефт-а много ми разказваха, ако е нов, значи км. са много, ако пък брояча е сменен-също, да не говорим че ако двигателя е нов....тя е съвсем издухана. Знам че ,ако е към 100 000км. трябва и ангренажния ремък да е сменен, че на вагена струва 500еуро с работните часове. Един работен час в сервиза на ваген е 70еуро...за винтерчек и хаупт- или яресунтерсухунг съм почти на ясно, з. ги правим и ги обсъждаме с мъжа ми заедно/ заради сумите, умирам си от яд...като ги видя/, но ние не сме в тоя бранш... за съжанелие, та затова търся някой знаещ!
Поздрави!
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Февруари 2006, 22:12:38

Еми неща които може би вече знаеш е: малка (лесно паркиране), с не много голям двигател, за да не прашиш бясно из улиците. Поддръжката също е важна. Дотук с нищо не помогнах :)
Такива коли има от почти всяка марка => оглеждате се от кои модели има голямо предлагане => не стават, хората гледат да се отърват от тях.
За мен лично Корсичките са много добро решение, защото са и супер прости като механика и т.н. и мъж ти може да си прави сам по незначителните ремонти.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот makeno » 15 Февруари 2006, 22:32:12

дно трабантче би свършило страшна работа.малко е,не гори много и е евтино:)
сега сериозно:корсичката е супер за жена.едно малко reno206 също ще е от полза.лесно се кара и за жена пасва иделано.но все пак моето мнение за кола е следното:вгледай се в аватара на Мр.Бомбастиц и си вземи едно малко БМВ
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Февруари 2006, 22:41:58

Той аватара не е случаен. Само един механизъм за автоматични стъкла (развали се наскоро) е 73 евро. Сметни си и два часа работа ... :(
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот makeno » 15 Февруари 2006, 22:47:48

@Мр.Бомбастиц,ако искаш и ти си вземи едно трабантче.стъклата ще си ги сменяш за 5лв.а БМВto ако го подаряваш,дай го на мен.аз ще оправя стъклата,ти само го дай
:D
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Февруари 2006, 22:56:01

аве готин да ти го дам ама и на бензин няма да му смогнеш :lol: Айде сега дай да пишем по темата, че жената е задала конкретен въпрос
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот tanyaBG » 16 Февруари 2006, 08:39:40

Момчета, ако си мислите , че и трабант в БГ не съм се ПРОБВАЛА да карам, ами грешите...Имах двама много яки колеги с трабанти и все ме учиха, ама пусто не можах да му свикна на тия скорости,а да ми ги сменя някой друг...е когато е пил-да, ама нон стоп! Това беше за да ви развеселя и аз!!!
А аз си мислех за поло или лупо, че числото за застраховката му е 14 и като ГОЛЯМА шофъорка му предложиха 2 та кола да я застраховаме за около 457еуро, ако я карам даже с бг номера, май сега са 600лв, та ако КОЛАТА е с тази цифра-14, ще съм на далавера и това при шпаркасето, а може да се ослушам и за нещо по-изгодно, но тогава ще съм сама, з. мъжа ми кара на 35% и не иска да ги сменя!
Вие какво мислите за полото или най-вече ЛУПО?Някой да има такива сега?
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Luke » 16 Февруари 2006, 12:17:22

Каква е горната граница, която бихте платили като крайна сума (с или без кредит-все едно)?
Ще излиза ли на аутобана или само в населените места ще бръмчи?
Колко ще го карате на месец/година?

Иначе по мое мнение от застрахователна/ремонтна гледна точка да се избягват:

- Ауди
- Волво
- Мазда

и всякакви екзотични за германия марки и модели. БМВтата не са лоши, но за жена и за градско каране не са най-добрият избор според мен.

Лупо не го препоръчвам. Изобщо тези умалени коли тип смарт, лупо, фокс, и т.н. са ненормално опасни и нестабилни. Никога не бих спестил някой друг сантиметър междуосово разстояние и няколко килограма пасивна/активна безопасност.
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Luke » 16 Февруари 2006, 12:27:07

И да посъветвам. Аз бих се разходил по авто магазините - има огромен брой 2ра ръка коли на малко километри и добре поддържани/с гаранция. Малко по-скъпо излиза, но е несравнимо удобство. АДАЦ членството е задължително също.

В интересната група са:
ФВ Поло, Голф >=4;
Рено Клио. Меган е скъп, но ако изпадне изгодно...
Пежо 206 (ма не СС, че... :) ) 307 е като Меган-скъпо, но ако имате късмет...
Ситроен - никога!!!!!!!!!!
Опел Корса но >=1.2 (астра в мнооого краен случай и то не 1.4 и само 16V моделите)
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 16 Февруари 2006, 13:51:13

Според мой приятел-монтьор Волво, Сааб, Фолксваген са безобразно скъпи като части.
Има малки Тойоти - Ярис например. Не са ли на далавера?
Също и кръцнатия меган, леко е ръбат, но мен много ме кефеше, а и нов е около 11 бона. На старо ще е бая по евтин.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот Luke » 16 Февруари 2006, 14:53:06

Кола в класа на Megan под 18 не съм виждал. Независимо от марката. А няма дори стелки и запалка (а това е огромен проблем и то не за пушещите, а за навигация, телефон, камери и т.н. преносими устройства!!!) вътре за тези пари :(

Форд Фиеста и фокус също са добри, а цените им са много примамливи.

От Ярис в БГ имам много негативно настроение-ужасно дефектни коли. Пък и щом е японско частите и застраховката са под въпрос за мен (като цени и доствка).
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 16 Февруари 2006, 14:58:58

Мда, възможно е да е така за меганите. Мен цените на новите коли са ми познати само от разни рекламки по вестници. Между другото опита с даден модел от БГ е не винаги меродавен. Така например ако не се лъжа една марка френски коли (все меган ми е в главата) в БГ струва с 2-3 бонки по евтино. След проучване защо се оказва, че този модел за БГ се правел в Турция и пристигал с 200кг по-лек от другия в западна Европа сиреч пестели комшиите. :lol:
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот tanyaBG » 17 Февруари 2006, 17:52:58

Момчета, мерси!
Вчера се убихме да обикаляме, ама то един цени...ужас в тия къщи, УБИРДЖИИ!
В нета има таблица и колата може да се оцени, за пример ваген 3 комби бон джови, 100коня, 1800куб. реална цена 3500, в къщата 5000Еуро. Поло на 100000км. за 10 бона, лупо за 7 бона, и това не е гаранция тяхното е ДРУГО-нещо гевербе---обеснява , обеснява и никога нещо конкретно, големи п*д*ли...направо като в БГ.
Та 6те търся нещо по нета,то няма да е с гаранция, но поне ще искам да мине тюф , за да я взема, знам че това не е нищо, ама какво да направя, кажете нещо по-разумно!
LUKE@,мерси за конкретното и добро инфо, колата исках да я карам и по аутобан, вчера оба4е със 100коня на третата писта изпреварвах 2 изпреварващи се тира и доста се узорих като един мерцедес взе да ми святка от 300м. с едни сини светлини посред бял ден, та си викам ,ако си купя нещо 60 коня на коя лента ще карам...май само със 90-100 след тира, ами това кола ли е?Ама такава ще да е...
А за града и покрайнините наоколо ми трябва нещо малко, ама къде малко 100 коня?
Мойта старата корса беше 1300/60 коня и като я сравня сега с вагена ми се вижда немощна...но то е ясно защо?!
За цените бях писала, повече от 7бона в момента немога да отделя, не ми се вижда разумно да давам 10.
За лупото ми казаха, че рядко изкарвало до 200 000км. с една скоростна кутия. Курса го карах на дизел- пежо 307/ сега е скъпо/, но заради данъка/дизел/ и това, че няма да карам повече от 10 000км. с тази кола не си заслужава.
Тойота ярис- какво ще кажете?Няма да я водя в БГ, в следващите две години до март 2008 имам договор, а след това БГ ще е ЕУ, или поне така ми се иска...
Волво, сааб, ауди и мерцедес съм ги изключила заради цената, а ситроен, фиат, шкода, ровър, лада, траби...заради качеството.
Някой да има форд-ка?И за това си мисля, ако немога да улуча поло.
Ако имате малка кола и сте доволни, пишете ми!МЕРСИ!Приемам всякакви съвети!
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Новобранец