• Advertisement

Какви марки коли за БГ жени?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот velingrad » 17 Февруари 2006, 18:40:25

Здрасти @tanyaBG
не че е лошо да се вслушаш в съветите на колегите :wink: , но доколкото разбрах, нито търсиш "кола убиец", нито нещо "за пред хора", а кола която да ти върши работа.
С тези пари(които си обявила), можеш спокойно да си купиш кола до 5-6 години.Сега ще викнат "Ти луд ли си бе", обаче е вярно.
Гледай да има по-дълго TÜV, а и за 40€(заслужава си)могат да ти я "чекнат" преди да я купиш за да няма после Големи изненади.
Ето гледай в сайта по-долу се намират много и на добри цени.Форд Ка има една роднина, а и аз съм карал, но не съм във възсторг.Много скърца и тропа(то си е евтин Форд), но тъй като нямаш впредвид, незнайно колко километра да караш-купувай.
От тази класа има и на Сузуки, Дайхатсу, Киа, Субару, Опел та даже и на Шевролет :wink: Фиат и Рено не препоръчвам(поне аз) защото имам вече опит с тях(не като мои лични, но доста съм ги натискал).
Това че една кола е с Гаранция, не е гаранция(ма пък словосъчетание :wink: )-и нови коли постоянно ги връщат за грешки(актуално Ауди А3).Ако ти трябва някой и друг съвет при изготвянето на Кауффертрага, пиши ми ЛС-току що продадох една :wink:

ТУК
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот tanyaBG » 17 Февруари 2006, 19:00:08

Мерси, видях ги! Има един яресваген на 12000км. , 1200куб. 60 коня- рено клио?
Даже има и АБС и серво и еуро4, но защо го продава тогава?
Е, какво е мнението за РЕНО КЛИО 1,2?
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 17 Февруари 2006, 19:09:59

tanyaBG написа:Мерси, видях ги! Има един яресваген на 12000км. , 1200куб. 60 коня- рено клио?
Даже има и АБС и серво и еуро4, но защо го продава тогава?

Може би защото е Руснак "Herr Kobytjew" :lol: -майтапя се.Ами за тия пари(нали тази за 7к?), на 2 години и с още една гонина TÜV си заслужава, ама е чак в Лайпциг :(
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот tanyaBG » 17 Февруари 2006, 19:18:34

Само да не е българин?! А те и руснаците са като нас...до нас е руския квартал, познавам много братушки, не са лоши хора...ама са като нас!!!
Значи има нещо?! Вчера чух ,че даже някаква немска фирма е осъдена за манипулиране на тахо-метри, май вече сме превзели и немския пазар,а аз се надявах да си намеря нещо чисто.
Не каза какво мислиш за поло-то и за клиото като марки?
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 17 Февруари 2006, 19:34:32

tanyaBG написа:Само да не е българин?! А те и руснаците са като нас...до нас е руския квартал, познавам много братушки, не са лоши хора...ама са като нас!!!
Значи има нещо?! Вчера чух ,че даже някаква немска фирма е осъдена за манипулиране на тахо-метри, май вече сме превзели и немския пазар,а аз се надявах да си намеря нещо чисто.
Не каза какво мислиш за поло-то и за клиото като марки?

Виж сега, това с тахометрите си е напълно "легално" в Германия-за 100€ я правят НОВА.
Колкото до двете споменати марки-и едната и другата не бих купил, ама аз, не съм ти.А и моето е поскоро неприязън към производителите, отколкото към самите коли.Купувай клиото, пък ако е грешка-aз съм виновен. :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Luke » 17 Февруари 2006, 19:55:40

за 10000 може да купиш 2-3 годишна кола от магазина и то среден клас. аз не бих дал толкова пари на частно лице.

и не гледай да е малка - големите са по-маневрени,по- по- по-, а и местата за паркиране са все еднакви :)

Форд фокус или фиеста, рено клио, опел корса, опел астра. това е според мен за теб.
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот tanyaBG » 17 Февруари 2006, 21:46:31

Luke@, какво разбираш под магазина? Автоборса или салон или ?И за нови коли 10 бона съм чувала, че има само японски, май бяха 11...
Ако някой има такова инфо- нова кола, МЕРСИ!
В БГ знам, че шкодата беше пуснала за 8бона някакъв нов модел, но ако ще я карам с немски номера, тогава идва проблема с данъка...
Един приятел бълг. автод* ми каза тази вечер, че внасял сега коли от Италия, но това е само решение за БГ.
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 17 Февруари 2006, 22:15:59

Който търси-намира(за тебе с удоволствие) :wink:

Тук и Тук

По принцип обаче на място можеш и да се пазариш :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот velingrad » 17 Февруари 2006, 22:24:42

И Това е звярско

А този сайт е направо Златен за всички куповачи :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Luke » 17 Февруари 2006, 22:29:21

tanyaBG написа:Luke@, какво разбираш под магазина? Автоборса или салон или ?И за нови коли 10 бона съм чувала, че има само японски, май бяха 11...
Ако някой има такова инфо- нова кола, МЕРСИ!
В БГ знам, че шкодата беше пуснала за 8бона някакъв нов модел, но ако ще я карам с немски номера, тогава идва проблема с данъка...
Един приятел бълг. автод* ми каза тази вечер, че внасял сега коли от Италия, но това е само решение за БГ.

Под магазин разбирам салон на официален представител. Автоборсите са прекупвачи и най-често просто предоставят на тарикатите изложбена площ за частните им оферти. Отиваш в автосалона на форд да речем и освен нови Фиести за по 10-12к има и малко карани коли за по 8-15 хиляди. Имай предвид, че отстъпка около 15% е задължителна от написаната цена! Не ти ли направят-следващия дилър. Никой не е казал, че купуването на кола в Германия е лесно ;) аз търсих 8-9 месеца ;)

Какъв данък те притеснява? Че данъците са между 100 и 300 евро на година. Застраховката е друго нещо, но може да е на името на мъжа ти мисля. Кажи какво те притеснява в немските номера? За мен всичко останало е просто залъгалка и ако нещо стане ще си с хиляди назад...
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Мнениеот tanyaBG » 18 Февруари 2006, 00:01:30

velingrad@ МЕРСИ!
Luke@ МЕРСИ!
За утре ще имам много сайтове...
Не съм била точна,когато казах данък, имах предвид мито, ако внеса българска кола в ДЕ. Сега проучвам и този въпрос,з. цените на новите коли в БГ са по-ниски.
Данъка на колата не ме притеснява, а вече имам и едно предложение на шпаркасето за застраховка на малка кола със застрахователен риск 14, като втора кола към мъжа ми,но аз съм си извадила документи, че имам ш. стаж в БГ/важат/ и сумата е около 450еуро за година, не съм питала в ХУК КОбург колко ще ми из4исли машинката/инструктора ми каза, че там било най-тънко/ , така че 700еуро се надявам да ми покриват тези ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ разходи по колата.
Сега наистина въпроса е колко заплати искам да дам.
АДАЦ член съм, за всички който незнаят, 1 година е безплатна / като извадите немските книжки/!
А мъжа ми има КФЦ-плус, което е почти същото.
Благодаря на всички, лека нощ!
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Luke » 18 Февруари 2006, 00:18:08

:) понеже минах по същия път ще ти кажа какво ще разбереш в края на проучването си:

1. колите в БГ са по-скъпи от тук, при равна окомплектовка.

2. Данъците + застраховките тук са по-изгодни от тези в БГ (сумарно)

3. Внос на кола от извън ЕС автоматично те вкарва с много пари и прегледи...може до няколко хиляди да излезе процедурата.

4. От застраховка не може да спестиш ако ще и от Марс да докараш колата ;) Ако ще и с БГ номера да си - зелената карта+каското ще ти излезе по-златно и от златото.

5. Ако мислиш да вземеш изгоден заем в левове в БГ - забрави. лихвите са над 10-15%. Обявяват 6-7, но само за 1вата година ;) Но не дават без залог ;)

Какво да ти кажа - няма по-евтин, сигурен и спокоен начин да си купиш кола, освен от магазина тук, в Германия. Скъпото на пръв поглед се оказва най-евтино.

Допълнително-отиди и запитай за оферти и АХА и Янитос (бившите МЛП) ;)

:) но това са селектирани резултати от моето разследване - ти сама трябва да си го направиш! успех и да се похвалиш после ;)
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Мнениеот polia » 18 Февруари 2006, 10:24:15

Таня, аз лично ти препоръчвам да си купиш Форд Фиеста!

Скоростите на тая кола се сменят от самосебеси!

Колата е малка, удобна, паркира се лесно, имаш достатъчно място за децата, не харчи много!

Данъците и застраховката имат сносни цени!

Twingo, Fiat Punto и Nissan съм чувала досега от мои приятели, че постоянно ги мъкнат по сервизите!!!

Успехи! :thumbright:
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот tanyaBG » 5 Март 2006, 17:22:52

Е, сега вече мога да се похваля. Имам РЕНО КЛИО 1,2 , 75 ПС, химзее, модел от 10.2003, т.е. още е в гаранция ,а има и конфортсервиз за 5г. предплатен, на 41 000км. с чекхефт само от сервиза на рено, приват-продажба ,след дълги преговори- цената стана 6700еуро. Едно малко бижу, надявам се и аз и колта да се слушаме и да сме здрави...
На всички търсещи дами- УСПЕХ!
И благодаря на далите ми съвети форумци-бяха МНОГО ценни! Снежен и спокоен ден на всички! Днес изминах 100км. в сняг и лед и сега ще полеем новата придобивка!!!
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот polia » 5 Март 2006, 18:04:47

Честито Таня!

Със здраве да си караш колата! :-)
Аватар
polia
Роден писач