• Advertisement

Sperrkonto Мюнхен - "Не питай старило, питай патило"

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Sperrkonto Мюнхен - "Не питай старило, питай патило"

Мнениеот Balamurnik1 » 16 Февруари 2006, 09:45:16

Здравейте,
Ако живеете в Мюнхен и са ви поискали 7200 евро, блокирани в немска банка, за да удължат студентската ви виза, моля да ми отговорите тук.
Това изискване на някакво законово разпореждане ли се базира или на субективната преценка на служителя, на който сте имали нещастието да попаднете?
Ако тази есен сте получили виза без това условие, пак ми пишете - човек има нужда и от малко надежда :wink:
Аватар
Balamurnik1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tanyaBG » 16 Февруари 2006, 10:01:28

Да това е вярно за Мюнхен. Ние не сме студенти и това ни даде възможност да помогнем/ТОЧНО по тази причина със шперконтото/ на едно наше момче в Мюнхен, ДА на него за следване "Информатика" му искаха по 600еуро на месец в шперконто. Семейстовто му обаче сега се грижи за моите родители,а и ние се познаваме от много, много години. Е всичко се урежда и с документ,но детето сега работи за по 10еуро на час, така че НЯМА проблеми и връща парите. МОЖЕ би и това е едно добро решение и за ВАС!
Аватар
tanyaBG
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 16 Февруари 2006, 11:25:18

Няма такова законово разпореждане...нещата стоят така:

В немското посолство в София единствено си "измиват ръцете" като ви карат да подпишете такава декларация за Шперконто, но като дойдете тук в Мюнхен си проличама наистина сали ще имате или не. Дали ДА или НЕ зависи само от съответния служител в КВР(Крайсфервалтингс рат) и дали той ще е в добро настроение. Някои приятели дори ходиха доста пъти там, за да случат на служител, при мен стана от първия път, но все пак важното е, че начин да се мине без Шперконто има!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот AnGeLy » 16 Февруари 2006, 15:43:05

С една дума не ходете в Мünchen :D zа6тото само там ги искат теzи не6та. При нас удьлжават виzа zа 2 години с един Kontoauszug от предния месец, на който си внесьл на рька 600 eu :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Sparxter » 16 Февруари 2006, 15:49:30

Абе глупости!! Идвайте в Мюншен, тука е истината! Само заради гледката на светещия в червено Алианц Аре :) на си заслужава тоя град!
А иначе, както каза bgpower, има си начини да се избегне шперконтото!
Cartman: It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
Аватар
Sparxter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот neli_ch » 16 Февруари 2006, 19:11:19

AnGeLy написа:С една дума не ходете в Мünchen :D zа6тото само там ги искат теzи не6та. При нас удьлжават виzа zа 2 години с един Kontoauszug от предния месец, на който си внесьл на рька 600 eu :D

Кой град е това? :)
neli_ch
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bgpower » 16 Февруари 2006, 20:28:11

Sparxter написа:Абе глупости!! Идвайте в Мюншен, тука е истината! Само заради гледката на светещия в червено Алианц Аре :) на си заслужава тоя град!

Нали?С тебе защо така не се познаваме?Мюнхен е града...:)
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Wiguru » 17 Април 2006, 21:27:49

Sparxter написа:Абе глупости!! Идвайте в Мюншен, тука е истината! Само заради гледката на светещия в червено Алианц Аре :) на си заслужава тоя град!

E що не каза как, като си седнал да пишеш барем...иначе и в Щутгарт става със контоаусцуг.
Аватар
Wiguru
Тукашен
Тукашен

Мнениеот cvety » 17 Април 2006, 21:46:59

AnGeLy написа: При нас удьлжават виzа zа 2 години с един Kontoauszug

2 години имаш предвид за студентска виза 8-[ ?! при мен във Weimar е за една...
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is bunny. Copy him into your signature to help him take over the world.
Аватар
cvety
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 19 Април 2006, 08:41:07

Ми един начин, за който аз разбра е например да имаш малко повече от 7000 Евро например 8000 при изваждането на визата. Служителите тогава си мислят, че щом си доста над границата са си твои парите.

Друг начин е просто постоянно да ходиш и ако ти праснат Шпер да спориш и да си взимиш документите и да ходиш пак...!Но това все пак се набива на очи на служителите...
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот AnGeLy » 19 Април 2006, 18:05:19

cvety написа:
AnGeLy написа: При нас удьлжават виzа zа 2 години с един Kontoauszug

2 години имаш предвид за студентска виза 8-[ ?! при мен във Weimar е за една...

Да, студентска. Тук има разни, които са от 5-6 години в Германия с по 2-3 взети изпита и пак им дават визи. Е, не за по 2 години, само с по една им ги удължават :(
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот ivo_petkov » 24 Декември 2006, 01:38:39

Напълно съм съгласен с това мнение и още как!!! Даже и на мачовете ще трябва да се ходи... :D

А това Sperrkonto няма ли да отпадне сега след Нова година заедно с визите?
Верно е че пак сигурно ще се иска документ за това дали ще може да се издържа човек, но все пак чак такава мярка не би трябвало да има вече! :roll:
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 24 Декември 2006, 11:55:51

Здравей,

доста хора ходиха вече до Крайсфервалтунгсреферата и там са им казали, че визи от 1.1.2007 гарантирано повече няма да има. Така автоматично отпада и Шперконтото. Дали изобщо сега за сега ще се гарантира по някакъв начин някакъв паричен поток, нямам представа, но щом разбера нещо ще пиша тук. Но визи и шперконто - край с този майтап!

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo_petkov » 19 Януари 2007, 23:56:58

Да, мерси за отговора, това трябваше да го знам. А всъщност тези блокирани пари, които се теглят предполагам на 12 равни части дали са съизмерими с необходимите за издръжка? Мога ли да разчитам на тях в случай, ако се появи пак такова нещо?
Въпросът ми е тези 600 евро на месец стигат ли за Мюнхен? Ако работя мога ли да си ги изкарам? 8O
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 20 Януари 2007, 00:12:21

Значи тук въпросът с квартирата е много важен. Ако трябва да живееш на часто с 600 Евро става по-сложно, но не невъзможно. Ако си на общежитие се живее спокойно с тези пари.

Но така или иначе това е вече в историята, слава Богу!
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Следваща

Назад към Новобранец