• Advertisement

Трябва ли да плащам GEZ при положение, че съм се анмелднала в хотел?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Трябва ли да плащам GEZ при положение, че съм се анмелднала в хотел?

Мнениеот Mira.Kostova » 8 Юни 2013, 16:20:34

Здравейте,

Тъй като ми се наложи да се анмелдна в кметството със адреса на хотела....сега получих писмо от ARD, ZDF Deutschlandradio Beitragsservice, че трябва да плащам за ползване на телевизия и радио.

Бихте ли ми казали какво е най-правилно да им отговоря?

Предполагам, че трябва да говоря със служителите от хотела да ми дадат техния Beitragsnummer и да отбележа във формуляра: Ich habe für diese Wohnung bereits ein Rundfunkbeitragskonto.

Ще бъда страшно благодарна ако някой ни каже дали това е правилно действие или нещо бъркам.

С благодарности
Мира
Mira.Kostova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Трябва ли да плащам GEZ при положение, че съм се анмелднала в хотел?

Мнениеот ysmivka » 9 Юни 2013, 18:41:19

Mira.Kostova написа:Предполагам, че трябва да говоря със служителите от хотела да ми дадат техния Beitragsnummer и да отбележа във формуляра: Ich habe für diese Wohnung bereits ein Rundfunkbeitragskonto.

Tова не го мислиш сериозно нали, предлагаш да поемеш част от разходите на хотела :( . Таксата за телевизия, радио се плаща на GEZ, на писмо получено от ARD, ZDF Deutschlandradio просто няма нужда да отговаряш.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот stefandim » 9 Юни 2013, 19:49:27

От 01.01.2013 GEZ е точно ARD ZDF Deutschlandradio Beitragsservice.

По принцип хотелът вече трябва да е платил за стаите, които предлагат, но как трябва да се отрази това в регистрационната форма, идея си нямам.
stefandim
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ysmivka » 10 Юни 2013, 17:43:09

GEZ вярно се прекръстили https://www.rundfunkbeitrag.de/anmelden ... d_buerger/
За живеещи в хотели не намерих нищо.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот maimun_69 » 10 Септември 2013, 19:45:16

Здр. Мира!
Има ли развитие по твоя случай, че и ние с колегата сме рег в общежитие, а той вече получи това писмо?Утре мислим да питаме във фабриката където работим, но и твоят отговор ще ни е от голяма полза.Благодарим предварително.
maimun_69
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот velingrad » 10 Септември 2013, 21:01:43

maimun_69 написа:Здр. Мира!
Има ли развитие по твоя случай, че и ние с колегата сме рег в общежитие, а той вече получи това писмо?Утре мислим да питаме във фабриката където работим, но и твоят отговор ще ни е от голяма полза.Благодарим предварително.

И какво общо има общежитие (каквото и да е) с хотел (темата )?

:evil3: >>>>>платихте ли си GEZ?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Ichi Geki » 2 Октомври 2013, 19:09:42

ysmivka написа:
Mira.Kostova написа:Предполагам, че трябва да говоря със служителите от хотела да ми дадат техния Beitragsnummer и да отбележа във формуляра: Ich habe für diese Wohnung bereits ein Rundfunkbeitragskonto.

Tова не го мислиш сериозно нали, предлагаш да поемеш част от разходите на хотела :( . Таксата за телевизия, радио се плаща на GEZ, на писмо получено от ARD, ZDF Deutschlandradio просто няма нужда да отговаряш.

Усмивке, защо реши, че Мира иска да поеме разходите на хотела? Тя има предвид точно обратното, по мое скромно мнение - хотела да ѝ поеме нейния разход, което е възможно, ако има разбиране от тяхна страна. Моята адресна регистрация е също в хотел, защото работя тук. Получих писмото за таксата, говорих с единия собственик, той се обади по телефона и обясни, че за телевизия/радио в стаята, в която живея е платено вече и даде номера, под който фигурират в картотеката. Затова нищо не съм плащал. По същия начин процедирахме и с боклука - пак дойде писмо, че дължа пари. Той се обади, че хотела плаща за боклук и за стаята, в която живея аз. Тук не става въпрос за избягване на плащане или разни други тарикатлъци. Поздрави!
"I hated every minute of training... But I said: Don't quit! Suffer now and live the rest of your life as a champion!" Muhammad Ali

Потребители благодарили на автора Ichi Geki за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Ichi Geki
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот ysmivka » 2 Октомври 2013, 20:52:41

Mира попълва формуляра за регистрация и иска да даде номера на хотела като неин (поне така разбирам написаното), не може да се регистрира с чужд номер. Как може да се освободи от такса след като хотела вече я е платил не зная, защо не отговаряш като знаеш?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Ichi Geki » 7 Ноември 2013, 00:06:52

Съжалявам, че чак сега се включвам отново, но явно не ми работят известията... Аз и по-горе писах, че не знам какво точно говори големия брат от двамата ми, те са повече, ама..., шефове. Но повече подканвания за плащане на радио/телевизия не съм получил. Тук в хотела са абонати на SKY, не знам дали има нещо общо, но във всяка стая има телевизор с приемник. Да не кажа, че съм сигурен, но съм почти сигурен, че собствениците плащат абонамент за всеки брой приемник. Не ми е работа да си вра носа, иначе бих питал... Кой знае какво ще си помислят и може да си изям хляба. Но това са фактите - не съм плащал такса смет и такса радио/телевизия до момента - вече седем месеца, и не са ми пращали писма, изключая първите... Дано съм помогнал. Поздрави!
"I hated every minute of training... But I said: Don't quit! Suffer now and live the rest of your life as a champion!" Muhammad Ali
Ichi Geki
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 10 пъти

Назад към Новобранец