• Advertisement

Пристигане във Франкфурт

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Пристигане във Франкфурт

Мнениеот VenelinaNeykova » 31 Юли 2013, 19:05:21

Здравейте на всички. Чух за този сайт от една приятелка, която остана изключително доволна и реших и аз да се запиша. Тази година завърших и кандидаствах успешно във Франкфурт за нещо като подготвителна година. Тъй като досега не съм излизала в чужбина, а и считам че немският ми не е на такова високо ниво бих искала да попитам , с кои административни документи трябва да започна ? Доколкото разбрах първото нещо , което трябва да направя е да отседна някъде на хотел. Може ли някой да ме ориантира къде мога да потърся, и какво следва да направя като стъпки след това?
Ще съм ви много благодарна ако споделите своя опит и успея да се запозная с някого, който вече се намира във Франкфурт.
VenelinaNeykova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пристигане във Франкфурт

Мнениеот Mr.DoubleD » 7 Август 2013, 21:41:38

VenelinaNeykova написа:Здравейте на всички. Чух за този сайт от една приятелка, която остана изключително доволна и реших и аз да се запиша. Тази година завърших и кандидаствах успешно във Франкфурт за нещо като подготвителна година. Тъй като досега не съм излизала в чужбина, а и считам че немският ми не е на такова високо ниво бих искала да попитам , с кои административни документи трябва да започна ? Доколкото разбрах първото нещо , което трябва да направя е да отседна някъде на хотел. Може ли някой да ме ориантира къде мога да потърся, и какво следва да направя като стъпки след това?
Ще съм ви много благодарна ако споделите своя опит и успея да се запозная с някого, който вече се намира във Франкфурт.

Най-добрият вариант е да кандидатстваш за общежитие. Хотелите тука хич не са евтини и не всички предлагат цена за месец (трябва да си плащаш ден за ден).
Другият вариант е да си търсиш квартира в интернет, но не се намира толкова лесно.(особено във Франкфурт).
Mr.DoubleD
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот VenelinaNeykova » 8 Август 2013, 21:07:29

благодаря ти за информацията. Вече съм кандидатствала за общежитие , но ми казаха да не се надявам особено. Какво бих могла да свърша докато съм още в България ?
VenelinaNeykova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот cigdem » 9 Септември 2013, 15:26:06

Препоръчвам ти да влезеш в сайтовете immobiliencout.de и immowelt.de, както и meinestadt.de. Там има жилища под наем. Внимавай обаче, повечето жилища, които се предлагат там, са чрез посредник- т.е, трябва да платиш на посредника една сума от около 1000 Евро.
Alle Kraft, die wir fortgeben, kommt erfahren und verwandelt wieder über uns

Падни седем пъти, изправи се осем“, японска мъдрост
Аватар
cigdem
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот nedko55 » 9 Септември 2013, 19:52:52

Виж и на http://www.immobilienscout24.de/de/find ... ndex_V.jsp. Това е примерно, градчето е до летището на Франкфурт. Това е WG, за новопристигнала, това е най доброто. Обикновено е апартамент, нает от няколко лица с обща баня и кухня. Всеки си е със самостоятелна стая. Има и специално изградени за тази цел жилища.По-добрия вариант е в някое градче около Франкфурт, в семестриалната такса влиза и билет за пътуване за цялата провинция.Там наемите са по- изгодни, да пише в обявата и provisionfrei, защото агенциите взимат до 3 наема комисионно.Гледай и в цената какво влиза, обикновенно се събират допълнително такси за ток, воза ,отопление. Това го пише в офертата.Гледай дали е обзаведено или не. Може да попаднеш и на обява, в която не искат гаранция-да не те учудва, има и такива. Изобщо е добре, някой живял тук да ти помогне. Успех.
nedko55
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Назад към Новобранец