• Advertisement

Кола втора ръка - privat или Händler ?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

second hand car

Мнениеот slavichakarov » 3 Февруари 2007, 14:03:07

Къде може да се купи кола в кьолн,пък и какви са бюрократичните изисквания ,за да
и станеш собственик.
Всъщност пропуснах да спомена ,че става въпрос за втора ръка автомобил.
Аватар
slavichakarov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

second hand car

Мнениеот mileng » 7 Март 2007, 14:43:16

Second hand car е добра идея като тема. Аз също изкам да си купя кола от Германия, но не говоря Немски. Ще съм благодарен ако някои има повече време и желание да сподели своя опит и процедурата. За значимостта на темата бих изкал да дам пример с двата най-често използвани Немски сайта за коли: получих отговори на три мои запитвания, и трите бяха от различни хора, но с абсолютно един и същ текст. И тримата "не бяха в Германия в момента", но ако съм им пратил известна сума (за да покажа, че наиситна изкам колата, а не съм измамник) ще се върнат веднага в Германия и ще е срешнем да купя колата, която е перфектна. Та, това ми е мисълта- човек който не говори Немски и изка кола от Германия какви документи трябва да получи от собсвеника и т.н. Също тук може да споделяме опита си с разни шралатани и да предптвратим за в бъдеще попадането на някои сънародник в капаните им.
Аватар
mileng
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 7 Март 2007, 15:37:59

Това за тия, които не са в Германия и продават коли и тем подобни, вече сме го дискутирали във форума и сме наясно, че са мошеници. Сайтовете за обяви за коли от сорта на autoscout24.de имат секции, в които съветват купувачите как да се предпазват от такива измами.

В една друга тема велинград беше публикувал тези линкове за измамите:

http://forum.dhd24.com/archive/index.php/t-2846.html
http://forum.autoscout24.de/ShowPost.aspx?PostID=10657
http://roqdemar.com/infozone-de/content.php?article.121
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот vwpolo » 7 Март 2007, 16:26:07

покупка на кола вотра упоотреба : първаи втора част
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Second hand car

Мнениеот mileng » 8 Март 2007, 11:07:27

**модерирано**

Благодаря на VELINGRAD от VWPOLO за съветите. Ето, това вече е от помощ при избора на колата... За съжаление докуметите са на Немски и това вече е проблем. Колко и какви документи се изискват- като например договор покупко-продажба; талон на колата; еуро серитификът и какво още. Освен това ако колата е на лизинг как може потенциалния купувач да разбере. Които има опит, знания и най-важното време може да сподели. Пък после бирата ще е от мен :)
Аватар
mileng
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 8 Март 2007, 13:57:40

Приемам 4е става дума за следното- колата (2_ра ръка) се купува в Де и се кара от новия собственик(4асно лице) в Де.

В Цуласунгстелето (в обстия слу4аи-може и да имя някакви разлики от провинция до провинция-наи добре да се пита на място) искат:

1-док 4е си собственик на колата -това са Брифа на колата и Фарцоиг6аинана колата-тука в немско се приема 4е стом има6 тия док -то ти си собственик на колата.
(Леко отклонение-питам аз -ако аз успея да открадна кола заедно с брифа и 6аина-какво-отговора-ами колата е твоя-няма как да се докаже 4е ония не ти е продал колата :) :) :) )

Някаде може и да искат договор за покупко продажба-ама досега на мене не са ми искали.

В слу4аи 4е искат- примерни договори има в нета колкто иска6-но на празна хартия се написва 4е:
господин А продаде на господин Б кола тип Ц и дата и подпис от двамата и готово.
Полу4ава се абслутно валиден договор.

2-док за минал ТУФ и АУ-може да са отделни лист4е6а или да са записани на 1 -тука може да има бая вариации-аз знам за тия само.
Искам да отбележа 4е може ТУФ_а и АУ _то да са валидни до разли4ни дати и години -но макс за стари коли е 2 г.

И на 2 те док. требва д а пи6е 4е са валидни до -несто от сорта - едикоя си кола има бестанд ТУФ респективно АУ до дата - дата.месец.година.

3-валидна застраховка -тука идва пояснение -обикновено от застрахователя се издава така наре4ената -Допел карта- в нея е записан само номера на 6асито и там другите му данни на колата-стот в тоя момент колата няма номера .
За издаването на таква карта не се пла6та нисто -ама на практика тва си е предварителен договор с застаховката 4е като ти дадат номера сте си палти6 при тях.
Забележка- някои Цуалсунг стелта -признават изпе4атени Допелкарти( пратени по маил ) но някои не-искат пратена по постата- трябва да се пита на място за да се спести изли6но разкарване.

С тия док се отива в Стелето и там се прави регистрация-колата не е нужно да се кара на място в стелето.
Понеже самото изработване на номера -това е дело което може и се осъстествява от 4асни фирми-може да се окаже 4е наблизо оско Стелето няма такива -ама тва е само на теория :) :) -но е вазможно все пак.

успехи
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Second hand car

Мнениеот mileng » 8 Март 2007, 15:37:43

Svatbar, а каква е процедурата собственик (от ДЕ)- купувач, които ще я кара в БГ. За договора за покупко-продажба те разбрах. Какво още трябва, за да може да се напусне ДЕ и да може също да се влезе в БГ (имам предвид без проблеми с бурократите). Колата да речем има Немски номера, които собственика ще свали, а откъде се вземат транзитните. Ако имаш време разсясни процедурата.

Мерси.
Аватар
mileng
Нов потребител
Нов потребител

Re: Second hand car

Мнениеот satbradar » 8 Март 2007, 18:31:54

mileng написа:Svatbar, а каква е процедурата собственик (от ДЕ)- купувач, които ще я кара в БГ. За договора за покупко-продажба те разбрах. Какво още трябва, за да може да се напусне ДЕ и да може също да се влезе в БГ (имам предвид без проблеми с бурократите). Колата да речем има Немски номера, които собственика ще свали, а откъде се вземат транзитните. Ако имаш време разсясни процедурата.

Мерси.

е напани се да потарси6 малко де
еи тука
http://www.zaedno.de/postt4541.html
и това съм описал.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

проблем с превода lost in translation

Мнениеот slavichakarov » 9 Март 2007, 10:01:47

като се пристигне в българия с всички немски документи,как се справя бг кат с тоя непознат език
Аватар
slavichakarov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisy » 9 Март 2007, 11:52:52

Справят се. Не трябва превод. Те са свикнали, а и не им трябва да знаят език, за да разберат данните на колата.
Един приятел си я регистрира във Варна същия ден, в който си я докара.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот veselqk » 14 Април 2007, 11:08:52

Някой има ли впечатления от тези пазари за коли? Кой е за предпочитане, по-голям избор, цени и т.н.
-------------------------------------
Frankfurt
Automarkt am Autokino Gravenbruch
Am Forsthaus Gravenbruch / B459
всяка събота от 08.00 до 14.00 часа

------------------------------------
Stuttgart
Automarkt am Autokino Kornwestheim
B 27-Abfahrt Ludwigsb.-West
всяка събота от 08.00 до 17.00 часа
-----------------------------------
Аватар
veselqk
Нов потребител
Нов потребител

Кола втора ръка - privat или Händler ?

Мнениеот Mira.Kostova » 10 Август 2013, 19:23:30

Здравейте,

Ако човек иска да си купи кола втора ръка за ползване тук в България, какво бихте препоръчали?
До колкото разбрах автодилърите се явяват търговци и като такива по закон трябва да гарантират, че колата няма да се разпадне след като я купи човек ( дори ако не си купиш допълнителна гаранция)

Aufgrund der mindestens einjährigen Gewährleistungspflicht eines Händlers sind Käufer in der Regel gegen Mängel gut abgesichert.
Zu bedenken ist aber, dass ein Mangel bereits bei der Übergabe des Fahrzeugs vorgelegen haben muss. In den ersten sechs Monaten wird dies zwar gesetzlich vermutet, bei Gebrauchtwagen kann der Händler diese gesetzliche Vermutung aber widerlegen. Eine Garantie gilt hingegen für jeden auftretenden Mangel, kann vom Leistungsumfang jedoch hinter den gesetzlichen Gewährleistungsrechten zurückstehen.

Не знам до колко реално това се спазва. Някой има ли опит?

Поздрави от Ерланген
Мира
Последна промяна Mira.Kostova на 11 Август 2013, 08:13:47, променена общо 1 път
Mira.Kostova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти

Re: Кола втора ръка - privat или Händler ?

Мнениеот Rashkov1 » 10 Август 2013, 22:59:19

Търси я с ТЮФ поне една година ( зависи за Германия ли ти трябва или за БГ) ако е за БГ просто да има тюф за червените номера . Иначе каквото кажат търговците обикновено е истина ( пак има ако , ако не си в бивша ГДР там малко е по различно)
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот rusenec » 11 Август 2013, 01:24:21

Само приват !!дай некое евро повече но си вземи кола от собственика. и колата задължително с два ключа !! в коя Германия си? пиши на лични ако искаш.. ;-)
Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде
Аватар
rusenec
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот AleksandarVn » 11 Август 2013, 08:32:54

Няма зна4ение от къде вземе6 колата. Има зна4ение самата кола и дали цената и отговаря на ка4еството.
Купувал съм няколко коли от турци, и мога да ти кайа, 4е вътре бяха доста по-4исти от колите на доста германци. От арабин отидох да взема само една и като видях, 4е пепелника буквално прелива с фасове и се отказах. Вътре6ното състояние говори много. Ако там е 4исто, зна4и малко или много се гледа и пази колата.
Хубаво е колата да има, Само той струва към 80-100 евро. Ако липсва най-4естите при4ини са, корозия или някакъв проблем в спира4ната с-ма.
Другото, което гледа6 е да е в твоя регион. В сайтовете за автомобили изпадат доста интересни обяви, но в последствие се оказва, 4е са на 400-600 км от теб. Това са о6те минимум 150-160 евро, а не знае6 дали 6те ти хареса дадената кола.

Напи6и горе долу какво търси6 с какви средства и мога да погледна какво се продава в Bremen, Dortmund, Leizig, и кое си заслуйава.
AleksandarVn
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Следваща

Назад към Новобранец