• Advertisement

Giro Konto

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Giro Konto

Мнениеот azorah » 9 Октомври 2013, 19:30:07

Здравейте,

Трябва да си отворя сметка в някоя немска банка,за да могат от общежитието ми всеки месец да теглят пари за наема.Въпросът е коя. Днес едно момче ми каза,че в шпаркасе няма никакви такси ,ако си студент. Дали това е някакъв закон за всички банки,или си е политика само на шпаркасе. Моля препоръчайте ми някоя без излишни месечни такси или поне да са нормални,а не както в Commerzbank - безплатно,но само ако месечно в картата влизат над 1200 евро ,иначе 9 евро такса на месец.... благодаря. (Kostenlos nur bei privater Nutzung und ab mind. 1.200 Euro monatl. Geldeingang, sonst 9,90 Euro je Monat.Gutschrift 50 Euro zum Start 3 Monate nach Kontoeröffnung und nur, wenn noch kein Zahlungsverkehrskonto bei der Commerzbank besteht. )
azorah
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Giro Konto

Мнениеот daisymm » 9 Октомври 2013, 19:57:41

azorah написа:Здравейте,

Трябва да си отворя сметка в някоя немска банка,за да могат от общежитието ми всеки месец да теглят пари за наема.Въпросът е коя. Днес едно момче ми каза,че в шпаркасе няма никакви такси ,ако си студент. Дали това е някакъв закон за всички банки,или си е политика само на шпаркасе. Моля препоръчайте ми някоя без излишни месечни такси или поне да са нормални,а не както в Commerzbank...

Здравей azorah,

еднозначен отговор, който да пасва съвсем точно на твоята житейска ситуация вероятно няма да получиш. Така че е по-добре предварително да се самоинформираш, като прегледаш написаното в следните теми:

Избор на банка-защо точно тази?
Въпрос за откриване на сметка/дебитна карта.

В тези теми ще намериш доста материал като предварителна информация, която по-късно ще ти бъде нужна, за да направиш по-лесно правилен (т.е. информиран) избор.

Поздрави от Erzgebirge!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Giro Konto

Мнениеот kyky » 9 Октомври 2013, 22:58:27

Мога с две ръце да ти препоръчам comdirect. Миналата седмица даваха 100€ на новите клиенти, сега са само 50€. Разбира се всичко е безплатно, включително кредитната карта, с която можеш да теглиш кеш без такса и в България. Имат най-добрият онлайн-банкинг (може би е същият като на Commerzbank). Хотлайнът върши всичко по телефона и работното време е по-дълго от това на всяка традиционна банка с филиали. Сменил съм три големи банки и сега не виждам никакво предимство в това да ходиш на гише във филиала, даже напротив.

За Sparkasse и Deutsche Bank мога да кажа, че са доста назад във времето. В Deutsche Bank например обичат да попълват на ръка едни хартийки, които да пращат по факс(!) на разни централи. Какво правим, ако стане грешка при преписването е голяма загадка.
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Назад към Новобранец