• Advertisement

за среднотo образование,ausbildung и бъдещето

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

за среднотo образование,ausbildung и бъдещето

Мнениеот MarioVM » 2 Март 2014, 19:31:51

Здравейте,както се вижда от ника ми,казвам се Mарио.Hа 19 години съм и съм завършил средно образование във Варна.Cлед като взех матурите веднага започнах курс за шофьорска книжка.Август месец я взех и 3 месеца по-късно (на 11 ноември) пристигнах в Gермания pri майка ми и приятеля и.Hа 7 януари започнах интеграционен курс,уча немски по 4 часа на ден (до тогава не бях учил дори и 1 час немски и нормално не знаех нищо ).Така въпросите са ми следните :
1.Понеже уча от 14:00 до 18:00 всеки делничен ден и знам само най важните и най-простите работи на немски, каква работа мога да си намеря за да вземам някакви пари поне за мене и да не съм зависим от майка ми и нейния приятел .Zнам за McDonalds,но колкото пъти отида,хората ми казват за другия месец.Къде да търся,трябва ли da си правя CV и да си прашам дипломата в Munchen от сега за да я преведът и може би след това да си пусна CV-то някъде където да ми търсят работа.
2.Какво мога да правя след като завърша този курс.Каква работа се търси тук в Германия.Казаха ми,че мога да се запиша да уча Ausbildung (от това което ми обясниха разбрах,че това е да учиш и да практикуваш професия като получаваш минимална заплата.Това продължавало 3 години.Но след тези 3 години ще ми дадат квалификация за съответната професия и ще имам предимство пред другите които кандидатстват за съответната работа и нямат квалификация.А и ще получавам повече от колкото,ако нямам Аусбилдунг.
Надявам се след 5-6 години да съм понаучил езика и da мога да вляза в някой университет и да се развивам.
Нека някой който има по-дългогодишен опит тук и знае как стоят нещата да ми отговори.Ще му бъда много благодарен.
Надявам се от написаното да сте разбрали,че не съм много в час с нещата,защото всички които съм питал до сега също не знаят много,за това пиша тук.И моля,ако някой смята да пише негативни коментари от рода на от 3 месеца си тука и не знаеш нищо или нещо такова да си ги спести.
MarioVM
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: за среднотo образование,ausbildung и бъдещето

Мнениеот bknf » 2 Март 2014, 20:48:12

Здравей Марио. Езика можеш и ще го научиш успешно след 1-2 години. Ще се позанимаеш малко и това е.
Въпроса за бъдещето и начина на финансиране - в кой район на Германия си по-точно?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот velingrad » 2 Март 2014, 20:51:21

Пишеш във Форум- безплатен форум, където и си задаваш въпросите, което означава, че може да се появят и "негативни коментари".
От моя страна съветът е, на първо място да поразчетеш темите тук, защото на повечето ти въпроси отговори вече има.
Ползвай търсачката на Заедно:

Успех!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот MarioVM » 2 Март 2014, 21:12:36

В Регенсбург сме.
MarioVM
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 3 Март 2014, 21:20:59

Но според мен, няма да можеш да разбереш веднага цялата немска реалност. Трябва да се позанимаваш, а също така си е необходимо и време. Тогава сам ще намериш отговорите на твоите въпроси
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот max » 7 Март 2014, 12:46:54

И за 1 година можеш да стигнеш ниво на немски, достатъчно за кандидатстване в университет. Че даже и за по-малко. И аз когато дойдох през есента на 2009 г. не знаех нито дума немски. От ноември 2009 започнах ниво А по немски, на 10 март 2010 взех изпита на Б1 с 83% успеваемост. След което прескочих ниво Б1+, за да спестя пари и направо се включих в групата на Б2 от 15 март, който изпит взех на 30 април пак успешно, макар и на косъм с 67% успешност, при това бях пропуснал първите 2 седмици занятия /между 1 и 15 март/ по простата причина, че по същото време ходех все още на курса Б1. След това прекъснах с курсовете, а записах курса Тест ДАФ от февруари 2011, и взех успешно изпита на 12 април 2011 с оценки 4445. Но реално можех и да не правя тази пауза и да го взема още през 2010 г., нивото на немския ми не беше кой знае колко различно от онова, след полагането на изпита Б2 през април 2010, може би имах повече рутина и опит, но не и академично надграден немски между май 2010 и февруари 2011 г.
През 2012 г. вече спокойно си пишех разясненията по задачите в обучението по геоинформатика на немски и никой от преподавателите нямаше забележки относно правописа. Сигурно е имало грешки, но със сигурност не са били такива, че да не разберат какво съм искал да кажа.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот MarioVM » 7 Март 2014, 23:59:40

Ами на мен курса ми е до 17 Ноември,той е до Б2 и мисля,че след него са ми тестовете.И понеже тази година ще изпусна аусбилдунга ще трябва да си намеря работа поне за 7-8 месеца докато започнат Аусбилдунгите другата година.Имаш ли някакъв съвет къде точно да се насоча,интересувам се от компютри,не да се заминавам с работи по самия компютър,а за работа на компютър.
MarioVM
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Orel_S_Oriz » 8 Март 2014, 02:52:46

MarioVM написа:Ами на мен курса ми е до 17 Ноември,той е до Б2 и мисля,че след него са ми тестовете.И понеже тази година ще изпусна аусбилдунга ще трябва да си намеря работа поне за 7-8 месеца докато започнат Аусбилдунгите другата година.Имаш ли някакъв съвет къде точно да се насоча,интересувам се от компютри,не да се заминавам с работи по самия компютър,а за работа на компютър.

Ако не е тайна какво се разбира под работа "на компютър"?
Мога да искам,зная да искам,ама съм инат и не искам ...
You've got a heart as loud as lions
So why let your voice be tamed?
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот MarioVM » 8 Март 2014, 13:38:50

Както и да е снощи говорих с един познат и той ми каза някой работи.Мисля да се насоча към логистиката.Знаете ли там как стоят нещата или ?
MarioVM
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 8 Март 2014, 16:12:41

Какъв е тоя дълъг курс??? Уж си на същата ежедневна натовареност по 4 часа на ден. Моят курс беше също ежедневен от 9 до 13 ч. и всяко ниво продължаваше точно 2 месеца. А1 го изучих сам по сайта на Дойче веле и записах направо А2, за 4 месеца вече свършихме Б1 и имахме тест, после още 2 месеца Б2. Така че от А2 до Б2 отива само половин година, е ако си си взел тестовете, иначе повтаряш.
Щом искаш да работиш на компютър, завърши информатика ако ти е здрава гърбината и няма да имаш проблеми да си намериш работа. Има ужасно много обяви за информатици. Аз учих допълнително геоинформатика, което е относително по-лесно и има обяви редовно, но никой не прояви интерес към моя сертификат и получавах само откази, въпреки че оценките бяха преобладаващо добри. Парадоксалното е, че реагираха позитивно на българските ми дипломи, може би защото едната е докторска, никой не пита дали се признават, направо си ме каниха на интервюта. Но за място по геоинформатика нито веднъж, въпреки че сертификатът е немски. Явно ценят ГИС диплома, а не прост сертификат от Weiterbildung.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот MarioVM » 7 Април 2014, 00:26:39

хаха ами не знам,това училище ми казаха и в него се записах.Аз решавах в интернет някакви тестове но с по 15 въпроса А1 и А2 ги изкарвам,обаче другите ме затрудняват и се притеснявам като дойде време за тестовете да не стане някоя издънка,но все пак имам още 6 месеца.

Последно избутване MarioVM от 7 Април 2014, 00:26:39
MarioVM
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец