• Advertisement

Поредните напускащи дома.

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Поредните напускащи дома.

Мнениеот iniuta » 22 Март 2014, 09:24:37

bknf, темата е за семейно напускане на страната и затова как човек с хронично заболяване да не си прекъсва лечението. Придържай се към нея, моля. Ако пък искаш да ни запознаеш с възгледите си относно хипертонията, си отвори специална тема. Благодаря.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот branks » 22 Март 2014, 10:12:28

Колко е жалко че от 10 20 прочетени мнения/теми на бъдещи кандидат емигранти в нито едно никой не говори за това с какво може да помогне за да се промени нещо в нашата родина, всеки първо гледа да избяга и затова сме на това дереже вече над 30 години, мога единствено да ви пожелая успех където и да отидете, и да се надяваме че кризата в Европа няма да се задълбочи, защото първите засегнати ще са може би емигрантите, а след като все бягаме, а не се борим ни остава единствено да се надяваме, тъй-като нещата не зависят вече от нас.
branks
Тукашен
Тукашен

Снимки: 5
Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот velingrad » 22 Март 2014, 10:41:11

branks написа:Колко е жалко че от 10 20 прочетени мнения/теми на бъдещи кандидат емигранти в нито едно никой не говори за това с какво може да помогне за да се промени нещо в нашата родина, всеки първо гледа да избяга и затова сме на това дереже вече над 30 години, мога единствено да ви пожелая успех където и да отидете, и да се надяваме че кризата в Европа няма да се задълбочи, защото първите засегнати ще са може би емигрантите, а след като все бягаме, а не се борим ни остава единствено да се надяваме, тъй-като нещата не зависят вече от нас.

Просто не е това темата, където трябва да се разискват подобни... желания- моля придържайте се по съществото и (на темата де).
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bknf » 22 Март 2014, 13:47:36

Основния въпрос за решаване не е смяната на местожителството, а професионалната (ти) пре- ориентация.
Тоест, ти отиваш не само на ново място, а трябва да да започваш съвсем на ново.
Tъй като не си сам, а има още двама, то това поражда и други неща за решаване.
Но и всичко това е решима задача.

.. iniuta..
Да така е, но мнението ми не беше породено защото медицината ме интересува особено като отделна тема.
Просто става дума за случайно изказване..

branks,
нито едно никой не говори за това с какво може да помогне за да се промени нещо в нашата родина, всеки първо гледа да избяга и затова сме на това дереже вече над 30 години

И ти си прав, но и от друга страна - в нашата родина има правителство, парламент, партии разни, банки..
Нима е работата на отделния човек, всеки сам за себе си - да мисли по въпросите касаещи държавата? Нима той може да печата пари като държавата и да събира данъци? А и да мисли и да има идеи - всеки един поотделно едва ли би могъл да развива производство и технологии, да строи заводи и да го финансира това от собствения си джоб.
Така че най-разумното e, от една страна, да иде там, където и както да може да печели достатъчно - за да се развива напред и основното, не умре от глад. Не виждам нищо лошо в това.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот v100 » 22 Март 2014, 16:26:49

branks написа:Колко е жалко че от 10 20 прочетени мнения/теми на бъдещи кандидат емигранти в нито едно никой не говори за това с какво може да помогне за да се промени нещо в нашата родина, всеки първо гледа да избяга и затова сме на това дереже вече над 30 години, мога единствено да ви пожелая успех където и да отидете, и да се надяваме че кризата в Европа няма да се задълбочи, защото първите засегнати ще са може би емигрантите, а след като все бягаме, а не се борим ни остава единствено да се надяваме, тъй-като нещата не зависят вече от нас.

А защо си мислите, че никой от участващите тук не се е опитал наивно да промени нещичко в т.нар. ни мила родина? На 20 да искаш да промениш света и да вярваш, че можеш да го направиш, е повече от нормално, но ако и след 30 те тресе тази заблуда, значи нещо в мисленето ти видимо куца. След 30 разбираш, че единственото, което можеш донякъде да промениш, е собственият ти живот. В каква посока ще го направиш, е въпрос на личен избор.
Мислите ли, че ако Апостолите през далечната 1876 бяха доживели да прехвърлят 30, щеше да има Хвърковата чета? Мислите ли, че Ботев, ако не беше на 28, би тръгнал да срещне куршума на свой под връх Вола? Случайно ли е Вазовото възклицание: "Бедни, бедни Македонски! Защо не умря при Гредетин?"...

Потребители благодарили на автора v100 за мнението (общо 2):
alexandroviestira
Рейтинг: 8%

v100
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 31 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот asenbg » 22 Март 2014, 17:29:07

прекратете коментарите за родина и политика.. говорим за личен избор тук, а не кой на кого какво дължи и идеи, и вярвания и идеализъм..

asenbg

Мнениеот kaltcev.72 » 22 Март 2014, 17:51:27

Здравейте ,четейки до тук най същественото е приятелите и роднината за който споменавате .Една такава помощ в намирането на жилище и първоначално попълване и пускане на документи е основна . След това намирането на работа ,важно е да имате някакво свидетелство ,образование или курс евентуално който ще ви от полза . Колкото и странно да звучи един сертификат за мотокарист преведен на немски ви дава шанс да кандидатствате за работа ,или евентуално шофьорска книжка категория С .
Колкото до кръвното по добре е да продължите с медикаменти от България на първо време после когато си направите здравна застраховка може направите пълни изследвания и да започнете лечение ,макар че тук ще почнат да изписват всякакви билки .
По късно може да запишете интеграционнен курс по немски език ,да кандидатствате за преквалификация и тн ,но началото ще е трудно ,предполагам го знаете.
Успех !

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението (общо 2):
alexandrovineo777

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот alexandrovi » 22 Март 2014, 21:33:33

Здравейте,виждам че се разбуниха духове и бих искал да разясня някои неща.Курса за мотокарист го минах и всичко е ок,следващата ми стъпка е Б+Е мисля че е предимство и както за всичко ще има ,,за,, и ,,против,, Относно решението ни,мисля че съм се обосновал в първите си постове а и на на никого не дължа обяснение все пак.Но, винаги съм бил патриот-оптимист и винаги съм се надявал и вярвал че нещата тук ще се променят рано или късно и така минаха 20г. и се роди малката ни принцеса. Стана време да мисля за бъдещето и то не само моето а това на децата ни и след няколко безсънни нощи се роди тази идея.Винаги съм казвал на приятелите си които ходиха по европа и англия на гурбет че тръгна ли навън няма да се върна защото такъв полу-живот не искам .А ако някой си мисли че може да промени нещо в България заслужава поне номинация за Нобелова награда.Поздрави от тези които искат да сбъднат мечтите си.

Потребители благодарили на автора alexandrovi за мнението (общо 2):
potomav100

alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 27 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот alek_v » 23 Март 2014, 20:32:47

Имам документ за електрокарист и кандидатствах на 5 места, но не го уважиха.С категория В можеш да търсиш в спедиторските фирми.Виж как работи фирма Спиди в България.Тук почти всички са така.Заплатата бруто между 1200 и 1600 евро .Ausbildung се кара за три години , а в България е 3 месеца.Имаш ли представа колко пари ти трябват докато си стъпиш на краката,т.е. за първите 18 месеца.И не се заричай ,че няма да се върнеш.Аз направих 18 месеца,още не съм си върнал заемите които взех за да дойда и все по често се замеслям за връщане.

Потребители благодарили на автора alek_v за мнението:
alexandrovi
Рейтинг: 4%

Аватар
alek_v
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот alexandrovi » 23 Март 2014, 21:27:07

alek_v написа:Имам документ за електрокарист и кандидатствах на 5 места, но не го уважиха.С категория В можеш да търсиш в спедиторските фирми.Виж как работи фирма Спиди в България.Тук почти всички са така.Заплатата бруто между 1200 и 1600 евро .Ausbildung се кара за три години , а в България е 3 месеца.Имаш ли представа колко пари ти трябват докато си стъпиш на краката,т.е. за първите 18 месеца.И не се заричай ,че няма да се върнеш.Аз направих 18 месеца,още не съм си върнал заемите които взех за да дойда и все по често се замеслям за връщане.

Съгласен съм с теб че не е лесно ,така или иначе решението сме го взели знам какво мога и не мога но сме длъжни да опитаме ако не успеем значи не ставаме.Скоро ще изкарам Б+Е според мен има хляб в това, ако ли не здрав съм физически и мога много неща ако ли не се уча бързо.Знам че започваме от А и Б но това само ме стимулира не за първи път в живота си започвам от 0 и знам че в един момент е много по-добре да загърбиш всичко и да почнеш от начало отколкото да кърпиш дупки и да съществуваш без да имаш и най малката надежда че е за хубаво.Относно документа ти само за електрокари ли е? До момента срещнах доста обяви в които опит не е нужен,колко е вярно не зная но е факт.Поздрави.
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот brumbar » 24 Март 2014, 10:10:49

alexandrovi написа:Скоро ще изкарам Б+Е според мен има хляб в това
По-добре насочи усилията и финансите
си в С категория.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!
Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот alexandrovi » 24 Март 2014, 13:54:26

Здравейте,аз ще карам Е защото Б си я имам а и цената е в пъти по ниска.За С категория освен курса има и разни курсове за компетентност,електронни карти и тнт. Поздрави.
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот neo777 » 24 Март 2014, 20:35:48

Подкрепям съветите на "kaltcev.72". Определено работа за мотокаристи и шофьори кат.С и кат.С+Е има доста, но освен документите които са необходими е много важно и езиковото ниво. Аз все още се подготвям за заминаване и съм решил че освен кат.С която имам да изкарам и АДР/разрешително за превоз на опасни товари/. Все още с езика съм на ниво А1 но изкарах теста и започнах А2. Надявам се да изкарам и В1, като съм решил в Германия да се явя на тест за да видя според тяхните правила на какво ниво съм и да се запиша на курс по немски още преди да съм започнал работа. За мой късмет все още успявам да се оправям в БГ но тефтера от година на година показва все по-лоши резултати. Късмет на всички!!! :)

Потребители благодарили на автора neo777 за мнението:
alexandrovi
Рейтинг: 4%

neo777
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 72 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот branks » 24 Март 2014, 21:02:43

Не се пиша за голям патриот след като и аз искам да напусна България, дори по-добро да беше положението тук отново бих напуснал страната защото просто искам да сменя обстановката, но определено основен фактор играе заплащането и липсата на нормален личен живот в нашата страна, двете неща ги поставям на първо място.Не е тук мястото да говорим за други неща освен публикуваната тема от Alexandrovi, но аз мисля че причината за положението на държавата е че ни липсва най-вече желание за промяна и обединение - спирам по тази тема защото вече ми е банална.Та ако мога да бъда с нещо полезен на Alexandrovi - притежавам категория "C" и дори да не работя като шофьор реших да си я запазя (понеже подновявах шоф.книжка преди 3 дена) защото просто си е един плюс да си я имаш, няма спор че всяка категория за шофьор и всеки изкаран курс даващ ти квалификация може да ти е единствено от полза, но парите които ще са необходими за да бъде изкаран/а не са малко и е добре да се помисли дали ще ви бъде необходим/а за да не се похарчат не малко пари просто ей така.С намерение съм да изкарам и за мотокар, тъй-като имам някъде към 2 години стаж на мотокар и електрокар, а и плановете са ми да се реализирам като мотокарист или шофьор в Германия,та съвета ми е ако имаш излишни пари изкарай и кат.C

Потребители благодарили на автора branks за мнението (общо 2):
neo777alexandrovi

branks
Тукашен
Тукашен

Снимки: 5
Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот alexandrovi » 7 Септември 2014, 17:29:52

Здравейте,вече четвърти месец живея и работя в района на Кьолн. Имам квартира и кола,в началото на октомври пристигат жена ми и бебето ( е то порасна вече е на годинка) и съм очарован от страната. НО без сериозно рамо на местно ниво и с език намирането на работа е голям проблем,поне според моите наблюдения. Поздрави на всички.
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец