• Advertisement

Акт за граждански брак или удостоверение за семейно положение?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Акт за граждански брак или удостоверение за семейно положение?

Мнениеот v100 » 3 Април 2014, 16:15:56

Моля за помощ, приятели!
Тръгваме за Германия на порции - първо аз, след края на учебната година съпругът ми и децата. Бихте ли могли да ми помогнете с информация какво е необходимо да взема със себе си - акт за граждански брак или удостоверение за семейно положение, за да мина процедурите по регистрация, определяне на Steuerklasse, здравна осигуровка и др.?
Предварително Ви благодаря!
v100
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 31 пъти
Благодарено: 24 пъти

Re: Акт за граждански брак или удостоверение за семейно положение?

Мнениеот daisymm » 3 Април 2014, 16:34:43

v100 написа:Моля за помощ, приятели!
Тръгваме за Германия на порции - първо аз, след края на учебната година съпругът ми и децата. Бихте ли могли да ми помогнете с информация какво е необходимо да взема със себе си - акт за граждански брак или удостоверение за семейно положение, за да мина процедурите по регистрация, определяне на Steuerklasse, здравна осигуровка и др.?
Предварително Ви благодаря!

Правилното име на документа е Удостоверение за сключен граждански брак. Преди беше необходим дубликат от общината по местоживеене, който се превеждаше и легализираше.

От 10.10.2013 е влязъл в сила Законът за ратификацията на Конвенцията за издаване на многоезични извлечения от актовете за гражданско състояние и този документ се издава на три езика. Целта е да отпадне необходимостта от превода и легализацията му.

За повече информация - темата Удостоверения за гражданско състояние на 3 езика и на място в служба ЕСГРАОН по местоживеене.

Ще ви бъдат необходими и Удостоверенията за раждане на децата.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
v100
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот v100 » 3 Април 2014, 16:42:24

Сърдечни благодарности!
v100
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 31 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот daisymm » 21 Май 2014, 08:23:00

Здравейте v100,

интересно ми е дали вече сте си извадили многоезичните варианти на удостоверенията за граждански брак и раждане, както и дали сте ги използвали вече в Германия? Ако да, мина ли всичко гладко? Ще бъде много полезно, ако споделите своя опит.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Новобранец