• Advertisement

Имаме ли шанс за работа в Германия с тези професии?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Имаме ли шанс за работа в Германия с тези професии?

Мнениеот boyko123 » 18 Юли 2014, 00:36:34

Stojan написа: И преводач ще има, и социална издръжка докато си намерите работа...

Под "социална издръжка" имаш предвид помощ от държавата след пристигането и преди да си работил изобщо в Германия? Възможно ли е това? Или става дума за други източници?

По въпроса за счетоводството, мои приятели българи се преместиха преди 10-ина години в Германия, жената с минимален немски, и след като роди "на немска почва" момченце, за около 3 години научи немски, взе въпросния изпит Bilanzbuchhalter IHK и започна работа като помощник-счетоводител. Така че може, доказано е експериментално :).
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Stojan » 18 Юли 2014, 06:11:32

Точно това значи, да.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот estira » 18 Юли 2014, 08:44:55

Недей да тръгваш с голямата торба обещания, защото това не е много сигурно.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот tatiana70 » 18 Юли 2014, 10:25:15

****** написа:Здравейте,

ако все още не сте попаднали на следните темите, то непременно отделете време да се запознаете с тяхното съдържание, особено с документите в първата, към които са дадени само връзките:
Пътеводител за мигранти - първоначална информация за важни теми от ежедневието
Как намерих работа в Германия, докато бях в България (или как се получиха нещата при мен)

Благодаря, аз ги четох, но пак ще го направя по-внимателно, че доста информация ми се насъбра и трябва време, за да отсея това, което ще ми е от полза. #-o
tatiana70
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tatiana70 » 18 Юли 2014, 10:32:38

Esme написа:На въпроса, поставен в заглавието на темата: шанс имате и то голям. :)
С две ръце подкрепям избора за счетоводител, защото наистина е търсена професия, а и това е Вашето предпочитание. (Винаги съм била на мнение, че човек трябва да превърне работата в хоби, да му доставя удоволствие. Все пак 1/3 от живота ни преминава на работното място.)
За медицината - в Хайделберг също има университет. Да, градът е малък, но заплатите в района са добри, стандартът на живот също, близо е до Франкфурт.
В крайна сметка каквото и да предпочетете, дори и синовете Ви да са в други градове, все пак ще сте всички в Германия. А тук разстоянията не са големи.

Стискам палци и желая късмет!

Благодаря -права сте за всичко. Относно Хайделберг-не бих имала нищо против да сме там. Но доколкото знам, университетът е на първо място в класацията на най-добрите унита по медицина, което значи, че изискванията са големи. Не знам дали ще успее малкия ми син да влезе. По тази причина съм предпочела не толкова прочути университети /което не значи, че обучението не е на ниво/, с повече места за студенти и по- малко изисквания /тестове, интервюта, разни дейности в дадената област/ :-k
tatiana70
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tatiana70 » 18 Юли 2014, 10:39:57

boyko123 написа:
По въпроса за счетоводството, мои приятели българи се преместиха преди 10-ина години в Германия, жената с минимален немски, и след като роди "на немска почва" момченце, за около 3 години научи немски, взе въпросния изпит Bilanzbuchhalter IHK и започна работа като помощник-счетоводител. Така че може, доказано е експериментално :).

Браво на нея, щом с малко дете е успяла и език да научи, и изпита да вземе. Ще се опитаме да отидем максимално подготвени-и като пари, и ако може още от тук да си намерим работа /поне някои/. Имаме познати в Германия, но не бих искала да ги притеснявам, само в случай на крайна нужда /дано не се налага/.
А сега отивам да чета темата " Как го научихте тоя немски?", защото определено имам нужда от споделяне на методи и практика за усвояването му. Макар че, накратко казано "Говорене му е майката!" ](*,)
tatiana70
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stiiw » 29 Август 2014, 14:26:26

а какви шансове имаме ние заварчиците , някой знае ли такива свободни места къде обявяват ?!
stiiw
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот daisymm » 29 Август 2014, 15:25:32

stiiw написа: а какви шансове имаме ние заварчиците , някой знае ли такива свободни места къде обявяват ?!

Шансовете за нормално работно място (трудово договор, пълен работен ден) са повече от добри с малко немски, перфектни документи за кандидатстване и поне един професионален сертификат, преведен на немски език.

Обявите за работа са на хиляди места, както в България, така и в Германия - бюра по труда, борси, посредници, директни работодатели. При владеене на немски език е най-добре да се търси директен контакт с немски работодатели - обяснил съм един възможен начин в темата Как намерих работа в Германия, докато бях в България (или как се получиха нещата при мен)

stiiw, ти в крайна сметка заварчик ли си? За съжаление не работя в този бранш, иначе предлагането е толкова голямо, че за 1-2 месеца може да се намери и започне работа. По-големия т проблем е да се понаучи поне малко немски - за да можеш да се разбираш и да не правиш глупости в работата и личния живот.

Успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот kaltcev.72 » 31 Август 2014, 19:06:12

Здравейте stiiw, на въпроса имате ли шанс като заварчик в Германия ще ви отговоря конкретно . Шансовете тук за добър заварчик са голями , принципно признават нашите свидетелства за заваряване , но тук изискването е на всеки две години да подновяваш защитените позиции независимо , че в в Бг това е безсрочно . За тръбарите задължително дават проби и им се издава немски ТЮФ.
Документите е добре да са преведени на немски , макар че кодовете на процесите и материалите са стандартни за цяла Европа . Хубаво е да имате и препоръка от предишен работодател , па макар и българска фирма .
С езика правят компромиси , но е добре да имате начални познания и да се запознаете с професионалните термини на немски . Доста са търсени кфалифицирани кадри , но малко фирми търсят директно , повечето ползват услугите на диеннтс агенциите , което означава че като начало можете да започнете в такава фирма .
Също така доста Бг фирми предлагат работа в Германия с български договор , но също е старт да се запознаете с изисквания , начин на работа и условия .
Ако се интересувате от нещо конкретно , питайте ще се радвам да съм полезен . Колкото до работа в интернет е пълно с оцяви за цяла Германия , опитайте напишете СВ има образци на немски в нета , сканирайте валидни документи и изпратете на посоченият мейл , като съвет не ползвайте АБВ пощата ,направете си друга поща .
Успех! :thumbleft:

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Krasi72 » 9 Октомври 2014, 15:10:10

Здравейте! Искам да попитам има ли работа за ГАЗ и ВиК специалисти, наясно съм, че се тръгва с чиракуване тук. От 20г. работя това, имам всички дипломи, сертификати, преведени и легализирани. Искам да уточня, че имам жилище, адресна регистрация и конто, този етап го минах вече. Да уточня, че иде реч за Висбаден, може Франкфурт или Майнц.
Аватар
Krasi72
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Stojan » 9 Октомври 2014, 18:04:42

наясно съм, че се тръгва с чиракуване тук.
Защо си наясно? Заради пропагандата в България ли? В Германия те приемат единствено както се поставиш и представиш преди това.
Чиракуването в Германия е дуалното обучение - 3 години. После като стане човек работник-специалист вече не чиракува, а работи по специалността си. Става евентуално калфа (Geselle) или работи просто на заплатa в някоя фирма, а ако изкара и обучение за майстор (Meister - още 3 години) става майстор, но не от българския тип (хора, който са станали "майстори", защото не са учили или не могат нищо), а действително специалист.
Като кацнеш в някоя страна и в аерогата тоалетните/чешмите пръскат в нежелани посоки или тече вода зад чинията - трябва да ти е ясно, че в тая страна няма нито дуално обучение, нито Meister-и като света, а занаятчиите са само на нивото на гореспоменатите мастори.
Така че ако действително ги можеш тия неща, които ги пише в сертификатите ти, не виждам проблем да си намериш работа.
Ето един сайт за намиране на работа по твоята специалност: http://de.gigajob.com/job/Gas-Wasser_Installateur.html
Виж и в големи болници/клиники.
Пример Wiesbaden: http://de.gigajob.com/job/DE-65183/Wies ... ateur.html
Успех.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
Krasi72
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Предишна