• Advertisement

Мисля дa се местя в Гермaния.

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Мисля дa се местя в Гермaния.

Мнениеот emil_elg » 29 Септември 2014, 10:26:44

...
Последна промяна emil_elg на 29 Септември 2014, 13:42:17, променена общо 1 път
emil_elg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот emil_elg » 29 Септември 2014, 13:37:11

О.К.

Потребители благодарили на автора emil_elg за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

emil_elg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот emil_elg » 29 Септември 2014, 14:19:20

Целта ми беше да напиша нещо положително пък и заглавието е мисля да се местя в Германия. Написаx го за да прочете момчето че дори без език има начин да работиш по професията срещу по-ниско заплащане. А който иска повече естествено че трябва да положи усилие за да го получи. Това дали са малко или много парите определя всеки сам за себеси в зависимост от това какво е финансовото му положение в момента. Все пак е доста млад и ако има кой да го потпре ако стъпи накриво що да не опита сега му е времето не после когато няма да има избор и иска неиска ще трябва да търпи.

Много xора говорят че всичко могат, малко са тези които мълчат и го правят.

Потребители благодарили на автора emil_elg за мнението:
daisymm

emil_elg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Юлиaн М. » 1 Октомври 2014, 14:11:39

Кaжи поне кaкви сa тези хорa и нa колко сa?

Сегa се сетих,ти мaй си от тях,a?
Юлиaн М.
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 1 Октомври 2014, 19:04:21

Юлиане, не ми се вярва popwill да живее без да знае бъкел немски.)

А според мен ти няма какво да се чудиш - границите са отворени. Kачваш се на автобуса /самолета, избираш си град село в Германия, и оставаш за седмица-две. Намираш работа, и не се връщаш в Италия.

И после докладваш, как е било.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Юлиaн М. » 2 Октомври 2014, 13:04:26

Дa съм кaзaл Че не знaе немски?
Помолих го двa пъти,дa спре дa пише в темaтa ми,зaщото изнервя всиЧки с нaдменното си държaние.
Юлиaн М.
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 23 Февруари 2015, 23:01:40

Юлиaн М. написа:Дa съм кaзaл Че не знaе немски?
Помолих го двa пъти,дa спре дa пише в темaтa ми,зaщото изнервя всиЧки с нaдменното си държaние.

Човече, как се развиха твоите планове за Германия? Знам, че последните участия на потребителите в темата не бяха това, което очакваше, но ако все пак решиш, драсни 2-3 реда да кажеш какво стана ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот dty_76 » 18 Март 2015, 14:44:25

И ние решихме да се местим в Германия. След като вече търпението ни се изчерпа и решихме, че не може да правим компромиси със съдбата на децата ни, най - накрая сериозно взехме решението, че се махаме на България.
Аз съм на 39, мъжът ми на 42, две деца- на 9 и 4 год. И двамата не говорим езика. В момента посещаваме курсове по немски. Решили сме за следващата учебна година да сме там. Не сме от хората които искат да разчитат и да живеят на соц.помощи и надбавки, но въпреки това и това вероятно ще се случи. Нашата идея е да се устроим в един свят с правила и ред, да образоваме децата си, да работим, за което да бъдем нормално заплатени, а не да се подиграват с нас. Нямаме познати в Германия и информацията която ми е много важна в момента мога само да набирам от Интернет пространството. Много ще се радвам ако мога да си пиша с някой, да разбера как са се случили нещата при тях, както и да питам още неща.
Ако сме само двамата изобщо нямаше да го мислим. Само, че сега отговорността е много голяма. Притеснявам се за децата дали ще се адаптират.

Потребители благодарили на автора dty_76 за мнението:
daisymm

dty_76
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот my dreams » 18 Март 2015, 15:58:19

Здравейте всички!
От много време следя форума и си водя записки. В тази връзка благодаря на хората,които дават инфо тук и отделят от времето си, за да помагат на новобранци като мен! Да сте живи и здрави - благодаря ви от сърце!Нашето семейство също предприема тази голяма крачка,наречена емиграция! Само времето ще покаже какво ще стане. Обръщам се към qty_76: не се познаваме,но и ние сме на вашите години, с разликата че имаме 3 деца ! :) Ще се радвам да обменяме опит. Знаете ли вече къде ще се устроите? Ние ще бъдем в Hessen, близо до Франкфурт. Хубав ден на всички!

Потребители благодарили на автора my dreams за мнението:
daisymm

my dreams
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 18 Март 2015, 23:46:38

dty_76 написа:И ние решихме да се местим в Германия. След като вече търпението ни се изчерпа и решихме, че не може да правим компромиси със съдбата на децата ни, най - накрая сериозно взехме решението, че се махаме на България.
Аз съм на 39, мъжът ми на 42, две деца- на 9 и 4 год. И двамата не говорим езика. В момента посещаваме курсове по немски. Решили сме за следващата учебна година да сме там. Не сме от хората които искат да разчитат и да живеят на соц.помощи и надбавки, но въпреки това и това вероятно ще се случи. Нашата идея е да се устроим в един свят с правила и ред, да образоваме децата си, да работим, за което да бъдем нормално заплатени, а не да се подиграват с нас. Нямаме познати в Германия и информацията която ми е много важна в момента мога само да набирам от Интернет пространството. Много ще се радвам ако мога да си пиша с някой, да разбера как са се случили нещата при тях, както и да питам още неща.
Ако сме само двамата изобщо нямаше да го мислим. Само, че сега отговорността е много голяма. Притеснявам се за децата дали ще се адаптират.

Имайте предвид, че няма да може да ви се случи да живеете на социални помощи, понеже няма да ви се полагат като пристигнете. Евентуално само детски, но те няма да са достатъчни да живеете 4 човека от тях. Право на социални помощи имат само хората, които са работили 1 година със социално осигуряване и след това са изгубили работата си.
Иначе децата са достатъчно малки все още и няма да има проблем да се адаптират.

Потребители благодарили на автора max за мнението:
dty_76

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот dty_76 » 19 Март 2015, 11:34:08

my dreams написа:Здравейте всички!
От много време следя форума и си водя записки. В тази връзка благодаря на хората,които дават инфо тук и отделят от времето си, за да помагат на новобранци като мен! Да сте живи и здрави - благодаря ви от сърце!Нашето семейство също предприема тази голяма крачка,наречена емиграция! Само времето ще покаже какво ще стане. Обръщам се към qty_76: не се познаваме,но и ние сме на вашите години, с разликата че имаме 3 деца ! :) Ще се радвам да обменяме опит. Знаете ли вече къде ще се устроите? Ние ще бъдем в Hessen, близо до Франкфурт. Хубав ден на всички!

Исках да ви пиша на лични мисля, че там е по-удобно, но нещо не успях.
По принцип си мислим за Бавария. Имаме познат който живее от 2-3 месеца в Регенсбург. Той самият е новобранец още, не говори езика, от 3 седмици е без работа и от него много малко информация бихме могли да имаме. За това по-горе писах, че нямаме познати, но по-точната дума е че нямаме приятели, на които бихме могли да разчитаме за помощ. Та затова си мислехме за Регенсбург, а и е красив, но не огромен мегаполис. Мюнхен е другата ни евентуална дестинация.
Още инфо за нас. Близо 10 години живяхме в Лондон. Прекрасни спомени от държавата, но не ни харесва за място да отгледаме децата си. През 2006 г. се прибрахме в България, роди се синът ни, през 2011 дъщеря ни. Аз имам икономическо образование, магистърска степен, но никога не съм работила по специалността. В БГ съм работила на няколко места, предимно в държавната администрация. Мъжът ми имаше бизнес, от който скоро се отказа.
По принцип имаме доходи, които ни позволяват да живеем, без да работим в БГ. Но това ли е смисълът на живота?
Циганите стават все повече и повече. За работа, особено в малък град се изискват огромни връзки. За място в детската градина, която е най-добрата в града и е точно до вашия блок, пак се изискват връзки. За място в добро училище, което е във вашия район- Огромно връзки.Не забравяйте, че за ясла отново ви трябват връзки.Е, това е не нормално. Ние повече не можем така. Естествено, че има и добри страни живота в БГ. Друг път мога да ги напиша.
Големият ни проблем е езика. Ходим на курсове, но е доста труден език. Иначе говорим английски, но разбирам, че в Германия няма да ни е голяма полза. Далечните ни планове са след като се устроим, след като се почувстваме уверени, че можем да се справим, да се установим трайно в Германия, т.е да си купим къща.
My dreams, вие кога мислите да заминавате? Ние се гласим за следващата учебна година да сме там. Естествено съпругът ми трябва да отиде по-рано. Вие с какво се занимавате? Наистина смятам, че трябва този разговор да се води не във форума.

Потребители благодарили на автора dty_76 за мнението (общо 2):
bknfrusenec
Рейтинг: 8%

dty_76
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот my dreams » 19 Март 2015, 11:47:38

Здравейте qty_76! Радвам се, че не сме сами! Аз също мисля да не затормозяваме форума, но и аз като вас не успявам да пиша на лични. Моля някой от по-опитните да помогне! Иначе виждам,че имаме и други общи неща!
my dreams
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот my dreams » 3 Април 2015, 14:09:49

Здравейте! Как са всички,решили да "излизат навън"? Гледам скоро никой не е писал...dty_76,как вървят нещата при вас? Ние напредваме с подготовката,дори мъжът ми има самолетен билет. Пишете,ако имате време.
my dreams
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 3 Април 2015, 14:38:14

my dreams написа: Аз също мисля да не затормозяваме форума, но и аз като вас не успявам да пиша на лични. Моля някой от по-опитните да помогне!

Целта на форума не е да си разменяме лични съобщения, а да споделяме информация публично, за да сме полезни на максимален брой хора.

А функцията ЛС се активира след 10-то публикувано мнение.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот olga » 3 Април 2015, 15:06:09

Детски надбавки не се полагат на родители, които не работят.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец