• Advertisement

Имам ли шанс?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Имам ли шанс?

Мнениеот albajulia » 19 Ноември 2014, 22:21:44

****** написа:
albajulia написа:...Може ли и аз да питам нещо за моя съпруг. Той има дългогодишен опит катo Software Support и CMR, добър английски и сега се опитва да научи немски. Трудно му е, но той е доста упорит и последователен. Благодаря за отговорите.

albajulia, струва ми се, че си пропуснала да зададеш въпроса си :-k

Да ******, принципно си прав. Може би не зададох конкретен въпрос, защото в в заглавието контекста на смаат тема е заден този въпрос. O:)
albajulia
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот daisymm » 20 Ноември 2014, 10:04:35

albajulia написа:...Да ******, принципно си прав. Може би не зададох конкретен въпрос, защото в в заглавието контекста на смаат тема е заден този въпрос. O:)

Щом това е бил и твоя въпрос, отговорът е - има шанс. Достатъчен, за да се закачи за нещо.

Ще подобри обаче многократно шансовете си, ако:
  • не приема безусловно съветите тук и там, а се отнася критично и проверява всяка една информация по няколко пъти
  • ориентира се в немския пазар на труда (търсене/предлагане) и реши с какво точно иска да се занимава
  • след като реши в коя сфера ще се реализира е добре да отделите средства за международно признати сертификати точно в тази сфера (освен ако не притежава вече такива)
  • инвестира време и средства да мине поне ниво В1 в България. В неговия бранш изобщо не е задължително, но ще му отвори много повече възможности. Много повече!

Аз си намерих работа точно така (макар и в малко по-друга област) - информирах се, ориентирах се, понаучих немски и направих директни контакти с фирми, предлагащи работни места. А щом аз успях и той ще може ;-), т.е. въпросът не е "Дали?", а "Кога?" и отговорът зависи в голяма степен от вас.
Последна промяна daisymm на 20 Ноември 2014, 18:08:05, променена общо 1 път
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот albajulia » 20 Ноември 2014, 18:02:05

****** написа:
albajulia написа:...Да ******, принципно си прав. Може би не зададох конкретен въпрос, защото в в заглавието контекста на смаат тема е заден този въпрос. O:)

Щом това е бил и твоя въпрос, отговорът е - има шанс. Достатъчен, за да се закачи за нещо.

Ще подобри обаче многократно шансовете си, ако:
  • не приема безусловно съветите тук и там, а се отнася критично и проверява всяка една информация по няколко пъти
  • ориентира се в немския пазар на труда (търсене/предлагане) и реши с какво точно иска да се занимава
  • след като реши в коя сфера ще се реализира е добре да отделите средства за международно признати сертификати точно в тази сфера (освен ако не притежава вече такива)
  • инвестира време и средства да мине поне ниво В1 в България. В неговия бранш изобщо не е задължително, но ще му отвори много повече възможности. Много повече!

Аз си намерих работа точно така (макар и в малко по-друга област) - информирах се, ориентирах се, понаучих немски и направих директни контакти с фирми, предлагащи работни места. А щом аз успях и той ще може ;-), т.е. въпросът не е "Дали?", а "Кога?" и отговорът зависи в голяма степен от вас.

Благодаря за съветите и напътствията. За новаци като нас са безценни :). Ако бях мъж, бих ти казала това: :occasion5:
albajulia
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот albajulia » 20 Ноември 2014, 18:07:23

Само да направя една корекция: става дума за CRM, а не CMR, т.е. за Customer Relationship Management. Той има сертификат за Sisco, но отдавна е изтекъл. Ще се наложи подновяване.
albajulia
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 20 Ноември 2014, 18:23:45

albajulia написа:Само да направя една корекция: става дума за CRM, а не CMR, т.е. за Customer Relationship Management. Той има сертификат за Sisco, но отдавна е изтекъл. Ще се наложи подновяване.

Още по-добре, но за да е ясно какво реално се търси да не се занимава с посредници, а да учи немски и да търси директно обяви при работодатели, например като този. A такива има хиляди - директни работодатели! После да действа - разни безобразни начини са описани в темата Как намерих работа в Германия, докато бях в България (или как се получиха нещата при мен).

Да чете внимателно, за да може после да разказва как се е получило и при него :mrgreen:

И един съвет: вместо да публикуваш последователни мнения може просто да редактираш предишното с бутона "Промени", докато той е активен ;-)

Успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Предишна

Назад към Новобранец