• Advertisement

Makler-кой е задължен да му плати/Mieter или Vermieter

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Makler-кой е задължен да му плати/Mieter или Vermieter

Мнениеот zlateto » 21 Октомври 2014, 19:27:50

Разбира се, че можете и сам да потърсите следващия наемател. Гаранция, че наемодателя ще приеме намерения от вас заинтересован и ще сключи договор с него, обаче няма. Такова задължение е мислимо, ако договора за наем съдържа съответната клауза или наемодателя е готов да ви освободи от договора преждевременно, в случай, че имате подходящ наемател. Това естествено трябва да можете да го докажете. Във вашият случай наемодателят е казaл, че той сам ще се погрижи. Съответно той не е длъжен да ви освободи от задължение, ако му докарате наемател. Защото вашият наемодател иска да ви се противопостави, но не и да се обвърже законово.

Ако вие сам намерите наемател, наемодателя може да го приеме, но не е задължен. Ако го приеме отпада комисионата.

Но внимание: Ако наемодателя е дал правото на маклера той да избере кой ще е следващият наемател, то тогава предложеният от вас ще бъде препратен на маклера, който от своя страна ще трябва да го провери и да го представи на наемодателя - за което ще изисква и съответно комисиона. Ако наемателя не се съобрази, то тогава е длъжен да заплати обещетение на маклера.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
justicevelingrad
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот bknf » 21 Октомври 2014, 19:50:28

Тоест, ако наемодателя е направил такъв договор с маклера, че само той (маклера) има право да намира наематели. И тогава той (наемодателя) е задължен да препрати намерения (от теб) наемател към маклера, той да го проверил, и съответно да си взел процентите. Играта така е скроена, че маклера да спечели и в двата случая.
Иначе наемодателя би трябвало да плати % на маклера (=schadensersatzpflichtig).

Това само в случая, ако двамата (Makler- Vermieter) са сключили такъв договор

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
justice
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот justice » 21 Октомври 2014, 20:30:22

Страхотни сте ,благодаря ви за експедитивната помощ и съвети! :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:
Бихте ли ми превели още нещо:
Die Weitervermietung der Wohnung übernimmt ein Imobilien-Makler,welcher sich mit Ihnen für Termine zur Wohnungsbesichtigung durch Mietinteressenten in Verbindung setzen wird.
Това изречение се съдържа в отговора на kündigunga,който бях изпратил на наемодателя като преди това ми е написал датата,на която мога да се изнеса.
Според вас обвързва ли ме по някакъв начин това изречение с маклера и изобщо как го тълкувате. Аз го тълкувам,че все пак наемодателя има договор с този маклер,въпреки ,че сина му твърди че нямат.Защо тогава те не искат да пуснат обява а ми казват аз да я пусна? Защо наемодателя не иска да говори с мене а все чрез сина му трябва да си кореспондираме,той сина му вече взе да се оплита от толкова много лъжи.Дефакто след като пусна обява и намеря хора за апартамента,маклера може да ме обвини мен ,че търся хора без негово разрешение и трябва да му платя неустойка,а наемодателя ще си измие ръцете и ще излъже за пореден път че той такова нещо не е разрешавал.
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 31 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот copland » 21 Октомври 2014, 20:44:23

По-нататъшното отдаване под наем на жилището поема един маклер, който ще се свърже с Вас, за да уговори термини за оглед на жилището от заинтересовани.

Няма никакво обвързване с маклера и нищо за тълкуване.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.

Потребители благодарили на автора copland за мнението (общо 2):
justicedaisymm

Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот bknf » 21 Октомври 2014, 20:54:14

Die Weitervermietung der Wohnung übernimmt ein Imobilien-Makler, welcher sich mit Ihnen für Termine zur Wohnungsbesichtigung durch Mietinteressenten in Verbindung setzen wird.

Ами означава, че - "даването под наем на жилището го поема маклер, който ще се свърже с вас за уговаряне на срещи с евентуалните наематели, които се интересуват"

Според мен това означава, че маклера ще се занимава с това, а не ти. Така написано, с ясен текст се съобщава че не ти, а маклера ще се занимава с тая работа.

Напиши им на тия (баща и син) писмено, че искаш да намериш наемател, и ги питай как да процедираш след като е ясно че те са хванали маклер за целта. И евентулно да ти напишат писмено съгласие за това.

Защо тогава те не искат да пуснат обява, а ми казват аз да я пусна? Защо наемодателя не иска да говори с мене, а все чрез сина му трябва да си кореспондираме, той сина му вече взе да се оплита от толкова много лъжи.
Ми така отстрани едва ли можем да узнаем, какво точно са се договаряли.

Дефакто след като пусна обява и намеря хора за апартамента,маклера може да ме обвини мен ,че търся хора без негово разрешение и трябва да му платя неустойка, а наемодателя ще си измие ръцете и ще излъже за пореден път че той такова нещо не е разрешавал.

Да, точно така. Как според теб е търсенето на жилища под наем в тоя район? Има ли много свободни, или не чак толкова?

Освен да намериш някой ти - и да го сложиш да живее там, докато ти си още наемател по договор.
Маклера нищо не може да каже (договора с теб още не е изтекъл), наемодателя си получава парите от тебе - а ти, от наемателя.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 2):
justicedaisymm

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот justice » 21 Октомври 2014, 23:36:21

Благодаря ви за отговорите :flower:
Може ли още малко помощ с превода,например как се пише това на немски:

"Aз ви звънях много пъти по телефона ,но вие не отговаряхте".

Или нещо от тоя род.
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 22 Октомври 2014, 07:35:14

Aз ви звънях много пъти по телефона, но вие не отговаряхте

Няма смисъл да му пишеш такива работи - той това много добре го знае.
По-добре напиши, какво искаш да му кажеш като цяло.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот justice » 22 Октомври 2014, 09:14:29

bknf написа:
Aз ви звънях много пъти по телефона, но вие не отговаряхте

Няма смисъл да му пишеш такива работи - той това много добре го знае.
По-добре напиши, какво искаш да му кажеш като цяло.

Еми с това мислех да започна-нещо като увод,някой би ли го превел :(
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 22 Октомври 2014, 09:28:47

Ich habe mehrfach versucht, Sie telefonisch zu erreichen, aber leider ohne Erfolg. ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
justice

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот justice » 22 Октомври 2014, 09:48:43

zlateto написа:Ich habe mehrfach versucht, Sie telefonisch zu erreichen, aber leider ohne Erfolg. ;-)

Много благодаря за бързия отговор :thumbleft: :flower:
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот justice » 5 Ноември 2014, 00:19:27

bknf написа:
Die Weitervermietung der Wohnung übernimmt ein Imobilien-Makler, welcher sich mit Ihnen für Termine zur Wohnungsbesichtigung durch Mietinteressenten in Verbindung setzen wird.

Ами означава, че - "даването под наем на жилището го поема маклер, който ще се свърже с вас за уговаряне на срещи с евентуалните наематели, които се интересуват"

Според мен това означава, че маклера ще се занимава с това, а не ти. Така написано, с ясен текст се съобщава че не ти, а маклера ще се занимава с тая работа.

Напиши им на тия (баща и син) писмено, че искаш да намериш наемател, и ги питай как да процедираш след като е ясно че те са хванали маклер за целта. И евентулно да ти напишат писмено съгласие за това.

Защо тогава те не искат да пуснат обява, а ми казват аз да я пусна? Защо наемодателя не иска да говори с мене, а все чрез сина му трябва да си кореспондираме, той сина му вече взе да се оплита от толкова много лъжи.
Ми така отстрани едва ли можем да узнаем, какво точно са се договаряли.
Дефакто след като пусна обява и намеря хора за апартамента,маклера може да ме обвини мен ,че търся хора без негово разрешение и трябва да му платя неустойка, а наемодателя ще си измие ръцете и ще излъже за пореден път че той такова нещо не е разрешавал.

Здравейте отново на всички.
След като написах писмо на наемодателя ,с което поисках писменното му разрешение да търся наемател,той ми се обади по телефона и ми обясни,че нямало нужда да ми дава такова разрешение писмено.Да съм търсел нямало проблем,той ми разрешавал.Аз въпреки всичко му обясних ,че държа да получа писмено разрешение и той обеща да ми изпрати.
Това което ми е изпратил е следното:
Wie heute telefonisch besprochen,können Sie für die von Ihnen angemiete Wohnung gerne einen Nachmieter suchen.
Selbstverständlich kann das Mietverhältnis,wenn ein passender Nachmieter die Wohnung früher mieten möchte,mit ihrem Einverständnis,dann auch vorzeitig beendet werden.
Kaltmiete für die Wohnung.....E ;Nebenkosten.....E;Kaution....E
Wenn Sie einen Nachmieter gefunden haben,möchten sich die Interessenten bitte mit mir telefonisch in Verbindung setzen.Ich benötige von potentiellen neuen Mietern eine Selbstauskunft.

Бихте ли ми превели точно какво пише.
Никъде не е споменато,че мога да пиша,че жилището е без провизион,въпреки,че му казах че държа много на това и в писмото ,което му написах и в телефонния разговор.Когато говорихме по телефона ми каза,че мога да напиша,че е провизионфрай,но тук не го е написал.
Според вас достатъчно ли е това разрешение(ако изобщо е разрешение),за да пусна обява в интернет и да търся нови наематели?
Достатъчно ли е за да нямам проблеми в последствие с маклера и да ми послужи като доказателство,че наистина имам разрешение от наемодателя?
Благодаря ви предварително :(
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mishle » 5 Ноември 2014, 02:15:42

justice, човече, разбирам, че положението ти не е розово, беше разказвал в предна тема, но четейки постовете ти ме хваща чак мен една такава болезнена невротична тревожност..защо си се хванал така за този маклер? Успокой се, моля те.

Обясниха ти, че няма как ти да плащаш на маклера, няма да имаш финансови задължения към него - ако се плаща комисионна ще е или от новия наемател или ако се проточат нещата след нова година от наемодателя ти. Ти не фигурираш никъде. Ти на маклера само трябва да му отвориш вратата като води хора на посещения.
Разрешението е повече от ок, пусни най-накрая обявата без провизион, да видим колко хора ще се обадят изобщо..тия хора трябва да имат документи, доходи, шуфа, приличен вид и тн. Като си ги съберат нещата, а то може и да не е от днес за утре, да се обадят на твоя човек, той ще си прецени иска ли, не иска ли някой от тях. Това, че си пуснал обява, и че си "препратил" 2-3-5 ма души на наемодателя, не те обвързва финансово с маклера МУ. Наемодателят или ще "ти влезе в положението" и ако има кандидат, който му се струва надежден, ще му даде жилището, с което ще те освободи по-рано от твоя договор, или няма да го направи. Това е.

Потребители благодарили на автора Mishle за мнението:
justice

Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот justice » 5 Ноември 2014, 10:46:41

Благодаря Michle :thumbleft:
Все пак някой би ли ми превел това:
Wie heute telefonisch besprochen,können Sie für die von Ihnen angemiete Wohnung gerne einen Nachmieter suchen.
Selbstverständlich kann das Mietverhältnis,wenn ein passender Nachmieter die Wohnung früher mieten möchte,mit ihrem Einverständnis,dann auch vorzeitig beendet werden.
Георги Димитров
justice
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 5 Ноември 2014, 10:58:15

Както обсъдихме по телефона, с удоволствие вие сам можете да потърсите за от вас наетото жилище следващ наемател. Разбира се договорът за наем може да бъде прекъснат преждевременно, ако подходящ наемател желае да наеме жилището по-рано и вие сте съгласен с това.

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
justice

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Предишна

Назад към Новобранец