• Advertisement

От Италия в Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

От Италия в Германия

Мнениеот paolami99 » 9 Ноември 2014, 16:57:32

@boyko123 благодаря ти за оказаното внимание!
Прав си, хубаво ще е да разкажа опита си от преживяното в чужбина/@****** -ето аз вече сьм провокирана да пиша \:D/ , остават още няколко хиляди участника ;-) /. Бях се ограничила толкова много в ежедневните си проблеми,че не осьзнавах факта, че мога да разказвам преживяното от мен. Ще го направя в сьответните теми.

Тежкият период, в който сьм е временен, много се надявам да е така. В Г-я сьм вече осем месеца абсолютно сама, а в Б-я единственият ми останал ценен човек е синьт ми . За него живея. След две години ще завьрши средното си образование и е решил да следва в Г-я. До тогава аз трябва да успея да се интегрирам ,за да му помагам. А когато той дойде при мен, тогава вече ще сьм добре. :cheers: До тогава имам само вас.

Проблемьт тук е адаптирането. Хората са много студени, строги ,затворени в себе си. Лицата им са като бетон. Докато италианците са като нас бьлгарите-жестикулират, приказват много,, обясняват се много, интересуват се от сьбеседника си. В Италия ,в града в който бях, имаше места на които се сьбираха бьлгари. Това донякьде спомогна за адаптирането ми/повече в друга тема/. Тук единственото място с бьлгари и то стойностни хора е ЗАЕДНО.

В началото, когато започнах да посещавам ЗАЕДНО не осьзнавах ,че ще изиграе толкова важна роля в живота ми. Успявам да се справям с всичко благодарение на информацията тук. И ако ЗАЕДНО ми помага в борбата и оцеляването, значи е част от моето семейство. Сьщо така мой дьлг е да помага и аз.

PS: Четох някьде тук мнение да си организираме срещи с участниците от форума. Подкрепям идеята/колкото и нереалистично да звучи/. :-({|=

Преместих този пост тук, защото ми се струва началото на нова тема :). Контекстът е оттук. Бойко

Потребители благодарили на автора paolami99 за мнението (общо 4):
noviaEsmebknfboyko123
Рейтинг: 17%

paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 32 пъти

Re: От Италия в Германия

Мнениеот boyko123 » 9 Ноември 2014, 18:48:41

Ух, станах и провокатор ;). На paolami99 успех и стискам палци, сигурно никак не е лесно. Има хора минали през подобно положение, вкл. и в Заедно, и съм виждал, че е възможно да се намереи решение.

Тук специално да кажа нещо по въпроса за адаптацията. Северно-европейската култура (в моя случай Холандия, но го наблюдавам и за Германия) ни е по-чужда от южно-европейската - нормално е. Това, което много хора подценяват в процеса на адаптация (и аз самия неведнъж) е ролята на времето. Колкото и да се старае човек да разбере какво има зад непроницаемите лица на немците, трябва време, за да се стигне до разбирането. И обратно, с течение на времето някои неща се изясняват даже от само себе си. Не всичко е въпрос на желание и усилие, макар че без тях заникъде. Тъй де, ако на една жена ѝ трябват 9 месеца да износи едно бебе, 9 жени не могат да го направят за един месец. (това се налага да го обяснявам често и на хората с които работя :-& ). Търпение и усмивка :)

А колкото до срещите, във форумите по градове чат-пат някой казва "хайде да се видим". Най-лесно става на местна почва :). Пробвайте, ако е до 150км от "наше село", и аз ще дойда ;)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: От Италия в Германия

Мнениеот daisymm » 10 Ноември 2014, 14:31:49

paolami99 написа:@boyko123 благодаря ти за оказаното внимание!
Прав си, хубаво ще е да разкажа опита си от преживяното в чужбина/@****** -ето аз вече сьм провокирана да пиша \:D/ , остават още няколко хиляди участника ;-) /...

Ciao paolami99,

Радвам се, че избра да се задържиш между нас. Aако имаш желание, можех да хвърлиш едно око и на форума за Италия. След като имаш престой в Италия съм сигурен, че която и тема и да хванеш (с изключение на 'Интересно за Италия') има какво да напишеш.

Чакам с нетърпение да прочета нещо от теб и там \:D/
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Новобранец