• Advertisement

С деца в Дуисбург

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

С деца в Дуисбург

Мнениеот ГАЛЯ ОЗАН » 18 Декември 2014, 14:01:24

Здравейте,сигурно има някъде тази информация за което се интерисувам,но не намирам затова ще ви питам:
Аз съм българка със сключен брак с турчин с постоянно пребиваване в България, имаме три деца -12г.;5г и 9месеца.Опитахме се да направим нещо в България,но явно не се получава затова решаваме да отидем да живеем в Дуисбург./понеже съпруга ми има роднини там/.Дайте някакви съвети дали си заслужава и какво да подготвя като документи.За децата ясли,градини,училища.Квартира.Да кажа че незнаем немски.galya_1977@abv.bg
ГАЛЯ ОЗАН
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: С деца в Дуисбург

Мнениеот zlateto » 18 Декември 2014, 14:35:11

Ако се поровите в подфорумите на Германия и по-специално Новобранец ще откриете отговорите.

Пътеводител за европейски граждани от България и Румъния в Дуисбург
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот daisymm » 5 Януари 2015, 14:15:26

ГАЛЯ ОЗАН написа:...Дайте някакви съвети дали си заслужава и какво да подготвя като документи.За децата ясли,градини,училища.Квартира.Да кажа че незнаем немски.galya_1977@abv.bg

Галя, намери ли отговор поне на част от въпросите? Едно добро начало за ориентиране е да прегледаш информационните брошури в темата Пътеводители за мигранти - първоначална информация за важни теми от ежедневието. Там всичко е доста подробно обяснено и ще намериш отговори на много от въпросите си.

А дали си струва? Зависи от мотивите и очакването, с които ще тръгнете.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот ГАЛЯ ОЗАН » 9 Януари 2015, 07:40:42

****** написа:
ГАЛЯ ОЗАН написа:...Дайте някакви съвети дали си заслужава и какво да подготвя като документи.За децата ясли,градини,училища.Квартира.Да кажа че незнаем немски.galya_1977@abv.bg

Галя, намери ли отговор поне на част от въпросите? Едно добро начало за ориентиране е да прегледаш информационните брошури в темата Пътеводители за мигранти - първоначална информация за важни теми от ежедневието. Там всичко е доста подробно обяснено и ще намериш отговори на много от въпросите си.

А дали си струва? Зависи от мотивите и очакването, с които ще тръгнете.

Рових се много ,четох много къде разбрах къде не,но ще ходя лично там в някаква агенция за консултации с българи.На 20.01.15 имам среща.Мотивите ми са по-добро бъдеще за децата.До сега никога не съм се предавала дори и в трудни моменти,които в България станаха много,но заради децата ще пробвам в друга държава.Не ме е страх от работа каквато и да е тя.До сега съм работила само за себе си в семейна фирма, но винаги има край.Дано новото начало да е по-хубаво.Надявам се нещата в България да се оправят за да не я забравим. Мерси за това че ви е грижа и за други като мен като ги упътвате и им давате съвети.А ако моите неща се оредят аз ще давам съвети.
ГАЛЯ ОЗАН
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 9 Януари 2015, 16:43:16

ГАЛЯ ОЗАН написа: ... но ще ходя лично там в някаква агенция за консултации с българи

А в кой точно консултативен център ? В Дуисбург има няколко, които предлагат консултиране на български.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ГАЛЯ ОЗАН » 9 Януари 2015, 17:36:27

В HOCHFELD
ГАЛЯ ОЗАН
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 9 Януари 2015, 17:49:15

:arrow: ARIC-NRW e.V.

:arrow: AWO Integrations gGmbH Pro Hochfeld

:arrow: Caritasverband Duisburg e. V.

:arrow: ZOF e.V. - Zukunfts Orientierte Förderung e.V.

:-k
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ГАЛЯ ОЗАН » 9 Януари 2015, 20:10:19

AWO
ГАЛЯ ОЗАН
Нов потребител